Rugby kobiet: 4. miejsce Legii w Gdańsku

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W sobotę w Gdańsku odbył się VIII turniej mistrzostw Polski rugby 7 kobiet w sezonie 2017/18. Była to ostatnia seria spotkań w tym sezonie. W turnieju legionistki zajęły 4. miejsce. Mistrzostwo Polski wywalczyły po raz ósmy z rzędu Biało-Zielone Ladies Gdańsk, a Legia w klasyfikacji generalnej zajęła 3. miejsce i zdobyła brązowe medale, choć ostateczne decyzje co do kształtu tabeli zapadną przy zielonym stoliku...

W środę klub z Warszawy otrzymał postanowienie Komisji Gier i Dyscypliny o nałożeniu środka zapobiegawczego w postaci odsunięcia zespołu od udziału w ostatnim turnieju. To efekt toczącego się postępowania, złożonego na wniosek Juvenii Kraków po turnieju w Rudzie Śląskiej. Dzień przed zawodami okazało się jednak, że drużyna została dopuszczona do gry.

Po sobotnim turnieju w Gdańsku legionistki zajęły 3. miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej mistrzostw, ale ze względu na toczące się postępowanie postanowiły nie przyjmować brązowych medali. - Sytuacja punktowa jest jeszcze nierozwiązana, nie chcemy tworzyć problemów, niech to wszystko na spokojnie się wyjaśni - powiedział szkoleniowiec Legii.

Mimo to komisarz zawodów postanowił, że medale mają trafić w ręce Legii Warszawa.

9. Flota Gdynia - 1

Końcowa klasyfikacja generalna mistrzostw Polski rugby 7 kobiet (po 8. turniejach)
1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk - 65 (8+8+7+10+9+7+7+9)
2. Black Roses Posnania Poznań - 61 (7+7+6+9+10+8+6+8)