Krzysztof Mączyński - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Mączyński odszedł z Legii

Wiśnia, źródło: Legia.com - Wiadomość archiwalna

Legia rozwiązała za porozumieniem stron kontrakt z Krzysztofem Mączyńskim. Pomocnik grał w stołecznym klubie przez półtora roku. Rozegrał dla niego 46 meczów, w których zdobył trzy bramki. Ricardo Sá Pinto nie widział miejsca w składzie dla reprezentanta Polski, który nie poleciał na zgrupowanie do Portugalii i od pewnego czasu trenował z rezerwami.

Umowa 31-letniego pomocnika ze stołecznym klubem obowiązywała jeszcze przez pół roku. Teraz z kartą na ręku najprawdopodobniej trafi do Śląska Wrocław.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (64)

+dodaj komentarz
Mati - 10.02.2019 / 14:22, *.chello.pl

Brzydko go Legia potraktowała lepszy był od tych co zostali Hama Rado Philips Antolic moim zdaniem gorzej od niego a zostali

odpowiedz
Jimmy L - 20.01.2019 / 02:10, *.t-ipconnect.de

Pozbyc Sie go musielismy ze wzgledow finansowych gdyby gral to musimy mu nowy kontrakt podpisac , z drugiej strony boje sie ze nam jeszcze w tej Lidze duzo krwi napsuje grajac przeciwko nam i moze to zrobic oby tak sie nie stalo

odpowiedz
Kris - 19.01.2019 / 16:42, *.plus.pl

@daro: https://www.youtube.com/watch?v=dvcwQw2iNbc

odpowiedz
Warszawiak1234 - 18.01.2019 / 09:24, *.chello.pl

Sympatyczny czlowiek. Szkoda go ale po Euro 2016 mielismy miec prawo wiecej oczekiwac po jego grze. Mowimy wiec 'do widzenia'. Troche z zalem, a troche z niesmakiem w gebie.

odpowiedz
daro - 17.01.2019 / 23:24, *.net.pl

Nie wiem czemu Sa Pinto tak potraktował Mączyńskiego? Moim zdaniem w Legii nie zawodził. Może nie był pierwszoplanową postacią ale gdy grał to solidnie. Zostali dużo gorszy Aztiz, Radović, który najlepsze lata ma dawno za sobą, bezbarwny Phillips. Ja żałuję, że odchodzi i dziękuję mu za grę dla Legii!!!

odpowiedz
Seba (L) - 17.01.2019 / 18:49, *.t-mobile.pl

Ten gość wogole nie powinienem trafić do Legii najemnik bez ambicji

odpowiedz
PPU - 17.01.2019 / 18:38, *.chello.pl

Od początku mówił i to było widać. eLki w sercu nie miał.

odpowiedz
Mrw Rafał - 17.01.2019 / 18:20, *.play-internet.pl

Może się nie znam ale moim zdaniem Krzysia to my trochę zmarnowalismy

odpowiedz
dejne3 - 17.01.2019 / 15:02, *.plus.pl

@br(L): Tak tobrdzotrafne spostrzeżeńie

odpowiedz
Jajebe - 17.01.2019 / 14:52, *.t-mobile.pl

@Fanatyk82:
Gdyby był chłopem z jajami, grałby na poziomie, na jakim potrafi i nie byłoby problemu.
Przyjechał porobić flotę, zagrał kilka fajnych meczów, bo potrafi i łaski nie robi, bo tani nie był i mało nie zarabiał.
Jak dla mnie poprostu najemnik bez wyższych ambicji. Aby się najeść i mieć czym szpanować.
Mam minimum szacunku dla tego grajka.

odpowiedz
Toman - 17.01.2019 / 13:57, *.tpnet.pl

@Bu: Ogólnie masz racje, ale pomyśl może to się po prostu finansowo opłacało?
Za ile byś go sprzedał? A ile musiałbyś mu płacić do końca umowy pensji?
hmmm może wyliczyli, że więcej wydadzą na pensje do końca umowy niż kwota za którą go sprzedadzą?

