Zapowiedź meczu

Pod ścianą

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W środę Legia Warszawa zmierzy się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok w swoim przedostatnim spotkaniu w tym sezonie. Po remisie w ostatniej kolejce mistrzowie Polski stracili pozycję lidera tabeli, więc najbliższe starcie będzie dla nich niezwykle ważne. W przypadku porażki lub remisu oraz wygranej Piasta zaprzepaszczą szanse na obronę tytułu.

Gra Legii w grupie mistrzowskiej rozczarowuje. Podopieczni Aleksandara Vukovicia nie wygrali dwóch ostatnich meczów, co kosztowało ich łącznie stratę pięciu punktów. Szczególnie ostatni remis z Pogonią mocno skomplikował sprawę i sprawił, że w tym sezonie nie jest już wszystko zależne od stołecznego klubu. Teraz karty rozdaje Piast, który ma przed sobą autostradę do pierwszego w historii mistrzostwa kraju. W ostatniej kolejce Legia potwierdziła to, z czym ma problem już od dłuższego czasu. Zawodnicy "Wojskowych" bardzo słabo grają w pierwszych połowach meczów - często schodzą na przerwę przy niekorzystnym wyniku. Nie inaczej było w ubiegłą niedzielę, kiedy Pogoń prowadziła do przerwy. Dużo zmieniło się po zmianie stron, kiedy legioniści zaczęli grać lepiej, lecz wystarczyło to tylko na zdobycie jednego gola.

Vuković nie do końca trafił ze składem i ustawieniem piłkarzy, do czego pośrednio przyznał się już w pierwszej połowie, kiedy za Iuriego Medeirosa wprowadził późniejszego strzelca bramki Dominika Nagya. Dosyć szybko z boiska zszedł również Andre Martins, jednak w jego przypadku zadecydował uraz, którego doznał w pierwszych 45 minutach. Kontuzja Portugalczyka okazała się na tyle poważna, że środkowy pomocnik nie zagra już w tym sezonie, o czym poinformował na konferencji prasowej Vuković. Wobec tego w środku pola prawdopodobnie ponownie zobaczymy duet Antolić-Cafu.

W środę Legia zagra w Białymstoku o wszystko, jednak stadion Jagiellonii jest miejscem, gdzie ostatnimi czasy piłkarzom ze stolicy gra się trudno. W ostatnich trzech meczach padły dwa remisy, a raz górą byli gospodarze. Ostatni raz trzy punkty Legia przywiozła z Białegostoku w sezonie 2016/17, kiedy ograła przeciwników 4-1.

Forma: Pogoń (1-1), Piast (0-1), Lechia (3-1), Lech (0-1), Cracovia (1-0)

Jagiellonia cały czas walczy o czwarte miejsce w tabeli, dające jej prawo do gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Wydaje się, że o tę lokatę klub stoczy batalię z Cracovią, która obecnie ma na koncie tyle samo punktów. W ostatniej kolejce "Jaga" przegrała w niesamowitych okolicznościach z Piastem. Najbliższy rywal Legii wyrównał stan meczu na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, lecz nie dowiózł remisu do końca, ponieważ za chwilę do siatki zdołał trafić Tomasz Jodłowiec. W jednej z ostatnich akcji Imaz ponownie stanął przed szansą na pokonanie Szmatuły z rzutu karnego, lecz tym razem przegrał z nim pojedynek. Tym samym Jagiellonia poniosła trzecią porażkę w czterech ostatnich spotkaniach.

W swoim ostatnim domowym pojedynku Jagiellonia pokonała Pogoń 4-2. W dwóch wcześniejszych meczach u siebie podopieczni Ireneusza Mamrota również nie przegrali. Najpierw pokonali 2-1 Miedź Legnica, a potem zremisowali 3-3 z Lechem. Ekipa z Białegostoku dobrze czuje się przed swoją publicznością, co sprawia, że w środę wyjdą na boisko niezwykle zmotywowani, aby sięgnąć po potrzebne im trzy punkty.

W tym sezonie Legia rozegrała jedno wyjazdowe spotkanie z Jagiellonia, które zremisowała 1-1. Wówczas już w 1. minucie do siatki gospodarzy trafił Ivan Runje, natomiast do remisu doprowadził w samej końcówce Sandro Kulenović.

Forma: Piast (1-2), Pogoń (4-2), Lechia (0-1), Zagłębie (0-2), Cracovia (1-0)

Spotkanie Jagiellonia - Legia, podobnie jak wszystkie inne w tej kolejce, rozpocznie się w środę o 20:30. Zapraszamy również do śledzenia naszej Relacji LIVE! oraz czytania i oglądania materiałów pomeczowych.