Kolekcja Gwiazdy Legii
REKLAMA

Trzeci numer serii Gwiazdy Legii - Artur Boruc

Redakcja - Wiadomość archiwalna

3 września pojawił się na rynku trzeci numer serii poświęcony kolejnej legendzie Legii – Arturowi Borucowi. W Legii spędził sześć lat (do Warszawy trafił z Pogoni Siedlce w 1999 roku jako dziewiętnastolatek), jednak próżno szukać jego nazwiska w czołówkach klubowych statystyk, mimo to jest idolem stołecznych kibiców!

Także mimo lat spędzonych w Szkocji, Włoszech i Anglii wciąż kojarzy się go z Łazienkowską 3, a sam „Król Artur” cały czas deklaruje przywiązanie do barw klubu.

Warto dodać że Artur Boruc jest bramkarskim rekordzistą jeżeli chodzi o występy w reprezentacji. Z orłem na piersi wystąpił aż 65 razy!

Boruc na debiut w pierwszym zespole musiał czekać blisko dwa lata. Najpierw bronił w drużynie rezerw, później został wypożyczony do Dolcanu Ząbki. W ekstraklasie zagrał dopiero 8 marca 2002 roku w wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin (2-2) zastępując kontuzjowanego Bułgara Radostina Stanewa. Jeszcze w tym samym sezonie mógł dopisać sobie pierwsze trofea – mistrzostwo Polski i Puchar Ligi.

Zapraszamy do kiosków i saloników prasowych. 30-odcinkowa kolekcja „Gwiazdy Legii” opowiada o historii naszego klubu i jej najważniejszych postaciach – piłkarzach, trenerach, którzy przyczynili się do wielkości klubu z Łazienkowskiej. Do każdego tomu dołączona jest moneta z podobizną gwiazdy Legii.

Prenumeratę można zakupić pod adresem: www.gwiazdylegii.pl

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.