Sandro Kulenović i piłkarze CD Mafra - fot. Woytek / Legionisci.com

Sparing

Legia Warszawa 2-1 CD Mafra

Legia wygrała 2-1 z szóstym zespołem drugiej ligi portugalskiej CD Mafra. Pierwszego gola dla mistrzów Polski zdobył niezawodny podczas zimowych przygotowań William Remy, a drugiego tuż przed końcem regulaminowego czasu gry dołożył Carlitos. Legioniści prezentowali się lepiej od swoich przeciwników. Zdecydowanie częściej byli w posiadaniu piłki i przedostawali się pod pole karne przeciwników. W sparingu od pierwszych minut zagrała silniejsza jedenastka.

ZAPIS RELACJI LIVE!

Czwartkowe spotkanie rozpoczęło się z kilkunastominutowym opóźnieniem, które było spowodowane przedłużająca się rozgrzewką portugalskiego zespołu. Po jej zakończeniu, wreszcie mogliśmy rozpocząć pierwszy sparing na drugim zgrupowaniu w Troi. Przez pierwsze kilkanaście minut na boisku nie oglądaliśmy zbyt wielu ciekawych sytuacji. Legioniści dwukrotnie stworzyli zagrożenie po uderzeniu piłki głową, ale zarówno Sandro Kulenoviciowi jak i Arturowi Jędrzejczykowi zabrakło precyzji. W 16. minucie Chorwat był znacznie bliżej otworzenia wyniku spotkania, kiedy po jego strzale z okolic pola karnego piłka odbiła się od słupka. Wszystko rozpoczęło się od ładnej akcji Kucharczyka oraz Cafu, który popisał się bardzo ładnym podaniem do napastnika, tworząc mu dobrą okazję do strzelenia gola.

Po dwóch kwadransach od początku spotkania Legia wyszła na prowadzenie. Do siatki przeciwników trafił nie kto inny jak William Remy, który podczas zimowych przygotowań wygląda chyba najlepiej ze wszystkich graczy stołecznej drużyny. Francuz wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i z najbliższej odległości strzałem nogą nie dał najmniejszych szans Raphaelowi Cruzowi.

Radość polskiego zespołu z wyniku nie trwała jednak długo. Zaledwie dwie minuty później do remisu doprowadził Flavio Silva. Napastnik uderzył z dystansu i pomimo rozpaczliwej interwencji Radosława Cierzniaka futbolówka zatrzepotała w siatce. Do przerwy żadna ze stron nie stworzyła sobie stuprocentowej okazji. Legia miała co prawda szanse z dwóch stałych fragmentów gry, lecz ich rozegranie pozostawiło wiele do życzenia.

Zaraz po zmianie stron przed szansą na drugiego gola stanął Remy. Potężny strzał Francuza odbił się jednak jedynie od słupka. Za moment z kolei szczęścia spróbował Sebastian Szymański. Tym razem na posterunku był bramkarz z Portugalii, udanie piąstkując piłkę. Trzeba przyznać, że otwarcie drugiej połowy w wykonaniu mistrzów Polski było udane. Kiedy wydawało się, że do końca meczu utrzyma się już wynik remisowy, drugiego gola dla Legii zdobył Carlitos. Hiszpan wszedł na boisko w drugiej połowie i zdążył pokonać bramkarza po dośrodkowaniu od Pawła Stolarskiego, który z kolei pojawił się na placu gry kilkanaście minut wcześniej.