REKLAMA

Eulalia Rolińska i Zdzisław Faraś nagrodzeni przez ministra sportu

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Eulalia Rolińska, trenerka m.in. Tomasza Bartnika z sekcji strzeleckiej Legii, została wyróżniona przez ministra sportu, Witolda Bańkę. Rolińska jest pierwszą trenerką mistrza świata w konkurencji karabin trzy postawy i w ramach programu "Pierwszy trener" otrzymała od ministra 10 tys. złotych.

Eulalia Rolińska cały czas szkoli w strzeleckiej Legii młodzież w konkurencjach karabinowych. Sama przed laty z sukcesami uprawiała tę dyscyplinę, dwukrotnie reprezentując nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich - w 1968 roku w Meksyku oraz cztery lata później w Monachium. W trakcie długiej kariery zdobyła po dwa złote medale na mistrzostwach świata i Europy.

Taką samą nagrodę z rąk ministra sportu odebrał Zdzisław Faraś - trener sztangistów Legii Warszawa, m.in. pierwszy trener mistrzyni Europy, Aleksandry Mierzejewskiej.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.