Polska 1-1 Irlandia

Reprezentacja Polski zremisowała we wtorek w towarzyskim spotkaniu z Irlandią. Gole zdobyli Aiden O'Brien i Mateusz Klich. Mecz nie stał na wysokim poziomie. Liczbę celnych strzałów obydwu zespołów można policzyć na palcach jednej ręki. Było to drugie starcie Polaków pod wodzą Jerzego Brzęczka - wcześniej zremisowali 1-1 z Włochami. W kadrze na mecze z Włochami i Irlandią nie został zgłoszony żaden legionista.

Mecz od samego początku nie stał na wysokim poziomie. W 11. minucie bliski zdobycia gola był co prawda Arkadiusz Milik, ale napastnik reprezentacji Polski z najbliższej odległości posłał piłkę ponad poprzeczką. Potem na boisku nie działo się nic ciekawego, co gwizdami skwitowali kibice obecni na stadionie we Wrocławiu. Dopiero w 35. minucie z dobrej strony ponownie pokazał się Milik, lecz z jego uderzeniem pewnie poradził sobie Randolph. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem przewagi podopiecznych Jerzego Brzęczka, lecz tak naprawdę niewiele z tego wynikało.

Tuż po zmianie stron z daleka piłkę kopnął Christie i dobrze na linii zachował się Wojciech Szczęsny. Za moment bramkarz Juventusu był już jednak bezradny. Po dośrodkowaniu z prawej strony O'Brien uciekł Kamilowi Glikowi i głową zaskoczył polskiego bramkarza. Pomimo tego, że przyjezdni objęli prowadzenie, to gospodarze nie potrafili stworzyć żadnego zagrożenia pod polem karnym przeciwników. Selekcjoner dokonywał kolejnych zmian, które nie wynosiły w grze Polaków niczego dobrego. Pięć minut przed końcem z daleka huknął Mateusz Klich. Piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką. Chwilę później pomocnik Leeds United był już bardziej precyzyjny. Klich wymienił piłkę z Milikiem, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Irlandii i pewnie wpakował piłkę do siatki.

Polska 1-1 (0-0) Irlandia
0-1 51' O'Brien
1-1 87' Klich

Polska: 1. Wojciech Szczęsny - 4. Tomasz Kędziora, 15. Kamil Glik (61, 5. Jan Bednarek), 19. Marcin Kamiński, 3. Arkadiusz Reca (72, 2. Rafał Pietrzak) - 21. Rafał Kurzawa (46, 17. Damian Kądzior), 10. Grzegorz Krychowiak (73, 13. Damian Szymański), 8. Karol Linetty, 7. Arkadiusz Milik, 16. Jakub Błaszczykowski (81, 20. Przemysław Frankowski) - 23. Krzysztof Piątek (61, 11. Mateusz Klich).

Irlandia: 23. Darren Randolph - 3. Cyrus Christie (54, 18. Matt Doherty), 20. Richard Keogh, 10. John Egan, 21. Kevin Long, 12. Enda Stevens - 13. Jeff Hendrick (54, 6. David Meyler), 7. Shaun Williams (73, 22. Conor Hourihane), 8. Callum O'Dowda (90, 19. Alan Judge) - 11. Aiden O'Brien (81, 15. Daryl Horgan), 14. Callum Robinson (63, 9. Graham Burke).

sędziował: Boris Marhefka (Słowacja).
widzów: 25 455.