Omar Prewitt w akcji - fot. Hugollek / Legionisci.com

Koszykówka

Legia Warszawa 91-76 Polpharma Starogard Gdański

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 15. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa wygrała w hali na Bemowie z Polpharmą Starogard Gdański 91-76. Na półmetku fazy zasadniczej sezonu drużyna ze stolicy zgromadziła 23 punkty (8 zwycięstw, 7 porażek) i walczy o pierwszą ósemkę, gwarantującą udział w fazie play-off. W następnej kolejce "Wojskowi" zagrają ze Startem Lublin. Mecz odbędzie się w hali Arena Ursynów w sobotę, 19 stycznia o godzinie 17:40. Zapraszamy!

Fotoreportaż z meczu - 34 zdjęcia Hugollka

Początek spotkania z Polpharmą był obiecujący. Legioniści szybko wyszli na siedmiopunktowe prowadzenie, ale jeszcze szybciej stracili przewagę. Druga część pierwszej odsłony zakończyła się aż ośmiopunktowym prowadzeniem gości. W drugiej kwarcie podopieczni Tanego Spaseva dogonili rywali i na moment objęli prowadzenie, ale znów w końcówce kwarty je stracili, choć sumarycznie zmniejszyli stratę do zaledwie trzech oczek.

Po przerwie na parkiecie rządzili gospodarze i dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty po celnej trójce Soluade wyszli na prowadzenie 66-53. Przed ostatnimi dziesięcioma minutami gościom udało się odrobić 5 punktów, co zapowiadało że jeszcze wszystko może się zdarzyć.

Czwartą kwartę rozpoczęła wymiana ciosów i przewaga Legii oscylowała w granicach 5-10 punktów. 4 minuty przed końcową syreną na tablicy widniał wynik 80-72 dla Legii. Chwilę później kolejne trzy punkty zdobył Soluade, czym bardzo ucieszył zgromadzonych kibiców. Legioniści nie pozwolili już wymknąć się takiej szansie i zanotowali ósme zwycięstwo w tym sezonie.

Zdecydowanie najwięcej punktów dla Legii rzucił Omar Prewitt - 36 punktów. W ekipie rywali najczęściej do kosza trafiał Bibbins (22 punkty).

PLK: Legia Warszawa 91-76 Polpharma Starogard Gdański
Kwarty: 20-28, 21-16, 26-15, 24-17