Młodzież: mecze weekendowe (akt.)

W piątek mecze sparingowe z Lechem Poznań rozegrały dwie drużyny występujące w CLJ. W meczu juniorów młodszych z początku nieco bliższy szczęścia był Lech, ale po dobrej grze w drugiej połowie i golach Jerzego Munika i (dwóch) Kajetana Staniszewskiego 3-1 wygrała Legia. Nieco inny przebieg miało drugie spotkanie, w kategorii U15. Dogodnych okazji z obu stron nie było zbyt wiele, ale skuteczniejsi okazali się lechici, którzy wygrali 2-0. Legioniści z roczników 2005/6 dobrze poradzili sobie w meczach ze starszymi kolegami z Elany Toruń.

Z kolei Legia U18 i Legia U16 w ostatnich sekundach traciły prowadzenie - juniorzy starsi zremisowali 2-2 z Unią Warszawa (LO), zaś juniorzy młodsi w identycznym stosunku zremisowali ze Śląskiem Wrocław 2003. CWKS Legia Bemowo 2003 zremisowała 1-1 z Unią Warszawa 03. W niedzielę Legia U12 wystąpiła na halowym Turnieju o Puchar Prezesa PZPN (w gronie 16 mistrzów wojewódzkich jesieni), ale nie zdołała wyjść z grupy do ćwierćfinałów.

0-1 13 min. Mateusz Leszczuk (as. Dawid Olejarka)
0-2 69 min. Mateusz Misiak (as. Mateusz Lisowski)
1-2 70 min. Arkadiusz Krawczyk
2-2 90 min. Arkadiusz Krawczyk b.a.

Strzały (celne): Unia 4(2) - Legia 18 (10)

Legia U17 3-1 (0-0) Lech Poznań U17
1-0 51 min. Jerzy Munik (as. Gabor Grabowski z rzutu rożnego)
1-1 86 min. Jan Tomal
2-1 87 min. Kajetan Staniszewski (as. Jerzy Munik)
3-1 90 min. Kajetan Staniszewski (as. Kacper Gościniarek)

Strzały (celne): Legia 16 (8) - Legia 18 (6)
grano 2x45 minut, w związku z analogiczną zmianą długości czasu gry w rundzie wiosennej w meczach CLJ U17

Legia: Jakub Kowynia [03] (Sebastian Krejer [03] ng) - Dawid Barnowski, Marcel Myszka [03], Kamil Rokosz, Damian Urban (60' Michał Kochanowski) - Dawid Grzelak (46' Kajetan Staniszewski [03]), Jerzy Munik Ż, Kacper Gościniarek, Jakub Czajkowski (46' Gabor Grabowski), Jakub Kwiatkowski [03] - Michał Sparwasser (59' Kacper Imiołek [03])
Trener: Grzegorz Szoka, II trener: Jakub Renosik

Legia U16 2-2 (1-1) Śląsk Wrocław 03
1-0 10 min. Bartosz Wicenciak (z dystansu)
1-1 19 min.
2-1 42 min. Hubert Derlatka (as. Ignacy Dawid)
2-2 80+1 min.

Strzały (celne)[20-80']: Legia 8 (4) - Śląsk 8 (3)

Legia U15 0-2 (0-1) Lech Poznań U15
0-1 38 min. Filip Karwacki
0-2 78 min. Norbert Pacławski (po rzucie wolnym pośrednim z obrębu pola karnego)

Strzały (celne): Legia 11 (4) - Lech 9 (4)

Legia: Kacper Michalski - Joel Mpika, Tomasz Okulicki (Kpt), Kuba Rutkowski Ż, Marcel Krajewski (66' Hubert Wierucki) - Patryk Winiarski (Wiktor Puciłowski [05]), Patryk Bek (Kacper Włoch), Igor Strzałek (Wiktor Nowak), gr. testowany (Sebastian Kieraś), Kacper Jakóbczyk (Adam Dębiński) - Wiktor Kamiński (Dawid Kiedrowicz) oraz Dawid Kuczyński (br)
Trener: Rafał Gębarski

