Młodzież: mecze weekendowe

Juniorzy starsi pokonali 2-1 Cracovię i zmniejszyli stratę do liderującej Korony, do 1 punktu. Niepokonani pozostają w CLJ U17 juniorzy młodsi, którzy zremisowali 1-1 z Escolą. W lidze U16 drużyna Akademii zremisowała 1-1 z Legią Bemowo, grając ostatnie pół godziny w 10. W CLJ U15 Legia wygrała 2-1 z Escolą i prowadzi z kompletem punktów w tabeli. Gracze z roczników 2007 i 2009/10 zaprezentowali się nieźle w meczach ligowych z Irzykiem oraz Polonią 2008. Także oba zespoły orlików LSS pokazały się w lidze z dobrej strony.

Zespoły U11 i U13 Akademii występowały w mocno obsadzonych turniejach. Ci pierwsi zaprezentowali się doskonale, zarówno indywidualnie jak i drużynowo podczas rywalizacji w Ząbkowicach Śląskich.

CLJ U18: Legia 2-1 (1-1) Cracovia 01
0-1 22 min. Radosław Kruppa
1-1 34 min. Maciej Rosołek (as. Mateusz Szwed)
2-1 80 min. Bartłomiej Ciepiela (as. Wiktor Preuss)

Legia: Cezary Miszta – Mateusz Szwed, Michał Gładysz, Mateusz Szyszkowski, Mateusz Grudziński – Mateusz Leszczuk (60' Wiktor Preuss), Filip Czach, Dawid Olejarka (75' Łukasz Łakomy), Bartłomiej Ciepiela, Mateusz Lisowski (85' Przemysław Czado) – Maciej Rosołek
Rezerwa: Gabriel Kobylak [02], Mateusz Misiak
Trener: Marek Saganowski, II trener: Tomasz Sokołowski

Legioniści wrócili na zwycięską ścieżkę i kolejny raz odrobili straty do prowadzącej dwójki. Tym razem przeciwnikiem była Cracovia, która lepiej weszła w mecz, zdobywając prowadzenie po golu Kruppy. Legioniści grali jednak cierpliwie, konsekwentnie, a przy tym do przodu, nie wymieniając bezproduktywnie piłki między ostatnimi obrońcami. Po dograniu Mateusza Szweda wyrównanie zdobył Maciej Rosołek (dla którego to już 7. gol w CLJ, a zawodnik występujący również okazjonalnie w rezerwach jest obecnie współliderem tabeli strzelców Centrlanej Ligi Juniorów U-18). Po przerwie legionisci byli w ofensywie i trafienie Bartłomieja Ciepieli było tylko konsekwencją dobrej gry. Legia pozostaje trzecia w tabeli, ale ma tylko 1 punkt straty do Korony.

CLJ U17: Escola Varsovia 02 1-1 Legia U17
1-0 60 min. Piotr Bober
1-1 75 min. Patryk Pierzak (as. Szymon Włodarczyk).

Legia: Kacper Czajkowski – Dawid Barnowski, Kamil Rokosz, Maksymilian Tkocz, Damian Urban – Patryk Peda (41' Jerzy Munik), Michał Kochanowski, Gabor Grabowski (63' Patryk Pierzak [03]) – Jakub Czajkowski (41' Dawid Grzelak), Kacper Gościniarek, Szymon Włodarczyk [03]
Trener: Grzegorz Szoka, II trener: Jakub Renosik

Ekstraliga U16: Legia U16 1-1 (1-0) UWKS Legia Bemowo 03
1-0 34 min. Marcel Niesłuchowski (głową, as. Jakub Kwiatkowski)
1-1 50 min. Michał Rak (as. Kacper Cetlin)

Strzały (celne):
I połowa: 12 (7) - 0
II połowa: 7 (3) - 8 (3)

Legia: Antoni Klan - Marcel Myszka, Filip Szewczyk, Arkadiusz Ziarko (54' CZ) - Kajetan Staniszewski (41' Oliwier Olszewski), Bartosz Ślendak, Dominik Krajewski (41' Dawid Kiedrowicz [04]), Ignacy Dawid, Igor Strzałek [04], Igor Strzałek [04] (57' Kacper Jakóbczyk [04]), Jakub Kwiatkowski, Marcel Niesłuchowski
Trener: Tomasz Kycko, II trener: Tomasz Bąbel, As. Norbert Misiak

CWKS Legia: Jakub Żołędowski - Karol Gozdalik, Jan Kołodziejski, Mateusz Sidor (Kpt), Marcin Staszyc - 20.Michał Rak, Jan Sienicki, Kacper Cetlin, Krzysztof Wiater - Kornel Przewoźny (56' Mikołaj Wiśniewski)
Rezerwa: Mateusz Zalega, Sitek, Antoni Sidor [04]
Trener: Łukasz Winek

