Jędrzejczyk nie zagrał

Polska 0-1 Czechy

Reprezentacja Polski przegrała 0-1 w towarzyskim spotkaniu z reprezentacją Czech. Jedynego gola w meczu zdobył w 52. minucie Jakub Jankto, który wykorzystał błąd naszej defensywy. Powołany Artur Jędrzejczyk nie wystąpił z powodu problemów zdrowotnych. Polacy zaprezentowali się z bardzo słabej strony, co nie pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Pierwsza połowa nie porwała kibiców zgromadzonych na stadionie w Gdańsku. Obydwie reprezentacje nie potrafiły stworzyć sobie stuprocentowych okazji do zdobycia bramki. Czeski bramkarz dwukrotnie stanął jednak na wysokości zadania. Tuż przed przerwą bliski szczęścia był Przemysław Frankowski. Pomocnik Jagiellonii Białystok uderzył zza pola karnego i Jiri Pavlenka udanie odbił futbolówkę do boku. Niedługo po zmianie stron nasi sąsiedzi wyszli na prowadzenie. Szybka kontra czasów, która skończyła się ostatecznie fatalnym błędem Jana Bednarka, co wykorzystał Jakub Jankto. Zimny prysznic dla polskiej reprezentacji, jednak trzeba przyznać, że w pełni zasłużone prowadzenie gości. W odpowiedzi swoje szanse mieli Marcin Kamiński oraz Piotr Zieliński. Obydwu zabrakło jednak precyzji.

Po godzinie gry mogło być 0-2. Wprowadzony chwilę wcześniej Theo Gebre Selassie główkował po wrzutce z rzutu wolnego i świetnie na linii zachował się Łukasz Skorupski. Potem na boisku nie działo się zbyt wiele. Polacy atakowali, jednak nic z tego nie wynikało. Dobrą okazję miał Arkadiusz Milik, lecz był nieznacznie spóźniony, aby zamknąć dośrodkowanie Grzegorza Krychowiaka. W samej końcówce Pavlenka bardzo dobrze zachował się, kiedy z rzutu wolnego chciał pokonać go Roberta Lewandowski. Polacy zaprezentowali się bardzo słabo i zasłużenie przegrali.

Polska 0-1 (0-0) Czechy
0-1 52' Jankto

Polska: 12. Łukasz Skorupski - 15. Tomasz Kędziora, 5. Jan Bednarek, 19. Marcin Kamiński, 18. Bartosz Bereszyński - 21. Przemysław Frankowski (63, 16. Jakub Błaszczykowski), 20. Piotr Zieliński (69, 17. Damian Kądzior), 10. Grzegorz Krychowiak, 8. Mateusz Klich, 11. Kamil Grosicki (78, 7. Arkadiusz Milik) - 9. Robert Lewandowski.

Czechy: 23. Jiří Pavlenka - 2. Pavel Kadeřábek, 3. Ondřej Čelůstka, 5. Jakub Brabec (46, 6. Tomáš Kalas), 22. Filip Novák - 9. Bořek Dočkal (89, 18. Michal Trávník), 15. Tomáš Souček (46, 8. Vladimír Darida), 21. David Pavelka - 20. Matěj Vydra (66, 4. Theodor Gebre Selassie), 19. Patrik Schick (78, 13. Martin Doležal), 14. Jakub Jankto (66, 10. Jiří Skalák).

żółta kartka: Darida.

sędziował: Stephan Klossner (Szwajcaria).
widzów: 34 783.