Kasper Hämäläinen strzelił pierwszego gola dla Legii - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Sparing

Legia Warszawa 4-1 Clube Olímpico do Montijo

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa wygrała w swoim pierwszym sparingu na zgrupowaniu w Portugalii. Rywalem mistrzów Polski był trzecioligowy Clube Olimpico do Montijo, który pokonali po bramkach Kaspera Hämäläinena, Williama Remy'ego, Salvadora Agry oraz Carlitosa. Podopieczni Ricardo Sá Pinto kontrolowali spotkanie, chociaż Portugalczycy kilkukrotnie przedostali się pod ich pole karne i stworzyli zagrożenie. W spotkaniu zagrały dwie różne jedenastki.

Zapis tekstowej relacji LIVE!

Legioniści rozpoczęli mecz w nieco zaskakującym ustawieniu. Na prawej obronie pojawił się Michał Kucharczyk, natomiast na skrzydle biegał Marko Vesović. Z kolei w rolę drugiego defensywnego pomocnika wcielali się na zmianę William Rémy oraz Iñaki Astiz. Pierwsza groźna sytuacja dla Legii miała miejsce już kilkanaście sekund po pierwszym gwizdku. Andre Martins uderzył sprzed pola karnego, lecz piłka nieznacznie minęła prawy słupek bramki Juniora Alvesa.

Pomimo ciekawego początku, potem na placu gry nie oglądaliśmy zbyt wielu ciekawych akcji, Dopiero w 30. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Martinsa najwyżej w polu karnym wyskoczył Rémy, który jednak był niedokładny. Za moment mistrzów Polski na prowadzenie wyprowadził już Kasper Hämäläinen. Fin skorzystał z dobrego podania ze skrzydła od niezwykle dzisiaj aktywnego Remy'ego i bardzo mocnym uderzeniem nie dał najmniejszych szans bramkarzowi rywala. Tuż przed przerwą kolejna szansa dla Legii. Szybka kontra lewą stroną, wycofanie do Sandro Kulenovicia, jednak młodzieżowy reprezentant Chorwacji fatalnie skiksował w stuprocentowej sytuacji. W ostatniej minucie pierwszej połowy wynik podwyższył rozgrywający świetne 45 minut Rémy. Francuz przejął piłkę na połowie Portugalczyków, po czym bez zastanowienia kopnął ją w kierunku bramki Alvesa, umieszczając ją w jej górnej części!

fot. Piotr Kucza / FotoPyKfot. Piotr Kucza / FotoPyK

Na drugą połowę wyszła całkowicie nowa jedenastka. Widać to było po tym, jak legioniści radzili sobie na boisku. Zdecydowanie mniej było akcji ofensywnych, chociaż np. wprowadzony Michał Karbownik radził sobie na placu gry dobrze. Po godzinie gry pierwsza okazja dla Legii, kiedy zza pola karnego strzelał Paweł Stolarski, ale był niedokładny. Za moment kolejna próba legionistów. Tym razem szczęścia spróbował Karbownik i świetną obroną popisał się Diogo Arreigota. Z tej akcji mistrzowie Polski zyskali rzut rożny, po którego wykonaniu mogła paść trzecia bramka. Dośrodkowanie Szymańskiego i główka Mateusza Wieteski, ale bardzo dobrą następną interwencją popisał się golkiper portugalskiego zespołu.

W 81. minucie w swoim pierwszym nieoficjalnym spotkaniu bramkę zdobył Salvador Agra. Nowy nabytek Legii dostał podanie od Carlitosa i w sytuacji sam na sam spokojnie pokonał bramkarza. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry przebudzili się gracze w żółtych strojach. Najpierw jeden z nich minimalnie przestrzelił, uderzając z dystansu, a za chwilę sam na sam z Radosławem Cierzniakiem znalazł się Beto, który spokojnie posłał futbolówkę obok niego.

Dosłownie za moment końcowy rezultat ustalił Carlitos. Hiszpan dostał podanie od Mateusz Praszelika i strzałem z pierwszej piłki zdobył swojego pierwszego gola podczas zimowych przygotowań do rozpoczęcia rundy wiosennej.

