Michał Kołodziej - fot. Hugollek / Legionisci.com

Koszykówka

Legia Warszawa 76-72 Spójnia Stargard

Redakcja, vid. Bodziach - Wiadomość archiwalna

W meczu 22. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa wygrała u siebie ze Spójnią Stargard 76-72. Kolejne spotkanie w lidze "Wojskowi" zagrają w wtorek we Włocławku.

Fotoreportaż z meczu - 48 zdjęć Hugollka

Pierwsza kwarta zakończyła się minimalnym prowadzeniem legionistów, ale na przerwę to goście schodzili prowadząc dwoma punktami (36-38). W ekipie ze stolicy coś zacięło się w drugiej części trzeciej kwarty. Wówczas Spójnia wyszła na prowadzenie 59-50 i zrobiło się groźnie. Na szczęście w ostatniej części znakomicie spisał się duet Sebastian Kowalczyk - Omar Prewitt, którzy razem zdobyli 19 z 24 punktów. Po trzech minutach "Wojskowi" dogonili rywali, a następnie odskoczyli na siedem punktów. Mimo to Spójnia nie odpuściła i minutę przed końcem doprowadziła do remisu 72-72. Kilkanaście sekund przed końcem przy stanie 74-72 przechwyt zanotował Filip Matczak i dzięki temu rywale musieli ratować się faulem. To pozwoliło Legii odskoczyć na 4 punkty i wraz z kibicami świętować 11 zwycięstwo w sezonie. Walka o play-off trwa!

PLK: Legia Warszawa 76-72 Spójnia Stargard
Kwarty: 15-14, 21-24, 16-21, 24-13