Kibice na meczu koszykarzy ze szczecinianami - fot. Woytek / Legionisci.com

Koszykarze na plus

Legia Warszawa 75-70 King Szczecin

Woytek, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 5. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki rozegranym w hali na Bemowie Legia Warszawa wygrała z Kingiem Morskie Wilki Szczecin 75-70. Spotkanie do końca było bardzo wyrównane, ale lepiej w ostatnich sekundach punktowali legioniści. Hala wypełniła się do ostatniego miejsca - kibice dopingowali przez całe spotkanie i zaprezentowali kilka atrakcji ultras, które możecie obejrzeć poniżej.

Fotoreportaż z meczu - 54 zdjęcia Woytka
Fotoreportaż z meczu - 35 zdjęć Hugollka

Pomimo problemów zdrowotnych (urazy Adama Linowskiego i Keanu Pindera) od samego początku meczu Legioniści walczyli i wyszarpywali piłki rywalom. W drugiej kwarcie dyspozycja gości z Pomorza Zachodniego była wyraźnie lepsza (12-20) i do przerwy zespół ze stolicy tracił do szczecinian trzy punkty. Na szczęście rozgrywający bardzo dobre spotkanie Michał Kołodziej na początku drugiej połowy dał sygnał do ataku, a pozostali gracze z minuty na minutę powiększali przybliżali Legię do końcowego triumfu.

Walka o dwa punkty trwała do samego końca, a legioniści którzy zanotowali aż 8 bloków, wyrywali rywalom piłki, i rzucali z lepszą skutecznością. W końcówce spotkania ważne "trójki" trafili Karolak i Prewitt, dzięki czemu nasz zespół zwyciężył 75-70. Była to druga wygrana naszej drużyny w obecnych rozgrywkach. Za tydzień podopieczni Tanego Spaseva udadzą się do Sopotu, gdzie zmierzą się z miejscowym Treflem. Za dwa tygodnie na Bemowo przyjedzie Polski Cukier Toruń.

PLK: Legia Warszawa 75-70 King Szczecin
Kwarty: 21-16, 12-20, 22-17, 20-17