REKLAMA

Aukcje na rzecz renowacji grobów Powstania Warszawskiego

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Fundacja Legii przekazała na aukcje charytatywne, z których zysk zostanie przeznaczony na renowację grobów sanitariuszek z Powstania Warszawskiego, dwie atrakcyjne rzeczy: bluzę bramkarską Arkadiusza Malarza i rower w stylistyce stulecia Legii Warszawa. Kwatery ulokowane na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach są obecnie w bardzo złym stanie i wymagają natychmiastowej odnowy.
Na portalu PolakPomaga.pl trwa zbiórka na ten cel, zorganizowana przez Komitet 44. Cel zbiórki to 40 tys. zł.

Bluza bramkarska Arkadiusza Malarza, w której bramkarz Legii Warszawa wystąpił w meczu ligowym z Lechią Gdańsk (4 sierpnia 2018 r.). Bluza pochodzi z nowego kompletu, obowiązującego od sezonu 2018/19.

Licytuj!

2. Rower, na którym niepełnosprawny sportowiec - Kamil Misztal w ciągu 16 dni przejechał 2016 km podczas akcji „W protezie na rowerze”. Rower został odnowiony oraz oklejony w barwy (złoty, biały, czarny) związane z obchodzonym w tym czasie stuleciem Legii Warszawa.

Licytuj!


Fundacja Legii wspiera zbiórkę środków na renowację nagrobków harcerek-sanitariuszek, służących podczas pierwszych dni Powstania Warszawskiego w szpitalu św. Łazarza na Woli. W „czarną sobotę”, 5 sierpnia 1944 roku, placówka została zajęta przez niemieckich żołnierzy, którzy mordowali rannych, chorych, personel medyczny, a także szukającą schronienia ludność cywilną z Woli, w tym rodziny z dziećmi. Wśród ponad 1200 ofiar znalazło się kilkadziesiąt pielęgniarek oraz sanitariuszki służby powstańczej, w tym 10 nastoletnich harcerek oraz ich instruktorka. Po wojnie ciała kobiet zostały ekshumowane i pochowane w kwaterze B26, rząd 1 Cmentarza Wojskowego na Powązkach.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.