Puchar Polski

Legia Warszawa 67-74 Polpharma Starogard Gdański. Półfinału nie będzie

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W ćwierćfinałowym meczu Pucharu Polski rozegranym w Arenie Ursynów Legia Warszawa przegrała z Polpharmą Starogard Gdański 67-74. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do rywali - "Wojskowi" grali słabo zarówno w obronie jak i w ataku i zasłużenie przegrywali 27-45.

Do odrabiania strat zabrali się od początku trzeciej odsłony i każdą minutą przewaga Polpharmy malała. Przed ostatnią kwartą na tablicy widniał wynik 47-58. Dobra postawa w ostatniej odsłonie zaowocowała tym, że pięć minut przed końcową syreną legioniści mieli już tylko trzy punkty straty (57-60). Wyraźnie ożywili się kibice zgromadzeni w ursynowskiej hali. Niestety kolejne 120 sekund należało do gości, którzy ponownie odskoczyli na 10 punktów (57-67). Podopieczni Tanego Spaseva jednak się nie poddali i ponownie zbliżyli się na 2 punkty. Gdy do końca pozostawało 30 sekund legioniści ruszyli z kontrą, ale Omar Prewitt poślizgnął się i w efekcie szybka odpowiedź rywali przesądziła o losach spotkania.

Puchar Polski: Legia Warszawa 67-74 Polpharma Starogard Gdański
Kwarty: 15-28, 12-17, 20-13, 20-16