Półfinał play-off

Legia Warszawa 3-0 MOSiR Sieradz

Hugollek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W pierwszym meczu półfinałowego turnieju play-off II ligi rozgrywanego w Białymstoku Legia Warszawa wygrała z MOSiR-em Sieradz 3-0. Było to bardzo ważne zwycięstwo legionistów, dające spore nadzieje na awans do turnieju finałowego.

Fotoreportaż z meczu - 36 zdjęć Hugollka

Pierwszy set nie rozpoczął się dobrze dla "Wojskowych" bo rywale osiągnęli sześciopunktową przewagę (8-14). Zespół z Sieradza był bliski wygranej prowadząc już 23-20 po dwóch asach Pawłowskiego. Wówczas jednak legioniści zdobyli kilka punktów z rzędu i ostatecznie wygrali 26-24. W drugim secie Legia szybko wyszła na bezpieczne prowadzenie (15-12) i ostatecznie zwyciężyła do 19. Trzeci set, mimo drobnych problemów w środkowej części, od stanu 9-11 także przebiegał pod dyktando podopiecznych Daniela Kołodziejczyka i ostatecznie legioniści wygrali ośmioma punktami. Szczególnie dobrze wyglądała gra blokiem warszawskiej drużyny, i to również w aspekcie drużynowym - legioniści ponad 20 razy zdobywali punkty po blokach, a punktowali nie tylko środkowi, ale również pozostali gracze z pola. Dobrze na zagrywce spisywali się Belczyk i Pazgan, przy których serwisach legioniści odrabiali straty i seryjnie zdobywali punkty we wszystkich trzech setach.

Siatkówka: Legia Warszawa 3-0 MOSiR Sieradz
Sety: 26-24, 25-19, 25-17

Legia: Pazgan 10, Belczyk 9, Rosa 9, Stelmaszczyk 9, Grodzicki 7, Stępień 6, Tomczak (L) 0 oraz Szewczyk 0

W drugim meczu turnieju BAS Białystok pokonał Czarnych Rząśnia 3-1 (25-19, 25-15, 23-25, 25-16).

W sobotę o godzinie 18 Legia zmierzy się z gospodarzami, a w niedzielę o 15 zakończy turniej spotkaniem z Czarnymi Rząśnia.

Dwie najlepsze drużyny turnieju półfinałowego awansują do finału.