W pierwszych 25 minutach mecz był zacięty, zespoły stworzyły sobie po jednej okazji ze stałych fragmentów gry (uderzenia głową), ale ani lechici ani legioniści nie podejmowali większego ryzyka. Gorąco zrobiło się w 26. minucie, gdy po rzucie rożnym Marcel Krajewski trafił w poprzeczkę, a w zamieszaniu dobitka kolejnego gracza Legii wylądowała na słupku. Chwilę potem szczęścia próbował Igor Strzałek, ale uderzył za lekko i golkiper "Kolejorza" nie miał problemu z obroną. W odpowiedzi doskonałą okazję stworzyli sobie goście, jednak niekryty prawy pomocnik gości szpetnie spudłował z 7 metrów. W odpowiedzi uderzenia z dystansu spróbował Wiktor Kamiński, ale trafił prosto w golkipera. Walka toczyła się głównie w środku pola i żadna z drużyn nie mogła osiągnąć większej przewagi. W 38. minucie pomocnicy Legii nie dogadali się, który z nich ma przejąć po odbiorze bezpańską piłkę, pomocnik Lecha dopadł do niej i wypuścił w uliczkę Filipa Karwackiego, który nie dał się dogonić i zdobył gola na 0-1.

Podobnie jak w pierwszym meczu piątkowym, po zmianie stron gospodarze rozpoczęli bardziej ofensywnie, ale obraz gry nie uległ tym razem zasadniczej zmianie. Legioniści próbowali ataku pozycyjnego, ale jedyny efekt to główka Sebastiana Kierasia po rogu w 56. minucie. Tym samym odpowiedzieli zresztą lechici chwilę później. W obu drużynach następowały kolejne zmiany, ale poza strzałami z dystansu obu drużyn (m.in. zablokowane uderzenie Puciłowskiego) niewiele się działo, przynajmniej z pozoru, bo w środku trwała zacięta rywalizacja. W 66. minucie najlepszą okazję w tej połowie stworzyli sobie legioniści - po ładnym wejściu ofensywnym Tomasza Okulickiego groźnie (także dla siebie, bo doznał przy ekwilibrystycznym uderzeniu szczupakiem drobnego urazu i wszedł za niego Hubert Wierucki) główkował Krajewski, jednak bramkarz Lecha jakimś cudem odbił na róg. Kolejnych graczy Lecha łapały skurcze, ale zostawili jeszcze trochę sił na końcówkę. Najpierw jeden z lechitów niecelnie główkował po rzucie rożnym; w 78. minucie piłkę wybijał półobrotem Marcel Krajewski; wylądowała ona, chyba wbrew jego zamierzeniom, w rękach Kacpra Michalskiego - arbiter uznał to za zagranie celowe i podyktował rzut wolny pośredni z 10 metrów. Stały fragment gry bardzo sprytnie rozegrali goście, a wynik meczu na 0-2 ustalił uderzeniem głową Norbert Pacławski. Po zaciętym i wyrównanym meczu wygrała 2-0 drużyna z Poznania.

Legia U14 3-1 (0-1) Elana Toruń 04
0-1 37 min. Maciej Grabowski b.a.
1-1 44 min. Maksymilian Stangret
2-1 50 min. Lucio Ceci (as. Grzegorz Burakowski)
3-1 60 min. Maksymilian Stangret (as. Filip Borowski)

Strzały (celne): Legia 24 (10) - Elana 6 (4)

Legia: gr. testowany, Karol Haber, Szymon Gaj, Igor Szostek, Michał Wojciechowski, Filip Borowski, Bartosz Mikołajczyk, Grzegorz Burakowski, gr. testowany, Maciej Bochniak, Filip Składowski, Maksymilian Stangret, Lucio Ceci, gr. testowany, Oskar Lachowicz
Trener: Dariusz Rolak, as. Piotr Ciołkowwski

Legia U14/U13 3-2 (2-0) Elana Toruń 05
1-0 16 min. Jakub Szewczak (as. Wiktor Kaiuk)
2-0 33 min. gr. testowany III(as. gr. testowany II)
3-0 48 min. gr. testowany III (as. Adam Bąkiewicz)
3-1 49 min.
3-2 53 min. (głową, po rzucie wolnym)