CLJ U15: Legia 2-1 (1-0) Escola Varsovia 04
1-0 30 min. (gol samobójczy)
2-0 48 min. Wiktor Puciłowski (as. Filip Borowski)
2-1 55 min. Mateusz Szenfeld (z dystansu)

Strzały (celne): Legia 8 (3) - Escola 4 (3)

Legia: Kacper Michalski, Jakub Mielcarz – Patryk Winiarski, Tomasz Okulicki, Sebastian Kieraś, Hubert Wierucki, Patryk Bek, Kacper Włoch, Adam Dębiński, Kacper Knera, Wiktor Puciłowski [05], Filip Borowski [05], Lucio Ceci [05], Szymon Gaj [05], Dominik Arkuszewski
Trener: Rafał Gębarski

UKS Irzyk Warszawa 07 - Legia U12

Strzały (celne): Irzyk 7 (5) - Legia 16 (9)

Legia: Jakub Misiewicz - Maciej Jaroszewski, Dawid Foks, Antoni Wasiak-Libiszowski, Aleks Płoszka, Jakub Solecki, Michał Reterski, Jakub Nawrocki, Mateusz Różański
Trener: Jakub Zapaśnik, II trener: Maciej Pietraszko

Legioniści przystępowali do meczu w osłabionym chorobami składzie, jednak starali się grać konsekwentnie, efektownie, ale i odpowiedzialnie. Po akcjach Rożańskiego, Foksa czy trafieniu Płoszki w słupek było blisko gola, aż w końcu udało się w końcu przełożyć przewagę w polu na konto bramkowe. Gospodarze grali w sposób bardzo zdyscyplinowany, ale w pierwszej odsłonie udało się nie dopuścić ich w pobliże bramki Legii.

Po przerwie mecz był nieco bardziej otwarty, także być może z uwagi na nieco wyczerpujące się siły młodych legionistów. Akcji pod obiema bramkami było więcej niż przed przerwą. Okazje mieli Nawrocki, Foks czy Solecki, oraz m.in. Cichocki, Skarżycki i Alchimowicz w drużynie Irzyka. Po trafieniu tego ostatniego w końcówce, nieźle spisujący się gracze z Bemowa rzucili się do ataku, ale nie zdołali już osiągnąć swego celu. Biorąc pod uwagę okoliczności, naszym zawodnikom należą się za mecz duże pochwały.

Turniej Ząbkowice Śląskie Cup" (rocznik 2008)

Zespoły U11 i U13 Akademii występowały w weekend w mocno obsadzonych turniejach. Ci pierwsi zaprezentowali się doskonale, nie doznając porażki w meczach z: Orlikiem Ząbkowice, Lechią Dzierżoniów, Zagłębiem Lubin, Miedzią Legnica, Lechią Gdańsk, Śląskiem Wrocław i Lechem Poznań. W turnieju uczestniczyły również: Banik Ostrava, Pogoń Szczecin, Jagiellonia Białystok i Polonia-Stal Świdnica. Wyróżnienie indywidualne otrzymał od organizatorów legionista Daniel Foks.

Legia: Marcel Grzejda, Maciej Chojnowski, Filip Nieckarz, Raul Bazler, Maks Dołowy, Szymon Rusin, Norbert Merchel [09], Daniel Foks, Marcel Kiełbasiński, Piotr Komorowski, Piotr Bzducha
Trenerzy: Rafał Klimkowski, Mateusz Legierski

Polonia Warszawa 08 - Legia U10

Strzały (celne): Polonia 30 (11) - Legia 26 (13)

Legia: Denis Stoliarenko, Franek Golański [10] - Aleksander Marciniak, Jan Rodak, Stanisław Wojda, Piotr Bartnicki, Kacper Ziółkowski, Aleksander Badowski [10], Igor Brzozowski [10], Vincent Ziętek, Wiktor Milewski, Kuba Piaseczny
Trenerzy: Przemysław Chojnowski, Rafał Wajman

W sobotę najmłodszą drużynę Akademii (2009 i mł.) czekało znacznie poważniejsze niż dotychczas wyzwanie w postaci starszych o rok (a niekiedy i dwa) kolegów z Polonii. Szybko okazało się, że będzie to bardzo ciężki pojedynek. Choć legioniści bardzo szybko uzyskali otwierające trafienie, mieli potem spore problemy z wyprowadzeniem piłki spod własnej bramki i na połowę drużyny przeciwnej, mimo coraz aktywniejszej gry. Gospodarze zdobywali teren i (w szczególności w III kwarcie) stwarzali sobie okazje, wykorzystując niektóre z nich, choć i nasi gracze oddawali ładne strzały. W 41. minucie przy prowadzeniu "Czarnych Koszul", rzut karny obronił nogami Franciszek Golański - i to wydarzenie dodało wiary we własne możliwości podopiecznym trenerów Wajmana i Chojnowskiego. Na ostatnią kwartę nasi gracze wybiegli pełni determinacji i choć pierwsi dogodne okazje mieli poloniści, po kilku minutach gracze z Łazienkowskiej zdołali przenieść grę na połowę Polonii, wyprowadzając szereg ataków. Gra "na styku" i emocje sportowe trwały do ostatnich minut spotkania. Za postawę naszych zawodników możemy wystawić wysokie oceny.

