Relacja z trybun z kosza: Ta sekcja jest od tego, aby bawić się na całego!

Podczas niedzielnego meczu koszykarskiej Legii panowała świetna, kibolska atmosfera. W młynie pojawiło się sporo dawno niewidzianych na Bemowie twarzy, a oprawę przygotowali legioniści z Dęblina. Zwieńczeniem fanatycznej zabawy na trybunach było obsypanie koszykarzy konfetti. Tego dnia zresztą konfetti fruwało w młynie częściej.

Legioniści z Dęblina, którzy nie pierwszy już raz licznie odwiedzili halę na Bemowie, zaprezentowali w drugiej kwarcie oprawę. Na górze i dole młyna zaprezentowane zostały transparenty tworzące hasło "Ta sekcja jest od tego... aby bawić się na całego". Pomiędzy nimi powiewały baloniki oraz fruwało konfetti. Konfetti tego dnia raz po raz już do końca meczu było rzucane niczym w Argentynie. Atmosfera była nie mniej gorąca niż w Ameryce Południowej - jeszcze przed przerwą legioniści dopingowali bez koszulek, z całych sił wspierając nasz zespół.

Kapitalnie wychodziło "Legia kosz allez allez" i "Hej Legia kosz...". Do jeszcze większego wokalnego wysiłku zachęcała waleczna postawa naszej drużyny. Koszykarze bili się o każdą piłkę. W drugiej połowie, kiedy wynik był na styku, Żyleta pomagała głośnym "Nie poddawaj się, ukochana ma, nie poddawaj się, Legio Warszawa".

Przez niemal całą drugą połowę w naszym młynie powiewało kilkadziesiąt flag na kiju przygotowanych przez Sekcyjnych Fanatyków. Niesamowicie wyszło także rozruszanie pozostałych trybun w końcówce meczu, kiedy prawie wszyscy wstali z miejsc i ruszyli dopingiem razem z fanatykami z młyna. Co najważniejsze, świetna atmosfera pomogła koszykarzom w odniesieniu drugiej w tym sezonie wygranej. Po meczu kibice podziękowali graczom za walkę i zwycięstwo, obrzucając ich konfetti oraz śpiewając wspólnie "Warszawę", a następnie tańcząc "Walczyka labada".

Kolejne spotkanie na Bemowie legioniści rozegrają w sobotę 10 listopada o 19:00. Sprzedaż biletów rozpoczęła się dzisiaj, a wejściówki można nabyć w kasach Legii przy Ł3 oraz Internecie. Jednocześnie warto przypomnieć, że 24 listopada nasi koszykarze zagrają ligowy mecz z Anwilem Włocławek w Arenie Ursynów. Początek spotkania z mistrzem Polski o 12:40 - tak wczesna pora rozpoczęcia meczu spowodowana jest bezpośrednią transmisją telewizyjną w Polsacie Sport.