fot. SQN
REKLAMA

Biblioteka legionisty: On, Strejlau

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W listopadzie miała miejsce premiera najnowszej książki traktującej o Andrzeju Strejlau, który przed laty był trenerem naszego klubu. Od wydania pierwszej biografii minęły 24 lata. Nowa książka napisana jest w formie wywiadu, który przeprowadził Jerzy Chromik. Całość czyta się bardzo dobrze, a forma rozmowy jest bardzo luźna. Widać, że panowie znają się od lat, więc o wiele łatwiej przychodzą im żarty i odchodzenie od wątku głównego.

Książka podzielona jest na rozdziały - część poświęcona jest życiu prywatnemu, w tym okresowi wojny i pierwszych lat powojennych, doświadczonego trenera i eksperta. Nie mogło oczywiście zabraknąć rozmowy na tematy związane ze szczypiorniakiem, który Strejlau uprawiał za młodu, jak również kariery trenerskiej u boku Kazimierza Górskiego. Wiele wątków zahacza o osobę Jacka Gmocha - nie od dziś wiadomo, że Panowie mają mocno odmienne zdanie na wiele kwestii, a przede wszystkim rolę w sztabie reprezentacji prowadzonej przez Górskiego. Strejlau, zachęcany poniekąd przez Chromika, wbija szpilki Gmochowi chyba nawet zbyt często. Kibiców Legii oczywiście najbardziej zainteresują dwa okresy, w których Strejlau prowadził w roli pierwszego szkoleniowca piłkarzy Legii.

Lekturę kończy wątek regularnego zapraszania Strejlaua do telewizji, gdzie jest komentatorem lub ekspertem, a także coraz większa aktywność w social mediach, a przede wszystkim na Twitterze, gdzie może liczyć na naprawdę spore grono obserwujących. Książkę "On, Strejlau" można zdecydowanie polecić wszystkim - czyta się ją doskonale i niezwykle szybko. Także z powodu... dość dużej czcionki.

Tytuł: On, Strejlau
Autor: Jerzy Chromik
Wydawnictwo: SQN
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 352
Cena okładkowa: 39,99 zł

Więcej recenzji książek w dziale Biblioteka legionisty.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

+dodaj komentarz
Arni - 31.12.2018 / 13:58, *..centertel.pl

Mnie do dzisiaj to ciekawi co on takiego wielkiego osiągną dla Legii po za jednym pucharem Polski że jest w galerii sław.

odpowiedz
kryniek76 - 31.12.2018 / 11:59, *..jmdi.pl

Don Vito
myśle że ciekawsza byłaby Vrdoljaka "Jak schrzaniłem 2 karne z Cweltickiem :) "

odpowiedz
Do powyżej - 31.12.2018 / 11:04, *..play-internet.pl

Albo dwie sztuki Vrdoljaka z Cweltikiem.

odpowiedz
Don Vito - 31.12.2018 / 07:28, *..centertel.pl

Brakuje mi książki Łukasza Surmy... Tytuł np. Jak schrzaniłem karnego z Craxą w 93min

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.