odpowiedz
kibic79 - 17.01.2019 / 12:24, *.virginm.net

@Legia Zyrardow: dostał karte na reke wiec bedzie mogł przejsc za darmo wzamian za lepsza pensje dlatego L juz mu nie bedzie wiecej płacic (prawdopodobnie). Choc mi sie wydaje ze ogli go spokojnie chociaz za 100tys euro puscic , zawsze to jakis grosz

odpowiedz
br(L) - 17.01.2019 / 10:53, *.tktelekom.pl

Zmarnowali go, z drugiej strony mam wrażenie, że trójka z reprezentacji sobie zrobiła z Legii wczasy i jeden Jędza się ogarnął.

odpowiedz
matus007 - 17.01.2019 / 10:07, *.play-internet.pl

@Tomek Mokotów:
Chłopie "sam" mu w tyłek wchodziłeś jak przychodził,kawał dobrego gracza

odpowiedz
dejne3 - 17.01.2019 / 08:15, *.plus.pl

Zawsze gdzieś z boku nawet po zwycięstwie ,relacje z szatni Legii nigdy nie było w nim radości ,uśmiechu taki milczek tak naprawdę nie wiadomo co wymaga momencie czuł.Nie z każdej męki będzie gracz ,graj dalej i tylko tyle płakać za Tobą nie będIemy

odpowiedz
Tomek Mokotów - 17.01.2019 / 06:32, *.centertel.pl

@matus007:
Żartujesz, prawda? CV nie gra .

odpowiedz
Rafał N. - 17.01.2019 / 03:37, *.t-mobile.pl

Szczerze mówiąc, trochę niefajnie został potraktowany na zakończenie przygody z Legią, ale niestety czasami tak bywa... Życzę powodzenia na dalszym etapie kariery.

odpowiedz
Ja - 17.01.2019 / 02:30, *.106.202

@Legia Zyrardow: chłopcze, rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, jest jednoznaczne z tym iż żadna strona nie ma roszczeń do drugiej. Kiedyś jak troche popracujesz to zrozumiesz

odpowiedz
Arek - 16.01.2019 / 23:21, *.tpnet.pl

Zawsze mówiłem, że Mączyński nie pasował do Legii, dlatego płakać wcale nie zamierzam z tego powodu. Jednak podziękował za te 1,5 roku i życzę powodzenia.

odpowiedz
dezet - 16.01.2019 / 23:00, *.chello.pl

@Legia Zyrardow: porozumienie stron nie daje okresu wypowiedzenia, strony się dogadują kiedy kończymy jak nazwa wskazuje i na umowie o pracę jest tak samo... Tak więc strony się porozumiały że nie będzie miał płacone a w zamian może zmienić klub już teraz. A koledze się wydaje że Legia jednostronnie wypowiedziała umowę, a tak nie było... I tak Mączyński zrezygnował z pieniędzy a Legia ze zsyłki do 3 ligi dla niego, proste?

odpowiedz
matus007 - 16.01.2019 / 22:43, *.play-internet.pl

Jeden z lepszych transferów(uczestnik Euro2016 ) - patrząc na te "aktualne",Powodzenia Mąka 100 LAT

odpowiedz
Kiwi - 16.01.2019 / 21:29, *.com.pl

Dzięki za grę powodzenia w dalszej karierze.

odpowiedz
oLaf - 16.01.2019 / 21:12, *.vectranet.pl

@emoka: taaaa, a jeszcze lepiej zostawić go w Legii II na ostatnie pół roku i zapłącić mu pensji 1 mln zł (pensja+koszty chowania tego lenia) ... szczególnie jak brakuje nam 40 mln zł.... brawo, księgowym chyba nie jesteś? ; ))

odpowiedz
pnk - 16.01.2019 / 21:10, *.chello.pl

@LWL: Przeczytaj to się dowiesz. 1 minuta czytania dziennie Ci nie zaszkodzi.

odpowiedz
Top CWKS - 16.01.2019 / 20:58, *.vectranet.pl

nie jest to zawodnik pokroju surmy lub "paczka" iwanskiego ale i tak:

....w sina dal, w sina dal....!

odpowiedz
Bombastik - 16.01.2019 / 20:41, *.net.pl

Najpierw Lechia zbierała wszystko po Legii ,a teraz Śląsk zaczął

odpowiedz
Wasyl - 16.01.2019 / 20:36, *.t-mobile.pl

Szkoda. Mlody i perspektywiczny był.

odpowiedz
McA - 16.01.2019 / 20:17, *.as13285.net

@Legia Zyrardow: hipokryzja :)

odpowiedz
LWL - 16.01.2019 / 19:56, *.tpnet.pl

Do Wisly K.?

