Młodzież: mecze środowe i czwartkowe (akt.)

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Juniorzy starsi pokonali aż 12-2 IV-ligowy Igloopol Dębica w sparingu rozegranym podczas zgrupowania w Woli Chorzelowskiej. Legia U17 pokonała 8-1 SMS Mielec 02/3. Nowa murawa sztuczna na boisku bocznym przeszła z kolei chrzest bojowy w postaci sparingu Legia U16 - Varsovia U17. Po meczu ze sporą ilością okazji z obu stron, wszystkie gole padły po przerwie, a Legia wygrała 3-1 po 2 golach Jurczaka i jednym trafieniu Winiarskiego.

Legia Warszawa CLJ U-18 12–2 (2-1) Igloopol Dębica
1-0 13 min. Kacper Gościniarek (as. Łukasz Rytelewski)
2-0 15 min. Kacper Gościniarek (as. Jakub Kwiatkowski)
2-1 30 min.
3-1 60 min. Yehor Matsenko (as. Jakub Kwiatkowski)
4-1 63 min. Kajetan Staniszewski (as. Kacper Gościniarek)
5-1 70 min. Mikołaj Grzejda (as. Kajetan Staniszewski)
6-1 75 min. Yegor Matsenko (as. Jakub Kwiatkowski)
7-1 76 min. Patryk Pierzak (as. Mikołaj Grzejda)
8-1 78 min. Patryk Pierzak b.a.
9-1 80 min. Patryk Pierzak (as. Aleks Krasicki)
10-1 82 min. Aleks Krasicki (as. Patryk Pierzak)
11-1 84 min. Kajetan Staniszewski (as. Jakub Kwiatkowski)
11-2 86 min.
12-2 89 min. Kajetan Staniszewski (as. Patryk Pierzak)

Legia: Jakub Kowynia [03] – Hubert Derlatka [03], Marcel Myszka, Łukasz Rytelewski, Kacper Imiołek – Kacper Gościniarek, Jakub Czajkowski, Gabor Grabowski – Jakub Kwiatkowski, Dawid Grzelak, Patryk Pierzak oraz: Filip Szewczyk, Mikołaj Grzejda, Yehor Matsenko, Aleks Krasicki, Kamil Rokosz, Kajetan Staniszewski [03]
Trener: Grzegorz Szoka

Legia Warszawa CLJ U-17 (03/4) 8-1 (3-1) SMS Mielec 02/3
1-0 13 min. Miłosz Pacek (as. Kacper Skwierczyński)
2-0 25 min. Ivan Vidosević (as. Arkadiusz Ziarko)
2-1 38 min.
3-1 56 min. Miłosz Pacek (as. Ivan Vidosević)
4-1 58 min. Miłosz Pacek (as. Bartosz Wicenciak)
5-1 75 min. Fryderyk Janaszek (as. Miłosz Pacek)
6-1 83 min. Arkadiusz Ziarko (as. Ignacy Dawid)
7-1 85 min. Miłosz Pacek b.a.
8-1 87 min. Bartosz Wicenciak (as. Oliwier Olszewski)

Legia: Sebastian Krejer - Marcel Krajewski [04], Tomasz Okulicki [04], Kuba Rutkowski [04], Arkadiusz Ziarko - Sebastian Kieraś [04], Ignacy Dawid - Ivan Vidosević, Kacper Skwierczyński, Miłosz Pacek - Marcel Niesłuchowski
II połowa: Jakub Mielcarz [04] - Marcel Krajewski [04], Kacper Wnorowski [04], Tomasz Okulicki [04], Arkadiusz Ziarko - Bartosz Ślendak, Bartosz Wicenciak - Miłosz Pacek, Ivan Vidosević, Oliwier Olszewski - Fryderyk Janaszek [04]
Trener: Rafał Gębarski

Legioniści pewnie pokonali drużynę Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Mielca, a najskuteczniejszy okazał się dziś Miłosz Pacek, zdobywca 4 goli.

Sparing: Legia U16 3-1 Varsovia 03
1-0 49 min. Filip Jurczak b.a.
2-0 51 min. Filip Jurczak b.a.
2-1 55 min. Adam Jarosiński
3-1 63 min. Patryk Winiarski (as. Wiktor Nowak)
grano 2x35 minut

Legia: Dawid Kuczyński (br. testowany [05]) - gr. testowany (Hubert Wierucki), Szymon Bednarz, Filip Jurczak - Patryk Winiarski, Adam Dębiński, Kacper Knera (Kacper Włoch), Patryk Nowak, Dawid Kiedrowicz - Igor Strzałek, Kacper Jakóbczyk (+ zmiany hokejowe)
Trener: Tomasz Kycko, II trener: Norbert Misiak

Od poniedziałku młodzi legioniści mogą już trenować na położonej ostatnio nowej nawierzchni sztucznej. Różnica na korzyść w porównaniu z dotychczasową, mocno zużytą murawą, jest wyczuwalna już przy pierwszych krokach. Zespół wystąpił dziś w dość wąskim zestawieniu - część graczy rozpoczęła treningi z zespołem U17 (7 z nich przebywa na obozie w Woli Chorzelowskiej), a niektórzy są kontuzjowani lub dopiero wznowili treningi. I połowa była stosunkowo zacięta, ale całkiem niezła w wykonaniu legionistów, z kilkoma okazjami z obu stron, które nie zakończyły się zdobyciem bramki. W drugiej odsłonie, z początku lepiej w mecz weszli gracze z Międzyparkowej, ale po kwadransie podopieczni Tomasza Kycki wrócili do dobrego rytmu gry. Dwa ładne wejścia ofensywne zaliczył Filip Jurczak, który najpierw skutecznie dobił oddany wcześniej strzał, a w 51. minucie widząc złe ustawienie bloku obronnego sprytnie wyszedł sam na sam i nie zmarnował szansy na podwyższenie prowadzenia. Legia w drugiej odsłonie grała stosunkowo wysoko, więc goście próbowali parokrotnie podań na wolne pole za linię obrony. W 60. minucie groźną akcję tego typu świetnie przeciął Szymon Bednarz odbierając najpierw piłkę szarżującego napastnikowi, a następnie popisowo wychodząc spod jego pressingu. Varsovia w tym okresie gry kilka bardzo dogodnych sytuacji, z których jedną wykorzystała za sprawą Adama Jarosińskiego. W 62. minucie gracz Varsovii uderzył za lekko, a kolejna okazja gości zakończyła się niecelnym uderzeniem... z trzech metrów, po stałym fragmencie gry. W końcówce dwoma świetnymi prostopadłymi podaniami do Patryka Winiarskiego po pisał się Wiktor Nowak, a jedno z nich zakończyło się golem na 3-1. W końcówce z kolei, w podobnej sytuacji, sędzia odgwizdał zagranie ręką naszego gracza.

W sobotę o 10:00 gracze Legii (rocznik 2004 i młodsi) zmierzą się na tym samym boisku SEMPem Ursynów 2003.