Legia Warszawa 4-1 (2-0) Clube Olimpico do Montijo
1-0 - 35' Kasper Hämäläinen
2-0 - 45' William Rémy
3-0 - 81' Salvador Agra
3-1 - 89' Beto Betuncal
4-1 - 90+1' Carlitos

Clube Olímpico do Montijo: I połowa: 19. Júnior Alves - 6. André Gomes, 6. Obi, 23. Diogo Branco, 13. Iwan Buha - 28. Hélio Roque, 60. Gustavo Filipe, 3. Rafael Santos, 16. Alphonse Mendes, 7. Marcos - 11. Targino (20' 9. Beto)

II połowa: 1. Diogo Arreigota (24. Nelson Silva) - 40. Bruno Jesus, 22. Vumi Mpasi, 27. Pedro Batista, 5. Brian Mosquera, 17. Isaac Boakye, 2. Omar Youssel, 8. Marcelo Castro, 21. Jose Lucio, 20. Ze Miguel (Gamito), 9. Beto Betuncal


Legia: I połowa: 30. Radosław Majecki, 18. MIchał Kucharczyk, 44. Wiliam Remy, 2. Michał Pazdan, 16. Luis Rocha - 20. Marko Vesović, 34. Inaki Astiz, 24. Andre Martins, 22. Kasper Hamalainen, 21. Dominik Nagy - 99. Sandro Kulenović

II połowa: 33. Radosław Cierzniak - 41. Paweł Stolarski, 4. Mateusz Wieteska, 55. Artur Jędrzejczyk, 14. Adam Hlousek - 23. Salvador Agra, 26. Cafu, 7. Domagoj Antolić, 40. Michał Karbownik (75' 50. Mateusz Praszelik), 53. Sebastian Szymański - 27. Carlitos

Sędzia: Rui Miguel Martins Teixeira

Fotoreportaż z meczu - 38 zdjęć Piotra Kuczy








REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

+dodaj komentarz
Heniek - 16.01.2019 / 18:18, *.vectranet.pl

@Czwarty pasek na dresie:
Słuchaj, część zdarłem ale nie miałem nic ostrego przy sobie. Chyba dali na szwedzki klei, niewykluczone że butaprenem smarowali. Szczotka powinna załatwić sprawę. Pzdr.

odpowiedz
Xmen - 16.01.2019 / 13:38, *.mm.pl

@Rafal Masiak: Na mecze chodze od 25 lat taki jesteś wielki mądrala i nauczyciel. Kolega Tomek Mokotów Ci wytłumaczył.Ciekawe czy zrozumiałeś?

odpowiedz
zaba285 - 16.01.2019 / 10:55, *.lukman.pl

oby zaczęli tego Karbownika wpuszczać, niech się ogrywa i będą z niego ludzie. i oby jak najwięcej młodych Polaków zamiast jakiegoś szrotu z zagranicy

Walukiewicza co w reprezentacji młodzieżowej grał oddali za "paczkę piłek" do Pogoni, tam na niego postawili i teraz idzie za 4 mln euro do Włoch.

odpowiedz
Czwarty pasek na dresie - 16.01.2019 / 09:36, *.centertel.pl

@Heniek:
Czemu tego sam niezwłocznie nie zrobiłeś?

odpowiedz
dzidas - 16.01.2019 / 07:48, *.orange.pl

Bardzo dobrze Karbownik - dobra technika, "giętkość", ale i dobrze tzn. szybko i efektywnie wykorzystuje swoją technikę. Szybki, zawzięty, walczy dobrze i skutecznie w defensywie, choć drobny. Nieźle współpracował z Hlouskiem i Carlitosem. Pogłoski, że to utalentowany zawodnik, nie były przesadzone :) Oby potwierdził to w kolejnych meczach

odpowiedz
Od zawsze na zawsze (L) - 15.01.2019 / 23:40, *.optonline.net

@Jerry: chyba nie widziałeś ostatnio Rado, połowy go nie ma.

odpowiedz
Gepetto - 15.01.2019 / 23:08, *.chello.pl

@Peter mokotuff: tzw Legendy grają tylko w najważniejszych meczach jeśli mają taki kaprys i im się chcę. Może był w chińskiej restauracji i nie zdążył na mecz ;)

odpowiedz
Rafal Masiak - 15.01.2019 / 22:49, *.play-internet.pl

@Tomek Mokotów : kumam sorki ale powiem Ci że te komentarze pożal sie Boże specjalistów to są coraz bardziej wkurwia.....e. Gowno widzieli gowno sie znaja atak sie madrza. Pozdrawiam (L)

odpowiedz
Tomek Mokotów - 15.01.2019 / 21:22, *.chello.pl

@Rafal Masiak:

Kolego, te "ćwoku" odnosiło się do pajaca ktory napisał 'Malaż'..

odpowiedz
Alfred - 15.01.2019 / 20:21, *.106.186

Elegancko!!!!!!!!

