Ricardo Sa Pinto podczas meczu sparingowego - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Sá Pinto: Rywal był wymagający

Woytek i Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- W takim meczu wynik nie jest dla nas najważniejszy. Oczywiście, jako Legia chcemy jednak zawsze wygrywać, ale czujemy zmęczenie treningami. Skupiamy się przede wszystkim na tym, nad czym pracujemy podczas przygotowań. Dzisiaj stworzyliśmy sobie kilka dobrych okazji przeciwko wymagającemu przeciwnikowi, chociaż gra na co dzień w drugiej lidze. To zorganizowany zespół, który był dla nas atrakcyjnym rywalem - powiedział po sparingu Ricardo Sá Pinto.

- Jestem zadowolony z gry defensywnej, ale jeśli chodzi o ofensywę, to musimy popracować nad skutecznością. Czasami nie podejmujemy odpowiednich decyzji w kluczowych sytuacjach. Nasz rywal był dobrze poukładany, większość graczy pochodzi ze szkółek Benfiki i Sportingu. Wydaję mi się, że spokojnie mogliby grać w pierwszej lidze. Ponadto w tej drużynie pracują bardzo dobrzy trenerzy, więc spotkanie z nimi było naprawdę wartościowe.

- Michał Kucharczyk może grać zarówno w obronie, jak i w pomocy. Wydaję mi się, że może nam dać dużo w defensywie. Nie ma charakterystyki Nagya czy Szymańskiego, ale cechują go celne dośrodkowania, a także dobrze realizuje wszelkie założenia taktyczne. Oczywiście, musi jeszcze nieco poprawić grę obronną. Pracujemy z nim i mam nadzieję, że w przyszłej rundzie będzie dla nas ważnym zawodnikiem - zakończył trener Legii.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

+dodaj komentarz
ucze78 - 25.01.2019 / 17:51, *.com.pl

@Zduneq: :) uśmiałem sie do łez "dzida i do przodu jakoś to będzie" :D

odpowiedz
Rafał N. - 25.01.2019 / 13:41, *.t-mobile.pl

A w przyszłym sezonie Kucharczyk będzie stoperem, będzie najlepszy w naszej lidze na tej pozycji, zostanie powołany do reprezentacji, a w 2020 pojedzie na Mistrzostwa Europy i będzie gwiazdą tego turnieju. I wtedy cała Europa będzie śpiewać "Kuchy King, Kuchy King, Kuchy King..." ;-)

odpowiedz
Legion - 25.01.2019 / 12:45, *.246.20

Kuchy jak Piszczek ze ŚN na prawą obrone,może się jeszcze do kadry załapie ;)

odpowiedz
Hugon - 25.01.2019 / 10:59, *.vectranet.pl

Ktoś napisał ze z Kucharczyka trener chce zrobić Piszczka ,on cały czas jest piszczkiem a jak będzie grał na wiosnę to dopiero będzie piszczał a z nim Pinto.

odpowiedz
znajca - 25.01.2019 / 08:00, *.com.pl

@Klopp Jurgen:
mam podobne przeczucie ;)

odpowiedz
Legia⚽️News - 25.01.2019 / 01:44, *.02.net

Mr Pinto
- Jestem zadowolony z gry defensywnej, ale jeśli chodzi o ofensywę, to musimy popracować nad skutecznością. Czasami nie podejmujemy odpowiednich decyzji w kluczowych sytuacjach.

odpowiedz
Zduneq - 25.01.2019 / 00:03, *.play-internet.pl

Jak nie Kuchy musi mieć kwity na wszystkich w tym klubie.
Kucharczyk i realizacja zadań taktycznych.
Kuchy rozumie tylko jedno założenie taktyczne:
Dzida i do przodu, jakoś to będzie.

odpowiedz
Nik - 24.01.2019 / 20:46, *.vectranet.pl

Może lepiej na bramkę go postawic

odpowiedz
Ff - 24.01.2019 / 20:23, *.play-internet.pl

@axlrose: potrenuje tyle i tak samo ciężko jak oni trenowali to zobaczysz dlaczego nawet po urlopie są zmęczeni

odpowiedz
Klopp Jurgen - 24.01.2019 / 18:24, *.t-mobile.pl

Powiadam Wam z Kuchego jeszcze Piszczka zrobi.

odpowiedz
Kurak - 24.01.2019 / 17:22, *.centertel.pl

@Bartek:
Wlasnie wariant z kuchym moze sie sprawdzac jak gramy np w 10. Na slabszego rywala to nie ma sensu bo rywal bedzie jechal nas z kontry, kuchy ani nie trzyma linii spalonego, ani nie zawsze mysli o zadaniach defensywmych. Wtedy mamy konia co pobiega 30 min od pola do pola. Inaczej kuchy sie nie nadaje. Ma mocniejsze walory ofensywne.

odpowiedz
ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o - 24.01.2019 / 16:28, *.net.pl

@Bartek: Pożyjemy, zobaczymy !

odpowiedz
ANTY OSET, AAA, HUGON, e(L)o - 24.01.2019 / 16:26, *.net.pl

Wypowiedz trenera o Kucharczyku podsumuję tak zanim to zrobią moi ulubieńcy, jak w tytule : zapewne kolejnemu trenerowi dał w łapę bo znowu jest przydatny i będzie grał ? No jak chłoptasie , zadowoleni ???

odpowiedz
Jurek - 24.01.2019 / 16:22, *.centertel.pl

@Mati : bo ani do pomocy ani do ataku sie nie nadaje.

odpowiedz
axlrose - 24.01.2019 / 15:42, *.tpnet.pl

Cześć.
Coś mi nie pasuje w wypowiedzi trenera:
"ale czujemy zmęczenie treningami"
Chyba było kilka dni urlopu, a trening po urlopie dopiero jeden...
Pozdrawiam

odpowiedz
Bartek - 24.01.2019 / 14:54, *.chello.pl

Wydaje mi się, że Kucharczyk wystawiany w obronie nadaje się jedynie na grę mocno ofensywną ze słabszymi rywalami. Świetne wsparcie szkrzydłem bo jest szybki i bardzo poprawił dogranie w pole karne. Jego szybkość również przyda się przy wyprowadzanych przez rywali kontraatakach. Umiejętności stricte obronne moim zdaniem ma jednak słabe. Dodatkowo brakuje mu chłodnej głowy a w polu karnym trzeba reagować szybko ale mądrze.

odpowiedz
Mati - 24.01.2019 / 14:29, *.com.pl

Po co Kucharczyk na obronie jak jest tam Stolarski Jędrzejczyk Vesovic...

odpowiedz
Pieha - 24.01.2019 / 14:28, *.9.9

RYWAL BYŁ WYMAGAJĄCY .......TO ŻART ??????

odpowiedz