Mateusz Praszelik - fot. Woytek / Legionisci.com

III liga: Legionovia Legionowo 2-3 Legia II Warszawa

W zaległym meczu 12. kolejki III ligi Legia II Warszawa wygrała na wyjeździe z wyżej notowaną Legionovią Legionowo 3-2. Do przerwy legioniści mieli lekką przewagę i prowadzili 2-1 po trafieniach Praszelika i Bondarenki. Po zmianie stron gospodarze ruszyli do szturmu i szybko wyrównali, ale potem pod bramką Legii nie było już tak gorąco, a w końcówce na 3-2 strzelił w zamieszaniu podbramkowym Brodziński. Legia zakończyła rundę jesienną na 6. miejscu z 30 punktami (11 za liderem - Sokołem Aleksandrów, ale tylko 4 "oczka" za 2. w tabeli Polonią).

III liga: Legionovia Legionowo 2-3 (1-2) Legia II Warszawa
1-0 - 10' Marcin Burkhardt
1-1 - 15' Mateusz Praszelik (b.a., po akcji Mateusza Leleno)
1-2 - 32' Mateusz Bondarenko (dobitka strzału Bartosza Brodzińskiego)
2-2 - 54' Piotr Krawczyk (as. Patryk Paczuk)
2-3 - 81' Bartosz Brodziński (dobitka strzału Mateusza Bondarenki)

Strzały (celne) - I połowa: Legionovia 8(2) - Legia 9 (3)
Strzały (celne) - II połowa: Legionovia 12 (5) - Legia 4 (3)
Żółte kartki: Choroś, Zaklika (Legionovia) - Brodziński (Legia)

Tabela, wyniki i terminarz III ligi

Legioniści w porównaniu do poprzedniego spotkania musieli sobie poradzić w meczu z trzecią drużyną w tabeli, bez będącego w dobrej formie Macieja Rosołka (z kolei mający w zamian wzmocnić atak Jarosław Niezgoda w przeddzień spotkania doznał urazu kolana na treningu I drużyny). Do tego, na rozgrzewce na dolegliwość zaczął narzekać skrzydłowy Piotr Cichocki, również jeden z pewnych punktów drużyny w ostatnich tygodniach. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, gdy znany doskonale przy Łazienkowskiej Marcin Burkhardt wykorzystał swoje doświadczenie oraz umiejętności techniczne i markując dośrodkowanie z ostrego kąta, strzelił wprost do siatki zaskakując Cezarego Misztę. Legia miałą jednak dużo chęci do gry, stopniowo przejmowała środek pola, a już po 5 minutach wyrównała - po wrzutce Mateusza Leleno i nieudanej próbie przecięcia zagrania przez obrońcę, do piłki dopadł nieźle dysponowany Mateusz Praszelik i płaskim uderzeniem z okolic 15. metra nie dał szansy Jakubowi Stefaniakowi. Gospodarze mogli zdobyć gola za sprawą Kamila Wolskiego, ale dobrze tym razem zachował się Misszta. Po pół godzinie gry Legia II obęła prowadzenie - po wrzutce z rzutu rożnego Bartosz Brodziński trafił.. w jednego z naszych zawodników, który zagrodził drogę do pustej bramki, ale dobitka Mateusza Bondarenki była już nie do obrony. I połowę Legia zakończyła zaasłużonym prowadzeniem.

Po przerwie Legionovia starała się jak najszybciej odrobić straty i już po 9 minutach, po akcji rozpoczętej rajdem i dryblingiem Eryka Więdłochy, gola zdobył Piotr Krawczyk. Legionowianie przeważali, ale w kolejnych minutach mieli jednak problemy ze stworzeniem sobie 100-procentowch okazji, mimo że strzelali niemało, acz głównie z dalszej odległości. Legia niestety nie strzelała w ogóle, i trener Kobierecki widząc pewne problemy z przebiciem się przez środkową strefę bądź wykonaniem końcowego podania, dokonał kiku zmian. W 81. minucie sytuacji sam na sam nie zdołał wykorzystać Michał Bajdur, ale piłka wypadła na róg. Legioniści powonie wykorzystali stały fragment gry, i to w identyczny sposób - tym razem nasi stoperzy zamienili się miejscami. Mateusz Bondarenko został zablokowany, ale do piłki dopadł na 13. metrze Brodziński i nie dał szansy na interwencję zasłoniętemu Stefaniakowi, ustalając wynik spotkania na 2-3.
W ostatniej minucie doliczonego czasu gry serca kibiców mogły zadrżeć, gdy po rzucie róznym piłka odbijała się w polu bramkowym Legii jak na flipperach, ostatecznie jednak arbiter dopatrzył sięfaulu graczy miejscowych, a po chwili zakończył spotkanie.

Legionovia: 1.Jakub Stefaniak - 24.Kacper Będzieszak, 4.Kacper Górski, 99.Daniel Choroś,5.Sebastian Weremko - 22.Piotr Krawczyk, 6.Konrad Zaklika, 18.Marcin Burkhardt (77'23.Filip Kowalczyk), 14. Patryk Koziara (84'10.Daniel Gołębiewski),9.Eryk Więdłocha - 15.Kamil Wolski (46' 7.Patryk Paczuk)

Legia II: 30.Cezary Miszta - 2.Mateusz Leleno, 5.Mateusz Bondarenko, 13.Bartosz Brodziński Ż, 3.Konrad Matuszewski - 6.Oskar Wojtysiak (64' 23.Grzegorz Aftyka), 15.Radosław Pruchnik (Kpt), 14.Michał Karbownik, 7.Mateusz Praszelik (75' 22.Bartosz Gęsior), 16.Michał Bajdur (88' 8.Amos Shapiro-Thompson) - 11. Kacper Wełniak (46'9.Łukasz Zjawiński)
Rezerwa: 12.Jakub Kowynia (br, 2003), 4.Kacper Pietrzyk, 18.Piotr Cichocki (kontuzja na rozgrzewce)
Trener: Piotr Kobierecki