Futbolowe Perspektywy 08 - Legia LSS 08

Strzały (celne)[20-60']: FP 8 (6) - Legia LSS 31 (18)

Legia: Jakub Drzazga, Nikodem Skibiński, Kacper Danis, Lucjan Napieralski, Kajetan Piaskowski, Jan Bartoszek, Kuba Kuciński, Jakub Ciesielski, Oskar Kurc, Maciej Suwik
Trener: Łukasz Listwan, Krzysztof Krakowski

Legioniści z drużyn LSS U11 występują od tego sezonu na stałe w jednej lidze rocznika 2008 (a nie w zastępstwie), do rozgrywek zgłoszono kilkunastu nowych (choc w większości mających już dłuższy staż w LSS) zawodników, i jak do tej pory rodzice i trenerzy mają powody do zadowolenia z postawy młodych graczy. Podobnie było i tym razem, choć Futbolowe Perspektywy postawiły poprzeczkę nieco wyżej niż dotychczasowi przewciwnicy. Bombardowanie bramki praskiej drużyny dało jednak całkiem niezłe skutki, a i ładnych zespołowych akcji nie brakowało, choć oczywiście pracy nad róznymi elementami gry jeszcze nie zabraknie.

TS Gwardia II Warszawa 09 - Legia LSS 09

Bardzo dobry początek podopiecznych trenera Abbassiego spowodował, że naszym piłkarzom którzy zdążyli pokazać dużą skuteczność, należało w trakcie meczu poszukać dodatkowych wyzwań. Młodzi legioniści realizowali zatem w trakcie meczu dodatkowe zadania, a choć nieraz zdarzyło im się potknąć, należy docenić żelazną konsekwencję w realizacji coraz trudniejszych wyzwań.

Korona Jadów 0-4 (0-2) CWKS Legia 03 U17
0-1 36 min. Karol Sulkowski (karny na Jakubie Wąchockim)
0-2 40 min. Karol Sulkowski (as. Kacper Kubiszer - rozegranie rzutu wolnego)
0-3 42 min. Mateusz Beśka (as. Jakub Skwirtniański)
0-4 64 min. Kacper Romanowski (as. Jakub Skwirtniański)

Strzały (celne)[15-80']: Korona 14 (9) - CWKS 20 (14)

CWKS Legia: Stanisław Kucharski (53' Mateusz Zalega) - Patryk Jagiełło [04] (41' Kacper Romanowski), Karol Sulkowski [02], Antoni Sidor [04], Kacper Kubiszer – Jan Michna (41' Igor Trawiński), Oliwier Marczuk, Kuba Skwirtniański (72' CZ), Konrad Kisiel [02], Jakub Wąchocki (64' Maks Dobosz)- Mateusz Beśka [04] Ż (58' Rafał Kazała [02])

Drużyna gospodarzy przez pierwsze pół godziny stawiała bardzo zacięty opór i była bliższa zdobycia gola (czterokrotnie po uderzeniach z dystansu interweniował Stanisław Kucharski). Końcówka to jednak kanonada w wykonaniu legionistów, która dała dwa gole zdobyte przez Sulkowskiego po stałych fragmentach gry. Trafienie uzyskane tuż po przerwie przez Beśkę mocno zniechęciło graczy Korony, a legioniści uzyskali przewagę, którą tylko momentami wypuszczali z rąk. Wynik ustalił w zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym, Kacper Romanowski.

CWKS Legia 07 - Warszawska APN 07

Obie drużyny dość skutecznie neutralizowały swoje poczynania w środku pola i mecz nie obfitował w okazje bramkowe. Choć ze stworzonych sytuacji oba zespoły mogły zdobyć łącznie znacznie więcej niż 4 bramki, które przez całe 60 minut padły w tym spotkaniu. Nieco bardziej zadowoleni po meczu mogą być goście.

CWKS Legia 08 - Świt Warszawa 08
Gole dla CWKS: Jeremiasz Oracz (as. Mateusz Snopkiewicz), Mateusz Snopkiewicz, Julek Płachecki (as. Mateusz Snopkiewicz)

Strzały (celne) [20-60']: CWKS 21 (13) - Świt 22 (13)

CWKS Legia: Szymon Ruczaj - Mateusz Snopkiewicz, Filip Gnaś, Wiktor Polak, Wiktor Bogucki, Franek Kuczyński [09], Jeremiasz Oracz, Julek Płachecki, Kacper Chomicz
Trener: Michał Smoluch