Nasze oceny

Plusy i minusy po meczu z Atromitosem

Legioniści trzeci mecz z rzędu zremisowali 0-0. „Wojskowi” stworzyli sobie wiele dogodnych sytuacji, niestety zawiodła skuteczność. Atromitos grał bardzo słabo, przez co nasza defensywa nie miała wiele pracy. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami jakie przyznaliśmy podopiecznym Aleksandara Vukovicia.

Artur Jędrzejczyk - Jego gra od początku sezonu stoi na wysokim poziomie. Przez cały mecz nie miał za dużo pracy. Zaledwie kilka razy musiał zagrać agresywnie lub twardo. W swoich interwencjach był pewny, nie zdarzały mu się pomyłki. Dużo podpowiadał na murawie.

Igor Lewczuk - Wraz z „Jędzą” stworzyli dobrą parę stoperów. Trzeba jednak pamiętać, że legioniści grali z Atromitosem, którego poziom w czwartkowym meczu dużo nie odbiegał od tego co prezentowało KuPS. Lewczuk podobnie jak kapitan „Wojskowych” grał pewnie oraz twardo.

Luis Rocha - W 24. minucie wślizgiem przerwał akcję Atromitosu. Trzy minuty później Portugalczyk świetnym podaniem odnalazł Kulenovicia, którego strzał został zablokowany. W 32. minucie bezmyślnie, mocno zagrał w światło bramki do Majeckiego. Serce mogło zadrżeć kibicom, na szczęście golkiper opanował futbolówkę. W doliczonym czasu gry wślizgiem wyciągnął piłkę spod nóg rywala. Portugalczyk szukał wielu nieszablonowych rozwiązań. Był to jeden z lepszych jego meczów z „eLką” na piersi.

Luquinhas - Nowy nabytek "Wojskowych" z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. Oprócz bardzo aktywnej gry w ofensywie potrafił także skutecznie przerywać akcje rywali. Często schodził do środka pola. W 65. minucie powinno zaowocować to bramką dla Legii, ale świetnej prostopadłej piłki nie wykorzystał Kulenović. Widać, że piłka mu nie przeszkadza w grze, jeżeli do obecnej postawi dojodzie większe zrozumienie z kolegami, możemy mieć z niego dużą pociechę.

Andre Martins - W 58. minucie oddał strzał, ale znacząco się pomylił. W 64. minucie bardzo mądrym podaniem znalazł Kulenovicia, który źle przyjął futbolówkę. Szukał wielu niekonwencjonalnych zagrań, był zdecydowanym liderem środkowej linii Legii. Jak co mecz był bardzo często faulowany, na szczęście jak sam wspomniał po spotkaniu ma jedynie zbity mięsień.

Domagoj Antolić - W 13. minucie był bardzo dobrze ustawiony i przerwał dalekie podanie Katranisa. Cztery minuty później uderzył z dalekiej odległości, bramkarz z problemami złapał piłkę po strzale. W 51. minucie prostopadle zagrał do Kulenovicia, który nie zdążył dobiec do futbolówki. W 62. minucie dośrodkowaniem znalazł Novikovasa, który minimalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką. W końcówce rywalizacji prostopadłym podaniem znalazł Novikovasa, ale ten zmarnował dogodną sytuację. Czasami grał zbyt wolno, jednak był to naprawdę dobry mecz w jego wykonaniu. Pod koniec powinien chyba być zmieniony z powodu braku sił. Był to jego 50. mecz w barwach Legii.

Radosław Majecki - Przez cały mecz Grecy nie zmusili go do ciężkiej interwencji. Atromitos oddał tylko jeden celny strzał.

Marko Vesović - W 28. minucie zabrakło komunikacji z Majeckim. „Veso” wybił piłkę poza linie boczną, kiedy ta zmierzała do rąk golkipera. W 41. minucie zupełnie się pomylił, strzelając z dystansu. W 51. minucie popełnił bardzo prosty błąd oddając futbolówkę rywalowi na własnej połowie. W 79. minucie „Veso” ponownie huknął dystansu, ale fatalnie przestrzelił. W obronie radził sobie dobrze, bardzo często podłączał się do akcji ofensywnych.

Valerian Gwilia - W 20. minucie prostopadle dograł do Luquinhasa, który dośrodkowaniem szukał Kulenovicia. Chorwat nie zdołał dobiec do futbolówki. W 78. minucie sytuacyjnie uderzył, jednak dobrym wyjściem z bramki popisał się bramkarz Atromitosu. Dość słabo wyglądały dośrodkowania Gruzina. Druga połowa w jego wykonaniu była znacznie gorsza od pierwszej części meczu.

Arvydas Novikovas - W 2. minucie oddał lekki strzał zza pola karnego, który nie miał prawa zaskoczyć bramkarza. Momentami za dużo wykonywał zwodów, przez co gubił piłkę. W 50. minucie uderzył z rzutu wolnego, jednak futbolówkę na poprzeczkę skierował Megyeri. W 62. minucie dobrym dośrodkowaniem znalazł go Antolić, niestety Litwin źle trafił w futbolówkę i ta znalazła się poza linią końcową. W 89. minucie wyszedł oko w oko z golkiperem, niestety Novikovas trafił piłką prosto w niego. W doliczonym czasie gry bardzo nonszalancko uderzył, przez co futbolówka przeleciała nad poprzeczką. W tej sytuacji mógł dogrywać do niekrytego Carlitosa, który po całej sytuacji nie ukrywał swojej złości.

Sandro Kulenović - W 64. minucie otrzymał podanie od Martinsa, Chorwat źle przyjął futbolówkę przez co straciliśmy szansę na gola. Po chwili ponownie stanął przed szansą. Tym razem Kulenovicia świetnie znalazł Luquinhas, niestety snajper trafił jedynie w boczną siatkę. W 66. minucie zszedł z murawy przy akompaniamencie gwizdów.

Zmiennicy

Carlitos - Wszedł na boisko w 66. minucie. W 74. minucie dobrze przymierzył z rzutu wolnego, niestety trafił w poprzeczkę. Był bardziej ruchliwy od Kulenovicia, nie ma wątpliwości, że Hiszpan powinien grać od pierwszej minuty.