Przełamanie!

Legia Warszawa 86-78 Miasto Szkła Krosno

W meczu 11. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa wygrała na Bemowie z Miastem Szkła Krosno 86-78. Wyniki kwart: 23-11, 15-20, 26-26, 22-21. Kolejne spotkanie podopieczni Tanego Spaseva rozegrają 30 grudnia w Dąbrowie Górniczej.

Fotoreportaż z meczu - 37 zdjęć Hugollka

Po trzech porażkach z rzędu drużyna ze stolicy potrzebowała przełamania. Przedświąteczny mecz z Miastem Szkła przed własną publicznością był doskonałą okazją by to uczynić.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie i jak później się okazało, nie oddali go aż do końcowej syreny. Już po pięciu minutach spotkania prowadziliśmy jedenastoma punktami, a po pierwszej kwarcie 23-11. W drugiej odsłonie przewaga urosła aż do 21 oczek. Nikt nie spodziewał się, że w końcówce będzie nerwowo, a tymczasem koszmarna końcówka tej kwarty spowodowała, że krośnianie odrobili większość strat i zbliżyli się na 5 punktów.

W trzeciej i czwartej kwarcie trwała wyrównana walka - przewaga Legii oscylowała w granicach 5-10 punktów, więc do końca wszystko mogło się zmienić. Na szczęście w decydującym momencie, gdy Miasto Szkła zbliżyło się do 4 oczek (79-75), goście przestali trafiać i legioniści szybko odskoczyli na 11 punktów. W ostatnich sekundach goście odrobili jeszcze trzy punkty, ale to nie wystarczyło do wygranej.

Tane Spasev oparł się w tym meczu tylko na ośmiu graczach. Pinder i Rubinsztejn zagrali zaledwie po kilka sekund, a Sadowski i Sączewski nie podnieśli się z ławki. Najwięcej punktów dla "Wojskowych" rzucił Sebastian Kowalczyk (23).

PLK: Legia Warszawa 86-78 Miasto Szkła Krosno
Kwarty: 23-11, 15-20, 26-26, 22-21