Młodzież: mecze wtorkowe i środowe

Juniorzy starsi przełamali złą passę i pokonali 2-1 Escolę Varsovia. Legioniści z zespołu U14 nie zdołali powtórzyć dobrego wyniku z przerwy zimowej i ulegli 0-3 liderującej Polonii Warszawa. Drużyna SP 392, w której większość stanowią gracze Legii U12, doskonale spisała się w turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" awansując pewnie do finału, w którym uległa 2-3 SP 4 Kostrzyn.

CLJ U18: Legia Warszawa 2-1 (1-0) Escola Varsovia 01
1-0 14 min. Łukasz Zjawiński (as. Nikodem Niski)
1-1 90+4 min. Filip Laskowski (głową, po rzucie rożnym)
2-1 90+5 min. Łukasz Łakomy (b.a., z dystansu)

Strzały (celne): Legia 18 (9) - Escola 13 (6)

Legia: Jakub Ojrzyński [03] – Nikodem Niski [02], Ariel Mosór [03], Jan Goliński, Patryk Konik – Wiktor Preuss (63' Mateusz Lisowski), Łukasz Łakomy, Amos Shapiro-Thompson (46' Piotr Kusiński), Bartłomiej Ciepiela, Radosław Cielemęcki [03](84' Przemysław Czado) – Łukasz Zjawiński (46' Szymon Włodarczyk [03]),
Trener: Tomasz Sokołowski, II trener: Tomasz Bąbel

Escola: Jan Jurczak - Bartłomiej Frańczuk (90' Kamil Niewiadomski), Bartosz Michalik, Hubert Mich, Marcin Cieślak (72' Adrian Beta) - Titas Milasius, Stanisław Muniak, Jakub Szczypek (86' Filip Prochowski) - Filip Laskowski, Maciej Anusik (59' Aleksander Stawiarz [02]), Kelechi Ebenezer Ibu-Torti [02]
Trener: Marek Gołębiewski

Dramatyczny mecz na warszawskim Rembertowie. Wprawdzie lekką przewagę miała w I odsłonie Legia, a jej udokumentowaniem była bramka zdobyta po atomowym strzale pod poprzeczkę Łukasza Zjawińskiego, ale prezentujący sporą kulturę gry goście nie odpuszczali (Laskowski uderzył obok słupka po stałym fragmencie gry, a Titas Milasius trafił z dystansu w boczną siatkę).

Po przerwie mecz się wyrównał, a okazje zaczęli sobie stwarzać goście (Milasius, Frańczuk). Także po stronie Legii były szanse na podwyższenie wyniku (Cielemęcki, Ciepiela oraz trzykrotnie Włodarczyk), ale w ostatnim kwadransie gracze Escoli przycisnęli, starając się odrobić minimalną stratę. W 93. minucie na drodze Filipa Laskowskiego stanął jeszcze Jakub Ojrzyński, ale po rzucie rożnym Laskowski po raz kolejny uderzył, zdobywając tym razem gola. Legia rzuciła się do ataku. Najpierw doskonałą okazję miał Włodarczyk, a po rzucie rożnym piłka w zamieszaniu trafiła do Łukasza Łakomego. Defensywny pomocnik Legii znany jest z piorunującego uderzenia i celnym uderzeniem pod poprzeczkę, przypominającym precyzją sobotnie trafienie Iuriego Medeirosa, ustalił wynik spotkania na 2-1. Od wznowienia gry minęło 45 sekeund... i była to ostatnia akcja meczu!

MKS Polonia Warszawa 05 3-0 (1-0) Legia Warszawa U14
1-0 3 min. Dawid Łącki (rzut karny)
2-0 54 min. Antoni Grzelczak
3-0 69 min. Dawid Łącki

Strzały (celne) [30-80 min.]: Polonia 8 (4) - Legia 8 (4)

Legia: Tomasz Zieliński, Michał Malinowski [06] - Sebastian Wysocki, Karol Haber, Benedykt Piotrowski, Bartosz Mikołajczyk, Lucio Ceci, Milan Bazler, Grzegorz Burakowski, Oskar Lachowicz, Kacper Michalski, Filip Zwoliński, Maksymilian Stangret, Wiktor Kaiuk, Jakub Szewczak
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Piotr Ciołkowski

