Legia w pojedynku z Polskim Cukrem - fot. Hugollek / Legionisci.com

Trzecia wygrana z rzędu!

Legia Warszawa 68-63 Polski Cukier Toruń

Woytek, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 6. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki rozegranym w hali na Bemowie Legia Warszawa pokonała Polski Cukier Toruń 68-63. Faworytem meczu byli goście, czyli brązowi medaliści ubiegłego sezonu. Tymczasem od samego początku podopieczni Tane Spaseva wyszli na prowadzenie i nie oddali do aż do końcowej syreny! Mecz po raz kolejny obejrzał komplet publiczności - była patriotyczna oprawa i bezustanny doping dla Legii.

Fotoreportaż z meczu - 27 zdjęć Hugollka

Pierwsza kwarta zakończyła się sześciopunktowym prowadzeniem Legii (21-15). Przez kolejne dziesięć minut przewaga oscylowała w granicy 5 punktów przewagi Legii, a ostatecznie na przerwę legioniści schodzili prowadząc 36-30.

Trzecia kwarta rozpoczęła się bardzo spokojnie, ale jej drugie pięć minut to prawdziwy pokaz siły Legii. "Wojskowi" świetnie grali w obronie i celnie rzucali. Dzięki temu w pewnym momencie odskoczyli rywalom na 17 punktów, a przed ostatnią odsłoną meczu prowadzili 55-42.

Czwarta kwarta dostarczyła kolejnych emocji. "Twarde Pierniki" szybko odrobiły cztery oczka i przewaga spadła do 9 punktów. Pięć minut przed końcem na tablicy wyników widniał rezultat 61-54 dla Legii, ale gdy do końca pozostawało 120 sekund, to prowadzenie stopniało do 4 punktów (65-61) - pod koszem rywali kilkukrotnie zawiódł Omar Prewitt, który wcześniej rzucił dużo punktów. Do tego Patiejew zmarnował dwa rzuty osobiste. Obie ekipy notowały sporo strat, a skuteczności zabrakło także zawodnikom z Torunia. Minutę przed końcem również Lowery nie trafił osobistych, ale chwilę później rywale zbliżyli się na dwa punkty. Ostatecznie jednak zabrakło im pary i to gospodarze cieszyli się z kolejnych dwóch punktów. Tym samym trzecie zwycięstwo z rzędu stało się faktem!

PLK: Legia Warszawa 68-63 Polski Cukier Toruń
Kwarty: 21-15, 15-15, 19-12, 13-21