Strzały (celne): Legia 23 (12) - Elana 8 (3)

Legia: Michał Malinowski - Sebastian Wysocki [05], Maciej Złotkowski, gr. testowany, Adam Bąkiewicz, Jakub Szewczak [05], Maciej Saletra, Igor Rosa, Wiktor Kaiuk [05], gr. testowany II, gr. testowany III, Kuba Trzaskowski, Karol Kosiorek
Trener: Mateusz Majewski

Turniej finałowy o Puchar Prezesa PZPN (U12)

W turnieju organizowanym pod egidą PZPN występowali triumfatorzy rozgrywek na poziomie 16 województw. Turniej odbywał się na hali, w składach 5-osobowych, na obiektach OSiR Wola (hala Koło) i OSiR Bemowo. Pierwszy mecz z Arką pokazał, że legionistom ciężko będzie się przystosować do gry na takiej nawierzchni, do tego nie do końca chyba złapali pomysł na grę, po niezbyt udanym początku. Spotkanie z Jagiellonią ułożyło się znacznie lepiej, a po akcjach Płoszki i Korby kibice drużyny z Łazienkowskiej mieli powody do zadowolenia. Do awansu do czołowej ósemki wystarczała remis w ostatnim meczu z Rodłem Opole. Początek mecz i po akcji wyżej wspomnianej dwójki na trybunach wybuchła radosna wrzawa. Naszym graczom zabrakło chyba jednak koncentracji, gdyż pozostawili niekrytego Dominika Skibę, a wyróżniający się gracz z pola nie zmarnował szansy. W końcowych minutach trwałą zacięta walka, ale to gracze z Opola uzyskali korzystny dla nich wynik i awansowali do ćwierćfinału. Jak się okazało, "grupą śmierci" była bez wątpienia grupa D, której triumfatorzy, Zagłębie Lubin i Pogoń Szczecin, spotkali się ponownie w finale. Tam ponownie górą byli gracze "Miedziowych".

Legia U12 - Arka Gdynia 07

Legia U12 - Jagiellonia Białystok 07

Strzały (celne): Legia 12 (8) - Jagiellonia 10 (4)

Legia U12 - Rodło Opole 07

Strzały (celne): Legia 13 (7) - Rodło 12 (7)

Skład Legii 2007 na turnieju finałowym: Jakub Misiewicz (br), Antoni Wasiak-Libiszowski, Kuba Nawrocki, Kuba Solecki, Sebastian Baranowski, Dawid Foks, Maciej Jaroszewski, Michał Reterski, Aleks Płoszka, Michał Korba.
Trener: Jakub Zapaśnik, II trener: Maciej Pietraszko

CWKS Legia 03 1-1 (1-0) Unia Warszawa 03
1-0 Mikołaj Wiśniewski (as. Michał Rak)
1-1 79 min.

CWKS Legia: Mateusz Zalega (Jakub Żołędowski) - Karol Gozdalik, Mateusz Sidor, Karol Sulkowski [02], Marcin Staszyc (61' Kacper Romanowski) - Michał Rak (Kuba Wąchocki), Jan Kołodziejski, Antoni Sidor [04], Jan Sienicki (Kacper Cetlin), Kornel Przewoźny, Mikołaj Wiśniewski (Mateusz Beśka [04])
Trener: Łukasz Winek

CWKS Legia 03 2-1 SF Wilanów 03
Gole dla CWKS Legii: Krzysztof Wiater, Mateusz Zalega

CWKS Legia: Stanisław Kucharski (Jakub Żołędowski, Mateusz Zalega) - Patryk Jagiełło [04], Kacper Romanowski, Filip Grygorczuk, Kacper Kubiszer, Jakub Wąchocki, Kacper Cetlin, Konrad Kisiel [02], Krzysztof Wiater, Kuba Skwirtniański, Arkadiusz Waszak [02], Mateusz Beśka [04], Jan Michna, Maksymilian Dobosz, Bazyli Grabiec [04], Kuba Wypych [04], Rafał Kazała [02], Aleksander Florczuk, gr. testowani