Komplet zwycięstw

Polska 4-0 Izrael

Reprezentacja Polski bez problemów ograła 4-0 na własnym stadionie Izrael w kolejnym meczu eliminacji do mistrzostw Europy. Gole dla graczy Jerzego Brzęczka zdobyli Krzysztof Piątek, Robert Lewandowski oraz Kamil Grosicki oraz Damian Kądzior. Bialo-czerwoni mają na koncie komplet zwycięstw.

Jedyny piłkarz Legii powołany na ten mecz - Artur Jędrzejczyk - całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Fotoreportaż z meczu - 50 zdjęć Kamila Marciniaka

Mecz rozpoczął się od spokojnych akcji obydwu drużyn. W 10. minucie na pierwsze uderzenie zdecydował się Grzegorz Krychowiak, ale piłka przeleciała ponad poprzeczką. Za kilka chwil równie niebezpiecznym strzałem odpowiedział Hayal. W tej sytuacji pewnie zachował Łukasz Fabiański. Polacy cały czas się rozpędzali i z minuty na minutę prezentowali się coraz lepiej. W 20. minucie dał o sobie z kolei znać Piotr Zieliński, którego próba wylądowała na bocznej siatce.

Potem mecz nieco stracił na atrakcyjności. Brakowało bramkowych okazji z jednej i z drugiej strony. Wreszcie przebudzili się Polacy, których na prowadzenie wprowadził Krzysztof Piątek. Napastnik AC Milan znakomicie zachował się w polu karnym rywala i mocnym kopnięciem piłki pod poprzeczkę pokonał bramkarza z Izraela.

Drugą połowę znakomicie rozpoczęli gospodarze. Niewiele po jej starcie poradzenie Polaków podwyższył niezawodny Robert Lewandowski. Najlepszy strzelec naszej kadry wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką jednego z Izraelczyków. Za kilka minut było jeszcze lepiej. Dalekie podanie od Zielińskiego do biegnącego Kamila Grosickiego, a ten bez zastanowienia huknął z półwoleja, pakując piłkę do siatki.

W 67. minucie po raz pierwszy w drugiej połowie do interwencji został zmuszony Fabiański. Polski bramkarz spokojnie złapał piłkę kopnięta przez Zahaviego. Ostatnie kilkanaście minut to ataki głównie piłkarzy gości, które jednak nie przyniosły im upragnionego gola. W końcówce ostatni cios zadali z kolei Polacy. Wprowadzony Kądzior w sytuacji sam na sam spokojnie pokonał bramkarza i ustalił końcowy wynik starcia.

1-0 35' Piątek
2-0 56' Lewandowski (k)
3-0 59' Grosicki
4-0 84' Kądzior

Polska: 22. Łukasz Fabiański - 16. Tomasz Kędziora, 15. Kamil Glik, 5. Jan Bednarek, 18. Bartosz Bereszyński - 20. Piotr Zieliński, 14. Mateusz Klich (75, 6. Jacek Góralski), 10. Grzegorz Krychowiak, 11. Kamil Grosicki (77, 17. Damian Kądzior) - 23. Krzysztof Piątek (73, 7. Arkadiusz Milik), 9. Robert Lewandowski.

Izrael: 1. Ariel Harush - 2. Eli Dasa, 17. Loai Taha, 12. Shiran Yeini, 4. Nir Biton (82, 22. Hatem Abd Elhamed), 20. Omri Ben Harush - 15. Dor Peretz, 11. Manor Solomon (72, 10. Dia Saba), 6. Bibras Natcho, 21. Beram Kayal (57, 16. Yonatan Cohen) - 7. Eran Zahavi.

żółte kartki: Krychowiak - Zahavi, Natcho.

sędziował: Tobias Stieler (Niemcy).