Wygrana w bólach

Macedonia Północna 0-1 Polska

Reprezentacja Polski skromnie 1-0 pokonała na wyjeździe Macedonię Północną i odniosła trzecie zwycięstwo w grupie eliminacyjnej do mistrzostw Europy. Jedynego gola zdobył tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Krzysztof Piątek. Artur Jędrzejczyk cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

W 4. minucie przed szansą stanęli piłkarze Macedonii, kiedy Łukasz Fabiański obronił mocny strzał z dystansu Elmasa. Chwilę później po rzucie różnym główkował jeden z gospodarzy - na szczęście ponad poprzeczką. Przez kolejne minuty na boisku nie działo się nic ciekawego. Drużyny nie potrafiły stworzyć sobie żadnej dobrej okazji strzeleckiej. Do końca pierwszej połowy Polacy nie oddali żadnego celnego strzału. Zdecydowanie lepiej na boisku prezentowali się gospodarze i tylko dzięki ich niedokładności nadal nie oglądaliśmy bramek.

Tuż po zmianie stron Polacy objęli prowadzenie. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się wprowadzony w przerwie Krzysztof Piątek i ekwilibrystycznym uderzeniem pokonał bramkarza rywali. Po zdobyciu bramki Polacy znów oddali inicjatywę rywalom. Macedończycy śmiało radzili sobie na skrzydłach, czym sprawiali niemałe kłopoty przeciwnikom.

Nieco ponad godzinę po rozpoczęciu gry gospodarze groźnie strzelili zza szesnastki i bardzo czujny Fabiański nie dał się zaskoczyć. W końcówce meczu drugą żółtą kartką został ukarany Musliu, więc musiał przedwcześnie opuścić boisko. Wkrótce sędzia zagwizdał po raz ostatni. Polacy odnieśli trzecie zwycięstwo w grupie, chociaż trzeba przyznać, że długimi fragmentami, to gospodarze byli stroną przeważająca.

0-1 47' Piątek

Macedonia Północna: 1. Stole Dimitrievski - 15. Egzon Bejtulai, 14. Darko Velkovski, 6. Visar Musliu - 13. Stefan Ristovski (76, 5. Arijan Ademi), 17. Enis Bardi, 16. Boban Nikolov (62, 9. Aleksandar Trajkovski), 21. Elif Elmas, 8. Ezǵan Alioski - 10. Goran Pandev (85, 11. Ferhan Hasani), 23. Ilija Nestorovski.

Polska: 22. Łukasz Fabiański - 16. Tomasz Kędziora, 15. Kamil Glik, 5. Jan Bednarek, 18. Bartosz Bereszyński - 21. Przemysław Frankowski (46, 23. Krzysztof Piątek), 14. Mateusz Klich (90, 6. Jacek Góralski), 10. Grzegorz Krychowiak, 20. Piotr Zieliński, 11. Kamil Grosicki (70, 13. Maciej Rybus) - 9. Robert Lewandowski.

żółte kartki: Musliu, Nestorovski - Glik, Bednarek.
czerwona kartka: Visar Musliu (85. minuta, Macedonia Północna, za drugą żółtą).

sędziował: Gianluca Rocchi (Włochy).