Koszykówka

Legia Warszawa 83-78 Start Lublin

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 16. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa wygrała w hali Arena Ursynów ze Startem Lublin 83-78. Legioniści zdobyli bardzo cenne punkty w kontekście walki o pierwszą ósemkę. W następnej kolejce "Wojskowi" zagrają na wyjeździe ze Stalą Ostrów Wielkopolski.

Pierwsze punkty w meczu rzucił najskutecznejszy gracz Legii w tym sezonie Omar Prewitt. Legioniści wyszli na prowadzenie 5-0, a w połowie pierwszej kwarty wygrywali 10-6. Następnie rzucili dziewięć punktów z rzędu i po 10 minutach prowadzili 23-8 z czego 8 punktów rzucił Keanu Pinder.

Szybkie wysokie prowadzenie chyba za bardzo rozluźniło podopiecznych Tanego Spaseva, bo od 14 minuty zaczęli tracić przewagę, a celne trójki Dziemby i Mirkovicia spowodowały, że na tablicy wyświetlił się wynik 35-32 dla Legii. Na przerwę gospodarze schodzili prowadząc zaledwie jednym oczkiem i na dodatek stracili kapitana Sebastiana Kowalczyka, który opuścił parkiet z urazem.

Na drugą część lepiej skoncentrowani wyszli legioniści i cztery razy zdobyli punkty z rzutów za trzy punkty - po razie trafili Jakub Karolak i Omar Prewitt, a dwa razy Mo Soluade. Tym samym ponownie odskoczyli na 10 punktów. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 26-20 dla Legii.

Ostatnie dziesięć minut lepiej zaczęli lublinianie. W 2,5 minuty doprowadzili do remisu 67-67, a po raz pierwszy na prowadzenie wyszli w 35. minucie spotkania (69-70). Końcówka była bardzo nerwowa, bo chwilę później Start objął trzypunktowe prowadzenie, ale Omar Prewitt rzutem za trzy punkty doprowadził do remisu 74-74. Następnie rywale wykorzystali tylko jeden z dwóch rzutów wolnych, a 65 sekund przed końcową syreną bardzo skuteczny tego dnia Jakub Karolak dał legionistom prowadzenie 77-75, rzucając za trzy punkty. Następnie celne rzuty wolne wykonali Soluade i Prewitt (cztery rzuty), a rywale odpowiedzieli jedynie "trójką" Washingtona i legioniści odnieśli cenne zwycięstwo w walce o fazę play-off!

PLK: Legia Warszawa 83-78 Start Lublin
Kwarty: 23-8, 14-28, 26-20, 20-22