Zdecydowanie nieudany mecz piłkarzy Legii z rocznika 2005. Wprawdzie w porównaniu z meczem z Polonią rozegranym na początku roku zabrakło kilku graczy podstawowego składu, jednak gra legionistów była przede wszystkim bardzo ospałą. Poloniści szybko przechwytywali piłkę zdecydowanymi wejściami, a następnie błyskawicznie rozprowadzali piłkę już na połowie Legii. Nasi gracze, jeżeli już reagowali w sytuacjach bezpośrednich starć, to robili to nierzadko zbyt impulsywnie. Poza dwiema sytuacjami Maksa Stangreta w II połowie, podopieczni Dariusza Rolaka nie mieli zbyt wielu dogodnych okazji do odrobienia strat.
Polonia utrzymała prowadzenie w tabeli, a nasi zawodnicy mają o czym myśleć przed meczami pozostałymi do rozegrania, gdyż ich gra jest zdecydowanie zbyt nierówna, a niezłe występy przeplatają z całkiem bezbarwnymi. Efektem tego jest też niska pozycja w tabeli.

Turniej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku":

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 392, w której swoje klasy sportowe prowadzi Legia, doskonale zaprezentowała się podczas finałów ogólnopolskich turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Uczestniczy w nich kilkadziesiąt drużyn - zwycięzców eliminacji wojewódzkich w kategoriach U-10 i U12 chłopców oraz dziewcząt. W rozgrywkach mogą startować drużyny niezrzeszone, jak również Uczniowskie Kluby Sportowe i reprezentacje poszczególnych szkół (z udziałem zawodników zgłoszonych do rozgrywek ligowych PZPN). W tej ostatniej formule wystartowała reprezentacja legijnej klasy sportowej w kategorii U12, złożona z zawodników Legii (w największej częsci) oraz FFA Warszawa, prowadzona przez trenerów Zapaśnika, Pietraszkę i Różyckiego.

Warszawiacy od początku wykazali się dużą skutecznością, zdobywając w trzech meczach fazy grupowej (z SMS Igloopolem Dębica, PSP 5 Rodło Opole oraz SP 541 Szczecin) aż 16 goli. Dzięki temu podopieczni trenera Zapaśnika awansowali do najlepszej ósemnki w kraju, wychodząc z grupy z I miejsca.

Środę legioniści rozpoczęli od meczu ćwierćfinałowego z SP 137 z Łodzi. Silny pressing, liczniwe wygrywane pojedynki 1 na 1 i wychodzenie na pozycje - wszystko dało w sumie wygraną w hokejowych rozmiarach. Warto dodać, że na tym etapie gry odpadły również mocne drużyny z Bydgoszczy, Szczecina czy Białegostoku.
W meczu o wejście do wielkiego finału gracze z Warszawy zmierzyli się z SP Stężyca, która po rzutach karnych pokonała wcześniej bydgoszczan. Gol dla Legii padł już po 45 sekundach, a po trójkowych akcjach Korba-Płoszka-Jeleński padały kolejne bramki. Gracze z Kaszub nie poddawali się i zdobyli trafienie honorowe, ale ostatnie słowo należało do podopiecznych trenera Zapaśnika. Wynik 5-1 oddaje w dużej mierze przebieg meczu. Tym samym w żadnym meczu nasi gracze nie zdobyli mniej niż 5 goli, a bilans bramkowy 33-5 mówi sam za siebie.

Warto dodać, że start legionistów był możliwy w tym roku po raz pierwszy, dzięki stworzeniu latem 2018 r. klas sportowych Legii w Szkole Podstawowej nr 392 na Żoliborzu. Uczęszczają do nich gracze Akademii, ale i LSS, jak również różnych klubów warszawskich. Już dzisiaj można powiedzieć, że formuła ta się sprawdziła. 14 maja odbędzie się II tura naboru do klasy 4 w Szkole Podstawowej nr 392.

W meczu o 3. miejsce SP Stężyca pokonała SP 45 Wrocław.

Spotkanie o 1. miejsce rozegrane zostało w czwartek na Stadionie Narodowym, przed finałem PP i sędziowane było przez Szymona Marciniaka, a transmitowany było na żywo przez kanały Polsat Sport i Polsat Super.
Legioniści stracili szybko dwa gole, a potem, mimo przewagi w posiadaniu piłki, nie mogli zdobyć gola. Dopiero tuż przed przerwą Jeleński wykorzystał błąd golkipera kostrzynian i zdobył bramkę kontaktową. Calą drugąpołowę trwały ataki na bramkę SP 4, które przyniosły efekt w 18. minucie, gdy obrońca Legii Maciej Jaroszewski strzałem z dystansu doprowadził do wyrównania. Gracze z kostrzyna postawili na swoim na 15 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry, po popisowo wykonanym rzucie wolnym.