odpowiedz
Rafal Masiak - 15.01.2019 / 20:14, *.play-internet.pl

@xmen: Kolego troche szacunku dla innych bo takimi tekstami pokazujesz swoj iloraz inteligencji. Jesli tak uwazasz ze jest ..... To powiedz mu to w twarz a jesli az tak odwagi Ci brak to przynajmniej bylo sie podpisać. A nie jakis @xmen widocznie odwazny jestes tylko w domu w czterech scianach jeszcze z zaslonieto twarzą i pod pseldo. Takich kozakow jest dużo a co do czego to pierwsi do spierdalani.... Więc

odpowiedz
Rafał Masiak - 15.01.2019 / 20:04, *.play-internet.pl

@m4: Zanim napiszesz kolejny komentarz to mocno sie zastanów przemysl to co piszesz po 1. Po 2 pewnie jak Arek Malarz wiele razy ratował drużynie tyłki to byles pierwszy który pisał wspaniale komentarze. Po 3 czlowieku skad wiesz jak by bylo jakis jasnowidz sie trafił. Po 4 skoro masz odwagę pisac takie komentarze to mniej tez napisac w rubryce AUTOR swoje prawdziwe dane. Wiec skoro sie nie podpisales to widać brak Ci JAJ.

odpowiedz
Oset - 15.01.2019 / 19:21, *.inetia.pl

@Jerry: No humor na poziomie kuchenek !

odpowiedz
Heniek - 15.01.2019 / 18:45, *.vectranet.pl

Na Żelaznej w alkoholach 24H przy kasie, pomiędzy Twardą a Sienną, nad vlepką Legii ktoś przykleił vlepkę ficedzwa. Trzeba będzie podejść ze szczotką drucianą albo zakleić.

odpowiedz
Jerry - 15.01.2019 / 18:43, *.centertel.pl

@Peter mokotuff:

To nie podwórko ze gruby na bramke

odpowiedz
BIALY484 - 15.01.2019 / 18:05, *.214.145

@Bear: no ta sama technika i poziom....

odpowiedz
Peter mokotuff - 15.01.2019 / 16:55, *.t-mobile.pl

...a Radovic?? Kontuzja czy jak ??...czemu nie grał?

odpowiedz
Bear - 15.01.2019 / 16:19, *.orange.pl

Wyniki sparingów to sprawa drugorzędna.
Ważne jest aby się zgrywali , szczególnie nowi zawodnicy ze starą kadrą.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 15.01.2019 / 15:57, *.plus.pl

@Wojtek (L):

Niezły żart... Inna pozycja na boisku więc trudno porównywać ale nie rozpędzaj się tak... Remy popełnia sporo błęďów taktycznych, przed kontuzją w paru meczach z rzędu jego brak zdecydowania i odpuszczenie krycia powodował chaos w obronie.

Aczkolwiek jest wyróżniającym się graczem polskiej lidze. Co akurat wielkiej chwały nie przynosi patrząc na poziom tej ligi...

odpowiedz
zaba285 - 15.01.2019 / 15:53, *.lukman.pl

@Wojtek (L): wiele, bardzo wiele mu brakuje. to w ogóle inny typ piłkarza. ale fakt, to solidny zawodnik jak na naszą ligę i niech zostanie jak najdłużej

odpowiedz
Wojtek (L) - 15.01.2019 / 14:56, *.play-internet.pl

Oby Remy został jak najdłużej u nas bo chłop jest zdecydowanie za dobry na Legię, niewiele mu brakuje do vadisa

odpowiedz
Ja1916 - 15.01.2019 / 14:51, *.centertel.pl

@m4: do zeszytów dzieciaku a nie się na forum mądrzysz.

odpowiedz
Mdread - 15.01.2019 / 14:46, *.virginm.net

@yyy: chyba melanz

odpowiedz
yyy - 15.01.2019 / 14:23, *.vectranet.pl

@m4: trochę gorzej, że nie umiesz pisać

odpowiedz
Gienek - 15.01.2019 / 14:20, *.netfala.pl

Pierwsze koty za płoty. Kiedy następny sparing?

odpowiedz
xmen - 15.01.2019 / 14:20, *.mm.pl

@m4: Malarz ćwoku

odpowiedz
m4 - 15.01.2019 / 14:14, *.51.162

Dobrze, ze Malaż nie bronil bo by baty byly pewnie

odpowiedz
WWL - 15.01.2019 / 14:14, *.play-internet.pl

O bramce Carlitosa to już nie warto było napisać?

odpowiedz