Sebastian Szymański - fot. Woytek / Legionisci.com

U-21: Portugalia 1-3 Polska. Gol Szymańskiego i awans na MME!

źródło: 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

Młodzieżowa reprezentacja Polski wygrała w rewanżowym spotkaniu z Portugalią 3-1 i awansowała na młodzieżowe mistrzostwa Europy! Prowadzona przez Czesława Michniewicza drużyna już po 8. minutach prowadziła 2-0 po trafieniach Krystiana Bielika i Dawida Kownackiego. W 24. minucie do bramki gospodarzy trafił legionista Sebastian Szymański. Cały mecz rozegrał Mateusz Wieteska. "Szymi" zszedł w 69. minucie z powodu urazu, który jednak nie okazał się groźny.

W drugiej połowie przeważali Portugalczycy, ale zdobyli tylko jedną bramkę. Pierwszy mecz rozegrany w Polsce zakończył się wygraną Portugalii 1-0.

U-21: Portugalia 1-3 (0-3) Polska
0-1 - 5' Krystian Bielik
0-2 - 8' Dawid Kownacki
0-3 - 24' Sebastian Szymański
1-3 - 52' Diogo Jota 52

Polska: 12. Kamil Grabara - 14. Robert Gumny, 3. Mateusz Wieteska, 2. Krystian Bielik, 4. Kamil Pestka - 19. Filip Jagiełło (53' 23. Konrad Michalak), 16. Patryk Dziczek, 17. Bartosz Kapustka, 7. Szymon Żurkowski, 10. Sebastian Szymański (69' 21. Kamil Jóźwiak) - 9. Dawid Kownacki (90' 15. Karol Świderski)

żółte kartki: Jorge Fernandes, Stephen Eustáquio - Jagiełło, Kapustka, Dziczek

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 16-30 czerwca przyszłego roku we Włoszech i San Marino. Oprócz Polski zagrają w nim Włochy, Hiszpania, Francja, Anglia, Serbia, Niemcy, Chorwacja, Dania, Belgia i Rumunia. Ostatnia drużyna zostanie wyłoniona z pary barażowej Grecja - Austria. Losowanie grup będzie miało miejsce w najbliższy piątek o godz. 18:00 w Bolonii.