Z obozu rywala

Jagiellonia przed meczem z Legią

Ostatni raz Legia z Jagiellonią rywalizowała w 28. kolejce Ekstraklasy. Dla warszawiaków był to pierwszy mecz po zwolnieniu trenera Ricardo Sa Pinto, a dla białostoczan bardzo ważne spotkanie w kontekście utrzymania się w pierwszej ósemce. Legioniści zwyciężyli z „Jagą” aż 3-0, pierwszą bramkę w 37. minucie zdobył Kapser Hamalainen. Drugie trafienie kilka minut przed przerwą dołożył Sebastian Szymański, a dobił rywala w 66. minucie Andre Martins. Po tym spotkaniu podopieczni Ireneusza Mamrota spadli na dziewiątą pozycję w ligowej tabeli.
W następnej kolejce Jagiellonia podejmowała Zagłębie Sosnowiec, które drużyna z Podlasia ograła 2-1. Tydzień później białostoczanie rywalizowali w Poznaniu, gdzie 2-0 pokonali Lecha, tym samym podopieczni Ireneusza Mamrota wskoczyli na szóste miejsce w lidze. W pierwszym meczu rundy mistrzowskiej Jagiellonia ponownie mierzyła się z poznaniakami, jednak tym razem padł remis 3-3. „Jadze” ze stanu 0-2 udało się wyjść na prowadzenie, jednak „lechici” zdołali zdobyć gola na wagę punktu. W 32. kolejce Jagiellonia mierzyła się z Cracovią, którą skromnie ograła 1-0, po bramce z rzutu karnego Jesusa Imaza.

Następne spotkanie przerwało passę Jagiellonii pięciu meczów bez porażki. Drużyna z Podlasia poległa 0-2 w starciu z Zagłębiem Lubin. Tydzień później „Jaga” rywalizowała z Lechią Gdańsk w finale Pucharu Polski. Białostoczanie przegrali to spotkanie, tracąc gola podczas doliczonego czasu gry do drugiej części meczu. Kilka dni po przegraniu walki o trofeum białostoczanie zwyciężyli 4-2 z Pogonią Szczecin. W ostatniej kolejce Jagiellonia mierzyła się na wyjeździe z Piastem Gliwice. Gliwiczanie prowadzenie objęli podczas doliczonego czasu gry pierwszej części meczu. Gola dającego wyrównanie w 89. minucie zdobył Jesus Imaz, który wykorzystał rzut karny, jednak podopieczni Waldemara Fornalika w przeciągu dwóch minut odrobili straty. Podczas doliczonego czasu gry szansę na wyrównanie stanu meczu z jedenastu metrów miał Jesus Imaz, jednak tym razem Hiszpan okazał się gorszy od golkipera. Aktualnie Jagiellonia zajmuje piąte miejsce w tabeli posiadając tyle samo punktów co znajdująca się na czwartym miejscu Cracovia. Miejsce to daje możliwość gry w eliminacjach do Ligi Europy, o którą wciąż walczy zespół z Podlasia.

Najlepszym strzelcem Jagiellonii w lidze jest Jesus Imaz, który ma na swoim koncie aż 16 goli. Hiszpan świetnie spisuje się w rundzie mistrzowskiej w której zdobył sześć bramek. Imaz nie powiększy swojego dorobku w środę, ponieważ w Gliwicach otrzymał czwartą żółtą kartkę. Oprócz Imaza w kadrze Jagiellonii zabraknie jeszcze dwóch napastników, którzy od dłuższego czasu zmagają się z kontuzjami: Mile Savković i Stefan Šćepović.