Legia Warszawa 1-1 Pogoń Szczecin

Potknięcie na ostatniej prostej

Legia Warszawa zaledwie zremisowała na własnym stadionie z Pogonią Szczecin w meczu 35. kolejki Ekstraklasy. Strata dwóch punktów sprawiła, że gracze Aleksandara Vukovicia na dwie kolejki przed końcem sezonu stracili fotel lidera tabeli. Pogoń bardzo dobrze zaprezentowała się w pierwszej połowie, po której prowadziła 1-0. Po zmianie stron do remisu doprowadził Dominik Nagy, który na murawie zameldował się już w pierwszej połowie, zmieniając Iuriego Medeirosa.

Już kilka minut po rozpoczęciu spotkania goście niespodziewanie wyszli na prowadzenie.Zvonimir Kozulj przymierzył z dystansu po rzucie wolnym i kompletnie zaskoczył Radosława Cierzniaka. Pomimo tego, że odległość do bramki była spora, to jednak techniczne uderzenie wystarczyło, aby golkiper Legii zmuszony był do wyciągnięcia piłki z siatki. Niebawem kolejna składna akcja „Portowców”. Tym razem w dobrej okazji znalazł się David Stec, który przegrał pojedynek z Cierzniakiem. Pierwsze minuty upływały pod dyktando gości. Podeszli oni do starcia z mistrzami Polski bez respektu i szybko narzucili swój ofensywny styl gry.

Legia na murawie prezentowała się źle. Widać było, że w szeregach gospodarzy jest wiele nerwowości. Zapewne związane to było z wygraną Piasta, który dzięki temu wyprzedził stołeczny klub w tabeli i zepchnął na drugą lokatę. W 30. minucie z dobrej strony pokazał się były gracz Legii - Michał Żyro. Napastnik główkował po wrzutce ze skrzydła i z dużymi problemami futbolówkę zdołał złapać Cierzniak. W pierwszej połowie legioniści nie istnieli na boisku. Ani razu nie potrafili zagrozić bramce Jakuba Bursztyna, a z kolei przyjezdni po objęciu prowadzenia grali spokojnie i nie dopuszczali przeciwników pod własne pole karne. W 38. minucie drugiego gola dla Pogoni powinien zdobyć Żyro. Napastnik „Portowców” znalazł się w sytuacji sam na sam z Cierzniakiem, lecz przegrał z nim pojedynek, trafiając wprost w niego. Tuż przed przerwą do strzału doszedł William Remy. Francuz w ekwilibrystyczny sposób chciał zaskoczyć Bursztyna, jednak zabrakło mu precyzji. Do przerwy goście z w pełni zasłużenie prowadzili 1-0.

W przerwie na boisku pojawił się Jarosław Niezgoda, który już w pierwszej akcji znalazł się w dobrej sytuacji. Strzelił jednak zdecydowanie zbyt słabo, aby zaskoczyć bramkarza Pogoni. Niebawem młody napastnik zwiódł obrońcę i znów zmusił do interwencji golkipera ze Szczecina. W 55. minucie Legia dopięła wreszcie swego. Cafu podał do Niezgody, który wypatrzył wprowadzonego jeszcze w pierwszej połowie Dominika Nagya, a ten płaskim strzałem doprowadził do remisu. Po godzinie gry do siatki trafił Marko Vesović. Radość na trybunach została jednak powstrzymana przez sędziego liniowego, trzymającego podniesioną chorągiewkę i sygnalizującego pozycję spaloną.

Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry okazję miał Carlitos. Hiszpan kopnął piłkę z rzutu wolnego, trafił w mur i Legia zyskała tylko rzut rożny. W 87. minucie ponownie z dystansu szczęścia spróbował Kozulj. Tym razem Cierzniak zachował się lepiej i zdołał wybić futbolówkę poza linię boczną. W doliczonym czasie gry okazję miał jeszcze Wieteska. Jego strzał głową spokojnie złapał jednak Bursztyn.

1-1
55' Nagy
Hubert Matynia 15
60' Mariusz Malec 33
Sebastian Walukiewicz 40
David Stec 22
Santeri Hostikka 16
73' Kamil Drygas 14
Tomas Podstawski 28
Zvonimir Kozulj 17
Sebastian Kowalczyk 27
65' Michał Żyro 19
Łukasz Załuska 1
Jakub Bartkowski 2
60' Jarosław Fojut 23
Jin Izumisawa 39
Iker Guarrotxena 34
73' Radosław Majewski 10
65' Soufian Benyamina 11
Trener: Aleksandar Vuković
Asystent trenera: Marek Saganowski
Lekarz: Mateusz Dawidziuk
Masażyści: Paweł Bamber, Marcin Bator, Michał Trzaskoma
Trener: Kosta Runjaic
Asystent trenera: Dietmar Brehmer
Kierownik drużyny: Daniel Strzelecki
Lekarz: Bartosz Paprota