Morayo Soluade - fot. Bodziach / Legionisci.com

Soulade wygrał konkurs wsadów. Prewitt bliski wygranej

Fumen, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Mo Soluade wygrał konkurs wsadów, a Omar Prewitt zajął drugie miejsce w rywalizacji najlepszego rzucającego za 3 punkty. Oba konkursy odbyły się w trakcie trzeciego dnia turnieju Pucharu Polski rozgrywanego w Arenie Ursynów. O miano najlepszego dunkera ubiegał się również Mikołaj Kołodziej, ale ostatecznie zajął szóste miejsce.

Zawody indywidualne odbyły się między pierwszym a drugim półfinału turnieju. Najpierw odbył się Konkurs Wsadów. W pierwszej rundzie dobre wrażenie zrobił Cleveland Melvin. Jednak gdy przyszło mu wykonać drugi dunk, pogubił się i zamiast awansować do finału, znalazł się w gronie trójki, która pożegnała się z zabawą. Wśród pokonanych był Michał Kołodziej, któremu kompletnie nie wyszły trzy próby, choć pomysł był niezły. Inaczej wyglądał Mo Soluade, którego solidne wsady dały wejście do finału. W tej części to właśnie zawodnik Legii był najrówniejszy. Pozostali konkurenci marnowali swoje podejścia. Efekt? Czek na 5000 zł oraz pamiątkowa statuetka trafiła w ręce podopiecznego Tane Spaseva.

Kacper Borowski (TBV Start Lublin) - 45 + 24 = 69

Następnie do gry weszli najlepsi strzelcy. Omar Prewitt solidnie wykorzystał swoje 60 sekund. 16 punktów dało mu ex-aequo drugie miejsce za Michałem Chylińskim. Amerykanin poprawił swój wynik w finale zdobywając 21 punktów. Wydawało się, że nagroda powędruje w ręce legionisty. Jako ostatni rzucał zawodnik Stali Ostrów i zapewnił sobie wygraną dosłownie w ostatniej sekundzie!