Mateusz Wieteska - fot. Mishka / Legionisci.com

U-21: Polska 3-2 Belgia. Gol Szymańskiego, występ Wieteski

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W pierwszym grupowym meczu mistrzostw Europy rozgrywanych we Włoszech reprezentacja Polski do lat 21 prowadzona przez Czesława Michniewicza pokonała Belgię 3-2. W meczu wystąpiło dwóch legionistów - Mateusz Wieteska i Sebastian Szymański. W 16. minucie "Wietes" nie popisał się przy pierwszej bramce dla Belgów, ale później grał bardzo dobrze. W 26. minucie "Biało-Czerwoni" doprowadzili do wyrównania po trafieniu Szymona Żurkowskiego.

W drugiej połowie Polska zagrała dużo lepiej i zaowocowało to bramką w 52. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową piłką do siatki skierował Krystian Bielik. W 79. minucie na 3-1 po podaniu Żurkowskiego trafił Sebastian Szymański. Sześć minut przed końcem rywale Belgowie zdobyli kontaktową bramkę, ale nie zdołali wyrównać.

Kolejne spotkanie Polacy rozegrają w środę 19 czerwca o godz. 21:00 w Bolonii z Włochami. Ostatnim grupowym rywalem będzie Hiszpania.

U-21: Polska 3-2 (1-1) Belgia
0-1 - 16' Aaron Leya Iseka
1-1 - 26' Szymon Żurkowski
2-1 - 52' Krystian Bielik
3-1 - 79' Sebastian Szymański
3-2 - 84' Dion Cools

Polska: 1. Kamil Grabara - 21. Karol Fila, 4. Mateusz Wieteska, 6. Krystian Bielik, 3. Kamil Pestka - 23. Konrad Michalak (90' 17. Kamil Jóźwiak), 7. Szymon Żurkowski, 16. Patryk Dziczek, 19. Filip Jagiełło (88' 5. Paweł Bochniewicz), 10. Sebastian Szymański - 9. Dawid Kownacki

Belgia: 1. Nordin Jackers - 2. Dion Cools, 4. Wout Faes, 22. Elias Cobbaut, 5. Casper De Norre (80' 19. Francis Amuzu) - 11. Dodi Lukebakio, 23. Orel Mangala, 8. Bryan Heynen, 10. Siebe Schrijvers, 7. Isaac Mbenza (90' 17. Alexis Saelemaekers) - 9. Aaron Leya Iseka (63' 16. Yari Verschaeren)