Jose Kante strzela na 2-1 - fot. Mishka / Legionisci.com

Korona Kielce 1-2 Legia Warszawa

Maciek Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W drugiej kolejce Ekstraklasy Legia pokonała 2-1 Koronę w Kielcach. Mimo słabego początku i straty bramki w 33. minucie, legionistom udało się odrobić wynik. W drugiej połowie gole dla mistrza Polski zdobyli Krzysztof Mączyński i Jose Kante. „Wojskowi” wywieźli trzy punkty do Warszawy.

Tuż po pierwszym gwizdku sędziego to legioniści ruszyli do pressingu, a na tle drużyny wyróżniał się Dominik Nagy, który do końca walczył o każdą piłkę. Od początku aktywny był też Carlitos, który często pokazywał się do gry oraz zgrywał futbolówkę na jeden kontakt. W 9. minucie groźny strzał po dośrodkowaniu Zlatko Janijcia oddał Maciej Górski, na nasze szczęście 28–latek trafił jedynie w boczną siatkę. Po okazji polskiego snajpera to „Scyzoryki” częściej przybywały pod bramką drużyny z Warszawy.

W 16. minucie zawodnicy Korony po raz kolejny zagrozili bramce Arka Malarza. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową w kierunku dłuższego słupka uderzył Bartosz Rymaniak. Defensorom „Wojskowych” udało się wybrnąć z tej sytuacji, główkując sprzed linii bramkowej. W 21. minucie piłkarze Legii oddali pierwszy celny strzał na bramkę Matthiasa Hamrola. Carlitos rozegrał akcję na jeden kontakt z Krzysztofem Mączyńskim, a Hiszpan z okolicy piątego metra uderzył futbolówką wprost w niemieckiego golkipera. W 30. minucie Łukasz Kosakiewicz oddał strzał w kierunku bramki, piłka otarła się jeszcze od Domagoja Antolicia, jednak nie przeszkodziło to Arkowi w złapaniu futbolówki. W 32. minucie Ivan Jukić przyjął piłkę na jedenastym metrze i strzałem z półobrotu pokonał golkipera mistrza Polski. Chorwacki zawodnik miał za dużo miejsca i czasu w polu karnym, zmieścił piłkę przy słupku, a Malarz nawet nie drgnął. Trzy minuty później w polu karnym Korony znalazł się Carlitos. Były napastnik Wisły Kraków chciał zmieścić futbolówkę pod poprzeczką, jednak świetną interwencją popisał się Matthias Hamrol. Chwilę później okazję do podwyższenia prowadzenia miał Łukasz Kosakiewicz, jednak jego uderzenie nieznacznie minęło słupek.

Pierwszą groźną sytuację po zmianie stron Legia miała w 54. minucie. W polu karnym „Scyzoryków” znalazł się Dominik Nagy, uderzył mocno pod poprzeczkę, jednak piłkę musnął golkiper. Trzy minuty później Krzysztof Mączyński zdecydował się uderzyć zza pola karnego. Golkiper koroniarzy nie miał najmniejszych szans z przepięknym strzałem. W 63. minucie piłkę od Kaspera Hamalainena otrzymał Dominik Nagy. Węgier oddał strzał, jednak najmniejszych problemów nie miał z nim niemiecki bramkarz. W 67. minucie po lewej flance pobiegł Adam Hlousek i dorzucił futbolówkę w pole karne. Jose Kante zawisł w powietrzu, po czym wpakował piłkę do siatki.

Po drugim strzelonym golu „Wojskowi” cofnęli się, aby bronić wynik. Legioniści robili to bardzo skutecznie, ponieważ koroniarze nie zdołali zagrozić bramce Arka Malarza. Jeszcze podczas doliczonego czasu gry strzał oddał Domagoj Antolić, jednak był on za lekki, aby zaskoczyć bramkarza.

1-2
32' Jukić
Mateusz Wieteska 4
69' Michał Pazdan 2
Mateusz Żyro 23
Adam Hlousek 14
46' Konrad Michalak 77
Krzysztof Mączyński 29
Domagoj Antolić 7
Dominik Nagy 21
89' Kasper Hamalainen 22
Carlitos 27
Radosław Cierzniak 33
Mateusz Hołownia 23
46' Jose Kante 19
Cafu 26
89' Sebastian Szymański 53