Michał Kucharczyk strzelił piękną bramkę - fot. Woytek / Legionisci.com

Sparing: Legia Warszawa 3-2 Stal Mielec

Legia Warszawa pokonała 3-2 Stal Mielec w niedzielnym sparingu rozegranym w Warce. Mistrzowie Polski rozegrali bardzo dobre 30 minut w pierwszej połowie, podczas której na listę strzelców wpisali się Michał Kucharczyk i Jose Kante. Potem było już gorzej, ponieważ jeszcze przed przerwą Stali udało się doprowadzić do remisu. W drugiej połowie do siatki trafił Cafu, który wykorzystał podanie od Sandro Kulenovicia, zapewniając tym samym "Wojskowym" zwycięstwo.

Fotoreportaż z meczu - 32 zdjęć Woytka

Zaledwie trzy minuty po rozpoczęciu spotkania piłkarze Legii strzelili pierwszego gola. Michał Kucharczyk przed polem karnym dopadł do bezpańskiej piłki i huknął w samo okienko bramki Stali Mielec. To był fantastyczny strzał w wykonaniu pomocnika warszawskiego klubu. Niebawem prowadzenie powinien podwyższyć Jose Kante. Nowy nabytek mistrzów Polski znalazł się sam na sam z Sewerynem Kiełpinem, lecz popełnił prosty błąd techniczny i zgubił piłkę. Kwadrans po pierwszym gwizdku sędziego reprezentant Gwinei zachował się już dużo lepiej. Miroslav Radović dośrodkował do Kante, który w ekwilibrystyczny sposób wpakował futbolówkę do siatki. Przewaga graczy Deana Klafuricia rosła z każdą minutą. Pierwszoligowcy nie mieli nic do powiedzenia i ograniczali się jedynie do przeprowadzania szybkich kontr. W 20. minucie Radović urwał się defensorom i dograł wzdłuż bramki do Sebastiana Szymańskiego, który był minimalnie spóźniony i minął się z futbolówką. Potem tempo spotkania nieco spadło i niefrasobliwość piłkarzy z Warszawy w obronie została wkrótce ukarana. Maksymilian Banaszewski stanął oko w oko z Malarzem po błędnym wyprowadzeniu piłki przez jednego z przeciwników i nie miał najmniejszych problemów ze zdobyciem kontaktowego gola. Tuż przed przerwą wyrównanie. Akcja Stali prawym skrzydłem, skąd celnym uderzeniem popisał się Andreja Prokić. Malarz ponownie nie miał najmniejszych szans na obronę. O ile za pierwsze 30 minut legionistom nalezy przyznać wysoką ocenę, to za ostatni kwadrans pierwszej połowy należy im się duży minus.

Na drugą połowę legioniści wyszli w zupełnie nowym składzie. Na boisku pozostał jedynie Hildeberto, który jeszcze w trakcie pierwszej połowy zmienił Briana Iloskiego. W 65. minucie zza pola karnego szczęścia spróbował Kasper Hamalainen i piłka nieznacznie minęła bramkę Stali Mielec. Za moment piłkarz Legii był już bardziej dokładny. Sandro Kulenović podał do wybiegającego na czystą pozycję Cafu, który nie miał kłopotów z wykończeniem sytuacji sam na sam. Kwadrans przed końcem bliscy trzeciego gola byli gracze z pierwszej ligi, ale kilkukrotnie ofiarnymi interwencjami popisał się Radosław Majecki. W doliczonym czasie gry okazję miał jeszcze Sandro Kulenović. Chorwat zabrał się z piłką, ale mając przed sobą tylko bramkarza, trafił wprost w niego. Ostatecznie legioniści po dobrym spotkaniu pokonali Stal 3-2.

Sparing: Legia Warszawa 3-2 (2-2) Stal Mielec
1-0 Kucharczyk 2'
2-0 Kante 14'
2-1 Banaszewski 30'
2-2 Prokić 41'
3-2 Cafu 65'

Legia: (I połowa) 1. Arkadiusz Malarz - 23. Mateusz Żyro, 6. Chris Philipps, 4. Mateusz Wieteska - 18. Michał Kucharczyk, 29. Krzysztof Mączyński, 8. Cristian Pasquato, 53. Sebastian Szymański, 32. Miroslav Radović, 40. Brian Iloski (31' 42. Hildeberto Pereira) - 46. José Kanté.

(II połowa) 30. Radosław Majecki - 44. William Rémy, 34. Iñaki Astiz, 14. Adam Hloušek - 42. Hildeberto Pereira (61' 45. Sandro Kulenović), 26. Cafú, 15. Michał Kopczyński, 17. Konrad Michalak, 21. Dominik Nagy, 41. Mateusz Hołownia - 22. Kasper Hämäläinen.

Stal: 1. Seweryn Kiełpin - 22. Mateusz Spychała (46' 26. Dominik Sadzawicki), 4. Martin Dobrotka, 51. Rafał Grodzicki (46' 3. Krzysztof Kiercz), 6. Leândro (46' 23. Krystian Getinger) - 17. Andreja Prokić (46' 30. Łukasz Wroński), 8. Tomasz Swędrowski (46' 5. Szymon Przystalski), 16. Josip Šoljić (74' 18. Piotr Goliasz), 27. Marcel Gąsior (46' 15. Arkadiusz Górka), 33. Maksymilian Banaszewski (46' 7. Szymon Sobczak) - 20. Dejan Đermanović (69' 19. Kacper Sadłocha).

żółte kartki: Kopczyński - Đermanović, Grodzicki.

sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).