CWKS Legia Bemowo 03 - Młodzik Radom 03 - fot. Raffi / Legionisci.com

Młodzież: mecze wtorkowe

Oba rozegrane we wtorek mecze dały kibicom niemało powodów do zadowolenia. Trampkarze CWKS Legii Bemowo po piorunującym pierwszym kwadransie pokonali w zaległym meczu 3-0 Młodzika Radom i na 2 kolejki przed końcem awansowali na 1. miejsce w tabeli I ligi mazowieckiej wyprzedzając Victorię Sulejówek, z którą zagrają w sobotę. W derbach rocznika 2008 gracze Legia Soccer Schools zaczęli identycznie - w kolejnych kwartach Polonia postawiła jednak trudniejsze warunki i nie zabrakło dobrych okazji pod obiema bramkami

Obie walczące dziś ze sobą na boisku drużyny rocznika 2008 są bardzo bliskie awansu do wyższej ligi. Legioniści mogą go sobie zapewnić w najbliższą sobotę w Halinowie.

CWKS Legia Bemowo 03 3-0 (3-0) Młodzik Radom 03
1-0 3 min. Mikołaj Wiśniewski b.a.
2-0 9 min. Kornel Przewoźny (as. Jan Sienicki z rzutu wolnego)
3-0 18 min. Antoni Sidor (as. Karol Gozdalik)

Strzały (celne): CWKS Legia 16 (8) - Młodzik 8 (5)

CWKS Legia: Jakub Żołędowski - Karol Gozdalik, Mateusz Sidor, Karol Grygorczuk, Marcin Staszyc - Michał Rak, Jan Kołodziejski, Jan Sienicki, Antoni Sidor, Mikołaj Wiśniewski - Kornel Przewoźny oraz: Mateusz Zalega br), Kacper Cetlin, Igor Trawiński
Trener: Łukasz Winek

Pewne zwycięstwo młodych legionistów. Piorunujący początek nieco uśpił naszych zawodników w późniejszych minutach. Tempo gry spadło, a goście zdołali sobie stworzyć dwie-trzy dogodne okazje, jednak nie zamienili ich na gole. Także "Wojskowi" mieli - już po przerwie - możliwość poprawienia wyniku, lecz Wiśniewski (dwukrotnie) i Grygorczuk nie zdołali pokonać golkipera z Radomia. Legia wygrała i wyszła na I miejsce w tabeli, dające bezpośredni awans do Ekstraligi U16. Do końca sezonu pozostały dwa (wymagające) mecze - z drugą w tabeli Victorią Sulejówek i z trzecim Mazurem Karczew.

Trwa nabór uzupełniający do drużyn trampkarzy i juniorów młodszych CWKS (roczniki 2004 / 2003 / 2002).
Osoby zainteresowane dołączeniem do zespołu mogą kontaktować się z trenerem Łukaszem Winkiem (504 540 153).

Chętni mogą wziąć udział w letnich obozach:
Lipiec - zaraz po zakończeniu roku szkolnego 2-tygodniowy (w cyklu poniedziałek / piątek) obóz dochodzeniowy na ul. Obrońców Tobruku 11.

Termin obozu letniego to 13.08 (start - dochodzeniowo - na Obrońców Tobruku). 17.08 drużyna wyjeżdża na obóz do Włoch. W drodze na Płw. Apeniński i w trakcie obozu zespół będzie szlifować formę z drużynami czeskimi, austriackimi oraz włoskimi. Powrót do Warszawy - 26.08.

Legia LSS U10 - Polonia Warszawa 08

Strzały (celne)[13-60']: Legia LSS 20 (16) - Polonia 25 (13)

Legia Soccer Schools: Sebastian Lichocki, Piotr Komorowski, Miłosz Morawski, Jan Mierzejewski, Kuba Kuciński, Jan Rodak [09], Adrian Oszmański, Jan Bartoszek, Karol Banaszek, Kacper Ziółkowski [09]
Trener: Łukasz Listwan

W siódmym rozegranym w tej rundzie meczu ligowym, po raz czwarty wystąpiła drużyna LSS oparta na roczniku 2008, wpierana przez kilku młodszych kolegów. Legioniści zaczęli bardzo dobrze a jednocześnie skutecznie. W drugiej kwarcie do głosu doszli z kolei górujący fizycznie, ale i dobrze rozumiejący się na boisku gracze Polonii. Istotna dla przebiegu spotkania mogła być trzecia odsłona, w której trwała wymiana ciosów - kilka dobrych sytuacji stworzyli sobie poloniści, ale i nasi gracze, za sprawą Komorowskiego, Ziółkowskiego czy Oszmańskiego mieli sytuacje sam na sam, w których doskonale spisał się golkiper Polonii. Żadne gole w tej części spotkania jednak nie padły. Na początku ostatniej odsłony na listę strzelców wpisał się jeden z graczy gości, jednak mimo lekkiej przewagi w polu gości wiele się nie zmieniało, choć gra
zawodników LSS była może nieco zbyt nerwowa i pasywna. Dopiero kolejne trafienie w końcówce spowodowało, że nasi gracze zmobilizowali się do lepszego utrzymywania się przy piłce, nie dając gościom rozwinąć skrzydeł i wygrywając większą ilość pojedynków.