odpowiedz
Bródno - 16.01.2019 / 19:23, *.chello.pl

Żegnam bez żalu

odpowiedz
Pan Z - 16.01.2019 / 18:56, *.orange.pl

@Adi: Lepiej stracić niż płacić wysoki kontrakt i oddać gratis po grze w 3 lidze!

odpowiedz
Sputnik 44 - 16.01.2019 / 18:02, *.t-mobile.pl

@Kots : masz rację. Chodziło mi o to, że nie jest to typowa umowa o pracę jaką ma większość z nas...

odpowiedz
BIALY484 - 16.01.2019 / 18:00, *.214.145

@Wojtek (L): komu....???? Widzisz ile gosciu ma lat.....??? A to nie messi..... a kontrakt ma wysoki wiec jeszcze pol roku trzeba by bylo go oplacac....

odpowiedz
Kots - 16.01.2019 / 17:55, *.play-internet.pl

@Sputnik 44: pilkarze nie mają kontraktów tylko umowy! Kontrakt to ma menadżer. Mają swoje działalności więc nazywa się to umowa o współpracy

odpowiedz
Sputnik 44 - 16.01.2019 / 17:46, *.t-mobile.pl

@Legia Zyrardow: to łyknij coś na nerwy skoro zaczynasz przez nie bluzgać i walić straszne błędy ortograficzne. Po drugie - piłkarze nie mają umów o pracę tylko kontrakty. A Legia idzie mu na rękę rozwiązując ten kontrakt, Śląsk ma gracza za darmo, więc i my powinniśmy mieć z tego jakąś korzyść...

odpowiedz
zaba285 - 16.01.2019 / 17:28, *.lukman.pl

nareszcie, najgorszy transfer w tamtym okresie. reprezentant Polski który w Astanie zrobił różnicę podając nieatakowany do przeciwnika w ostatnich minutach meczu i nas skontrowali na 3:1. jakby był z okręgówki to bym wybaczył

odpowiedz
L - 16.01.2019 / 17:19, *.play-internet.pl

Brakowało mu zaangażowania. Zwykły najemnik po którym nikt płakać nie będzie.

odpowiedz
F i l u 3 k o l o r y - 16.01.2019 / 17:00, *.com.pl

@Bu: Dokładnie :)

odpowiedz
krys008 - 16.01.2019 / 16:52, *.153.82

@Wolfik: Celna uwaga. Zawsze się zastanawiam co poszło nie tak. W tym przypadku solidny ligowiec, grał na poziomie reprezentacji, bardzo przyzwoicie zresztą, cenił go Nawałka, a on jest wymagająca osobą, a w Legii z jakiegoś powodu nie poszło. Powodzenia w Śląsku.

odpowiedz
Radek - 16.01.2019 / 16:38, *.5.35

@Legia Zyrardow: każdemu? na kontrakt też?

odpowiedz
Legia Zyrardow - 16.01.2019 / 16:32, *.125.50

@Sputnik 44:
@Sputnik 44:
Zmieniajac prace, kazdemu czlowiekowi przysluguje okres wypowiedzenia. Jezeli firma zwalnia pracownika w tym czasie ze swiadczenia uslug, to nie zwalnia jej z obowiazku placenia pensji.
Twoim tokiem rozumowania, Ty I Tobie podobni, piszacy ponizej zrezygnowalbys z tych pieniedzy. Tak ?
Reasumujac, wk..ia mnie chipokryzja I tania ch...nia

odpowiedz
Legia Zyrardow - 16.01.2019 / 16:20, *.125.50

@Sputnik 44:
Zmieniajac prace, kazdemu czlowiekowi przysluguje okres wypowiedzenia. Jezeli firma zwalnia pracownika w tym czasie ze swiadczenia uslug, to nie zwalnia jej z obowiazku placenia pensji.
Twoim tokiem rozumowania, Ty I Tobie podobni, piszacy ponizej zrezygnowalbys z tych pieniedzy. Tak ?
Reasumujac, wk..ia mnie chipokryzja I tania ch...nia

odpowiedz
Sputnik 44 - 16.01.2019 / 16:01, *.t-mobile.pl

Mam nadzieje, że skoro idzie za friko do Wrocławia to przynajmniej nie zapłaciliśmy mu kasy, którą miał jeszcze w umowie...

