CLJ: Legia Warszawa - Lech Poznań - fot. Raffi / Legionisci.com

CLJ: Legia Warszawa 2-5 Lech Poznań

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W rewanżowym półfinałowym meczu Centralnej Ligi Juniorów rozegranym w Ząbkach Legia Warszawa przegrała z Lechem Poznań 2-5 i nie awansowała do finału. Pierwsze spotkanie legioniści wygrali 2-1. Niestety w rewanżu nie zagrało wielu zawodników, którzy wywalczyli dobry wynik we Wronkach. Było to spowodowane bardzo dużym rotowaniem piłkarzami między drużyną rezerw i CLJ. Najlepsi juniorzy zasilili zespół rezerw w sobotnim meczu z Polonią w III lidze.

Mecz rozpoczął się dobrze dla gospodarzy, którzy już w 9. minucie objęli prowadzenie. Mikołaj Neuman dośrodkował piłkę prosto do Michała Górala, a ten skierował ją do siatki. Niestety 3 minuty później do wyrównania doprowadził Michał Skóraś. Wraz z upływem kolejnych minut inicjatywę przejmowali lechici i zaowocowało kolejną bramką. W 37. minucie na 2-1 trafił Jakub Karbownik.

Początek drugiej połowy ponownie należał do Lecha, ale to legioniści zdobyli drugiego gola. W 64. minucie rzut karny pewnie wykorzystał Mateusz Olejarka. To jednak nie uspokoiło gry, bo w 69. minucie goście zdobyli trzecią bramkę po błędzie Michała Gładysza. Legionistom gra nadal się nie układała, a w 77. minucie Mateusz Olejarka otrzymał drugą żółtą kartkę i osłabił drużynę. Dobrze dysponowani rywale szybko to wykorzystali, bo w 80. minucie po kolejnym błędzie stoperów Legii Paweł Tupaj strzelił na 4-2, a w 85. minucie Michał Skóraś ustalił wynik spotkania.

W finale z Lechem zagra Cracovia, która pokonała we Wrocławiu Śląsk aż 4-0.

CLJ: Legia Warszawa 2-5 (1-2) Lech Poznań
1-0 - 9' Michał Góral
1-1 - 12' Michał Skóraś
1-2 - 37' Jakub Karbownik
2-2 - 64' Mateusz Olejarka (karny)
2-3 - 69' Hubert Sobol
2-4 - 80' Paweł Tupaj
2-5 - 85' Michał Skóraś

Legia: 1. Paweł Łakota - 2. Michał Król, 5. Michał Gładysz (85' 14. Mieszko Lorenc), 4. Filip Czach, 25. Mateusz Szwed - 7. Mikołaj Neuman (54' 17. Maksymilian Sitek), 6. Michał Mydlarz, 8. Bartłomiej Kukułowicz (46' 16. Bartosz Rymek), 19. Michał Góral (46' 15. Mateusz Olejarka), 11. Maciej Rosołek - 9. Łukasz Zjawiński