Koszykówka

GTK Gliwice 86-71 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 14. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z GTK Gliwice 71-86. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają 13 stycznia w Warszawie z Polpharmą Starogard Gdański.

Spotkanie w Gliwicach było dla legionistów bardzo ważne ze względu na sytuację w tabeli. Porażka powodowałaby, że walka o pierwszą ósemkę będzie trudniejsza, a wygrana pozwalała uzyskać sporą przewagę nad gliwiczanami.

Najwyraźniej obie drużyny zdawały sobie sprawę z sytuacji, bo mecz był bardzo wyrównany. Pierwszą kwartę trzema punktami wygrali gospodarze, ale w połowie drugiej na prowadzenie wyszli legioniści. Ostatecznie do przerwy na tablicy widniał wynik 44-44.

Niestety druga część spotkania przebiegała pod dyktando rywali. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 21-12 dla GTK, a w czwartek gliwiczanie jeszcze powiększyli swoją przewagę i ostatecznie wygrali 15 punktami.

PLK: GTK Gliwice 86-71 Legia Warszawa
Kwarty: 25-21, 19-23, 21-12, 21-15