III liga: Legia II Warszawa 2-0 Sokół Ostróda

W meczu 22. kolejki III ligi rozegranym w Ząbkach Legia II Warszawa pokonała Sokoła Ostródę 2-0. DO przerwy było 0-0, a po zmianie stron bramki dla "Wojskowych" zdobyli Mateusz Praszelik i Maciej Rosołek.

Pierwszy strzał w meczu oddali rywale, a dokładnie zrobił to Robert Hirsz. Piłka po uderzeniu piłkarza Sokoła minimalnie przeleciała nad bramką. W 13. minucie ponownie goście byli blisko wyjścia na prowadzenie. Tym razem po dośrodkowaniu z rożnego Kamil Maternik starał się głową umieścić futbolówkę w siatce, na szczęście piłka minęła słupek. Pierwszy strzał legioniści oddali w 16. minucie za sprawą Mateusza Praszelika, po którego uderzeniu z dystansu futbolówka znalazła się w "koszyczku" bramkarza. W 26. minucie próba z daleka Roberta Hirsza bez problemu została wyłapana przez Cezarego Misztę. Do końca pierwszej połowy za wiele się nie działo, gra głównie toczyła się w środku pola. Wszelkie akcje naszego rywala były przerywane przez defensywę „Wojskowych”, a przede wszystkim Bartosza Brodzińskiego, który rozgrywał bardzo dobre zawody.

W 48. minucie było już gorąco pod bramką legionistów. Zacentrowaną piłkę w pole karne, nogą starał się umieścić w bramce Tomasz Panek, Legię uratował słupek. Po chwili z kontratakiem ruszyli warszawiacy, a oko w oko z golkiperem wyszedł Piotr Cichocki, ale przegrał tę rywalizację. W 52. minucie strzał głową z okolicy piątego metra oddał Mateusz Praszelik, piłkę po jego uderzeniu na poprzeczkę sparował Maciej Bąbel. Kilkanaście sekund później futbolówka ponownie znalazła Praszelika i tym razem młody legionista się nie pomylił - precyzyjnym strzałem głową pokonał golkipera. W 59. minucie w pole karne Legii wpadł piłkarz Sokoła, na szczęście bardzo czujny był Mateusz Bondarenko i zablokował strzał. W 66. minucie drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną został ukarany Tomasz Kowalski, który na murawie spędził niespełna osiem minut. W 70. minucie z kontratakiem ruszyli Mateusz Praszelik i Piotr Cichocki. Zawodnicy nieco się jednak pogubili i zmarnowali dogodną sytuację. W 73. minucie Michała Karbownika w polu karnym sfaulował Tomasz Panek. Do wykonania jedenastki podszedł Mateusz Praszelik, a jego strzał z wapna wybronił golkiper. W 77. minucie w pole karne piłkę dośrodkował Mateusz Leleno, a głową futbolówkę do bramki wpakował Maciej Rosołek. W 86. minucie po zamieszaniu w polu karnym do piłki doszedł Bartosz Brodziński, którego strzał obronił golkiper.

III liga: Legia II Warszawa 2-0 (0-0) Sokół Ostróda
1-0 - 52' Mateusz Praszelik
2-0 - 77' Maciej Rosołek

Legia II: 1. Cezary Miszta - 2. Mateusz Leleno, 5. Mateusz Bondarenko, 13. Bartosz Brodziński, 3. Konrad Matuszewski - 18. Piotr Cichocki (78' 6. Oskar Wojtysiak), 14. Michał Karbownik, 15. Radosław Pruchnik, 7. Mateusz Praszelik (80' 9. Łukasz Zjawiński), 16. Michał Bajdur (88' 20. Radosław Cielemęcki) - 11. Maciej Rosołek (90' 23. Grzegorz Aftyka)
Trener: Piotr Kobierecki

Sokół: 1. Maciej Bąbel - 4. Tomasz Panek, 7. Marcin Kajca, 10. Rafał Lisiecki (70' 11. Mateusz Dampc), 14. Andrzej Łyszyk, 16. Paweł Tomkiewicz (58' 8. Tomasz Kowalski), 18. Łukasz Siedlik (62' 5. Wojciech Wenglorz), 20. Michał Danilczyk, 21. Kamil Maternik, 27. Robert Hirsz, 77. Hubert Otręba
Trener: Jarosław Kotas

żółte kartki: Piotr Cichocki, Mateusz Bondarenko, Maciej Rosołek - Łukasz Siedlik, Tomasz Kowalski, Tomasz Panek

czerwona kartka: Tomasz Kowalski (66' druga żółta)