odpowiedz
Bubu - 16.01.2019 / 15:56, *.vectranet.pl

@Wolfik: Wiesz kolego tu chyba chodzi o mentalnosc ,

odpowiedz
kaszel - 16.01.2019 / 15:26, *.97.134

Bardzo dobra decyzja. Słaby piłkarz, który potrafił tylko zagrać piłkę do tyłu lub do boku. Według mnie błędem było zatrudnianie go w Legii.

odpowiedz
(L). - 16.01.2019 / 15:11, *.160.21

No i taki to pomidor...

odpowiedz
Bu"L"i - 16.01.2019 / 14:18, *.net.pl

Interes życia ;
-kupić cukier,
-napędzić bimbru,
-bimber sprzedać,
-pieniądze przepić,
......bez słów........................

-

odpowiedz
Wojtek (L) - 16.01.2019 / 14:18, *.play-internet.pl

Czemu go nie sprzedać i nie zarobić?

odpowiedz
Adi - 16.01.2019 / 14:15, *.opera-mini.net

Pozbyc sie jeszcze Malarza Philipsa i Pasquato.wzmocnien w zasadzie nie trzeba jesli reszta bedzie dobrze przygotowana

odpowiedz
rafalgral - 16.01.2019 / 14:06, *.colt.net

idzie do śląska wrocław

odpowiedz
Gienek - 16.01.2019 / 14:03, *.netfala.pl

Dzięki ale Legia to za wysokie progi. W takiej Wiśle się sprawdził, w jakimś Lechu pewnie też dałby radę, ale w Legii nie dał rady. Powodzenia!

odpowiedz
Roma - 16.01.2019 / 13:59, *.plus.pl

Dzięki za te trzy bramki, ale i kilka ładnych asyst. Na pewno nie spełnił oczekiwań, ale też chyba nigdy nie był najsłabszym na boisku. Powodzenia.

odpowiedz
malin - 16.01.2019 / 13:58, *.play-internet.pl

@W(L): ok, to trzymajmy wszystkich drewniaków w takim razie bo kiedys tam Pinto odejdzie z pilkarzami, dobry pomysl miejmy 50 piłkarzy w kadrze.

odpowiedz
andrzej paź - 16.01.2019 / 13:50, *.tpnet.pl

elo monkatsw

odpowiedz
LWL - 16.01.2019 / 13:44, *.tpnet.pl

Odszedl tam skad przyszedl do "L" ?

odpowiedz
Wolfik - 16.01.2019 / 13:40, *.179.238

Cóż, kolejny solidny, polski, ligowy zawodnik któremu w Warszawie "nie wyszło". Prawdopodobnie nie ostatni. Nie wiem, dlaczego tak się dzieje, ale to się zdarza cyklicznie.

odpowiedz
Adi - 16.01.2019 / 13:39, *.opera-mini.net

I nic nie zarobic? No kurde

odpowiedz
Ka (L)isz - 16.01.2019 / 13:36, *.inetia.pl

Nareszcie powodzenia maka

odpowiedz
Artur - 16.01.2019 / 13:33, *.telnaptelecom.pl

Świetna inicjatywa zarządu!

odpowiedz
W(L) - 16.01.2019 / 13:33, *.191.4

Qrwa,czy to jest dobre,Pinto odejdzie z nim cała portugalska kolonia i kto wtedy zostanie ?????????

odpowiedz
majusL@legionista.com - 16.01.2019 / 13:24, *.174.42

Yyyyyyyeeeeeeessssssss!!!!

odpowiedz
Klf - 16.01.2019 / 13:18, *.cyfrowypolsat.pl

Płacić za gościa półtora roku temu 400tys euro i teraz ot tak rozwiązać kontakt,
Szkoda że nawet ze 100 tys nikt nam nie zaoferował...

odpowiedz
emoka - 16.01.2019 / 13:15, *.telnaptelecom.pl

moim zdaniem, najgłupsza decyzja jaką mogli podjąć. Pójdzie za darmo do jakiejś amici i nam bramki bedzie strzelał.

odpowiedz
Fanatyk82 - 16.01.2019 / 13:10, *.play-internet.pl

Bardzo dobrze.
Przynajmniej zachował się jak mężczyzna, a nie siedział przez pół roku na wysokim kontrakcie. Dzięki Mąka za te półtora roku [no powiedzmy 15 miesięcy ;)].Powodzenia

odpowiedz