REKLAMA

Biblioteka legionisty: Najlepsze sportowe historie

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W ostatnich tygodniach na rynku ukazała się książka, będąca zbiorem reportaży, publikowanych na łamach Przeglądu Sportowego w latach 2017-18 w cyklu "PS Reportaż". Pozycja idealna na wakacyjny wyjazd, kiedy chcielibyśmy sięgnąć po ciekawe sportowe opowieści, dotyczące nie tylko piłki nożnej.

Wybrane zostały 52 reportaże, które opublikowano w oryginale + ew. na końcu adnotacje od autorów, gdy część informacji po ich publikacji, warto było uzupełnić. Fani Legii z pewnością nie będą zawiedzeni. Już w pierwszym rozdziale znajdą historię Jaroslava Vejvody - jednego z najlepszych trenerów naszego klubu w całej jego historii. Legijne wątki przewijają się także w innych rozdziałach. Przeczytamy m.in. o Ryszardzie Brychczym (synu Lucjana), Stanisławie Terleckim, Andrzeju Gołocie (w dwóch osobnych reportażach), Marcinie Smolińskim, jak również panczeniście naszego klubu, Arturze Nogalu, który opowiada o tym, jak podniósł się po nieszczęśliwym upadku podczas startu na igrzyskach.

Ciekawych historii jest zdecydowanie więcej i można podejrzewać, że większość czytelników wybierze czytanie tej pozycji od deski do deski. Bardziej wybredni będą mogli swobodnie przeskakiwać z rozdziału na rozdział, wybierając interesujące ich tematy. Całość naprawdę godna polecenia, szczególnie w cenie oferowanej przez większość księgarni - znacznie niższej aniżeli cena okładkowa.

Tytuł: Najlepsze sportowe historie. Reportaże Przeglądu Sportowego
Autor: Praca zbiorowa, red. przewodniczący: Tomasz Łyżwiński, Przemysław Rudzki, Paweł Wołosik
Wydawnictwo: Ringier Axel Springer
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 368
Cena okładkowa: 29,90 zł

Więcej recenzji książek w dziale Biblioteka legionisty.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.