Stan rywalizacji 1-2

Legia Warszawa 97-91 Arka Gdynia

Woytek, źródło: Legionisci.com, Legia Warszawa Sekcja Koszykówki - Wiadomość archiwalna

W trzecim meczu ćwierćfinałowym play-off Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa wygrała we własnej hali z Arką Gdynia 97-91! Stan rywalizacji 2-1 dla Arki. Czwarte spotkanie odbędzie się już w najbliższy czwartek na Bemowie o godzinie 17:45. Zapraszamy!

Fotoreportaż z meczu - 79 zdjęć Woytka

Fotoreportaż z meczu - 60 zdjęć Hugollka

Obie strony zaczęły od niecelnych prób, pierwsi przełamali się gospodarze meczu. Bardzo dobrze spisywał się Sebastian Kowalczyk, lecz był nieco osamotniony w ofensywie legionistów. Arka zaczęła spokojnie i w połowie pierwszej kwarty prowadziła 15:9. W kolejnych minutach kontynuowała skuteczną grę co przynosiło pozytywny dla niej skutek, ale gdy prowadzenie sięgnęło już ponad dziesięciu punktów dwukrotnie za trzy punkty trafił kapitan stołecznej ekipy i na niespełna dwie minuty przed końcem kwarty gdynianie wygrywali 23:17, a finalnie wygrali ją 24:18.

Druga kwarta to imponująca skuteczność gospodarzy dzięki której dogonili a nawet przegonili rywala (27:26). Z dystansu trafiali Mariusz Konopatzki i Michał Kołodziej na co goście nie potrafili odpowiedzieć. Dobra gra Legii nie była tylko epizodem – podopieczni trenera Tane Spaseva poszli za ciosem i po trafieniu Keanu Pindera wygrywali 35:29 na cztery minuty przed przerwą. Do końca pierwszej połowy gra była już bardziej wyrównana, ale Arka zdobyła w drugiej kwarcie tylko 12 punktów, co pozwoliło warszawianom wygrywać do przerwy 47:36.

Po powrocie z szatni wciąż to Legia nadawała ton grze. Szybko za trzy punkty trafił Michał Kołodziej, a gdynianie pod presją tracili piłkę, co skrzętnie było wykorzystywane przez miejscowych. Po trzech minutach trwania drugiej połowy Legia prowadziła 56:39 często zatrzymując przeciwnika faulem. Arka próbowała niwelować straty rzutami z dystansu, co częściowo zdawało egzamin lecz legioniści odpowiedzieli dwiema trójkami Jakuba Karolaka. Prowadzenie warszawian oscylowało wokół 12-13 punktów, a tuż przed syreną oznaczającą koniec trzeciej kwarty wzrosłą do 17 „oczek” za sprawą celnej próby za trzy punkty Jakuba Karolaka.

Arka musiała ruszyć do odrabiania strat od pierwszych sekund czwartej kwarty tymczasem Legia osiągnęła 20-punktową przewagę. Gdynianie próbowali różnych rozwiązań, ale ie zdawały się one na wiele. Nadzieją Arki na udaną pogoń były problemy z przewinieniami legionistów. Tak też się powoli stawało, gdy boisko z powodu przekroczenia limitu fauli opuścili Michał Kołodziej i Sebastian Kowalczyk. Goście odrabiali, na nieco ponad trzy minuty przed końcem przegrywali już tylko 77:81. Warszawianie mieli spore problemy z konstruowaniem akcji bez swojego rozgrywającego, Sebastiana Kowalczyka. Impas przełamał Filip Matczak trafiając trzy rzuty osobiste. Kluczowe trafienie za trzy należało do Jakuba Karolaka – to on na dwie minuty przed końcową syreną pozwolił cieszyć się licznie zgromadzonej publiczności w hali sportowej na Bemowie z prowadzenia Legii 89:79. Podobnym trafieniem odpowiedział James Florence, ale to było za mało. Legia triumfowała 97:91 i przedłużyła ćwierćfinałową rywalizację.

Do półfinałów awansuje zespół, który jako pierwszy wygra trzy mecze. Pojedynek numer 4 już w czwartek, 9 maja o godzinie 17:45 w hali sportowej przy ul Obrońców Tobruku 40. Zapraszamy!

Koszykówka: Legia Warszawa 97-91 Arka Gdynia
Kwarty: 18-24, 29-12, 27-21, 23-34