REKLAMA

Młodzież: mecze czwartkowe i piątkowe

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Zespoły trampkarzy (U15 i U14) rozegrali na Łazienkowskiej sparingi z Motorem Lublin. W meczu drużyny starszej lublinianie mocno naciskali legionistów, ale dzięki lepszej skuteczności (gol Maksa Stangreta) wygrali gospodarze. Pojedynek legionistów z rocznika 2006 wmiał inny przebieg - nasi zawodnicy przeważali i wygrali 5-1. W piątek wieczorem w meczu o 3. miejsce turnieju Michalovce Cup Legia U17 zmierzyła się z Olympiakosem Pireus. Legioniści nie wykorzystali rzutu karnego, a potem stracili gola i przegrali 0-1. W turnieju triumfowała FC Barcelona przed Sevillą.

Michalovce Cup 2019 (rocznik 2003 i mł.) - dzień 4:
Finał: FC Barcelona 2-0 (1-0) Sevilla FC

Mecz o 5. miejsce: Zemplin Michalovce 2-1 DAC Dunajska Streda

Mecz o 3. miejsce: Legia U17 0-1 (0-0) Olympiakos Pireus U17

Gol:
0-1 55 min.
W II połowie Legia nie wykorzystała rzutu karnego (bramkarz obronił strzał i 2 dobitki)

Legia: Jakub Mielcarz [04] - Szymon Bednarz [04](70' Marcel Krajewski [04]), Tomasz Okulicki [04], Jakub Rutkowski [04], Arkadiusz Ziarko - Sebastian Kieraś [04], Ignacy Dawid - Bartosz Wicenciak (41' Miłosz Pacek), Kacper Skwierczyński (60' Patryk Bek), Ivan Vidosević (41' Oliwier Olszewski) - Marcel Niesłuchowski (41' Wiktor Kamiński [04])
Trener: Rafał Gębarski

W meczu o 3. miejsce w turnieju na Słowacji legioniści zmierzyli się z Olympiakosem. Drużyna z Grecji pokonała wcześniej 4-1 FC Barcelona, ale potem niespodziewanie uległa gospodarzom. Jak się okazało, przeciwnik (który 2 dni wcześniej pokonał 4-1 późniejszego triumfatora FC Barcelona) - przynajmniej w piątkowym spotkaniu prezentował poziom jeszcze wyższy niż Sevilla, i prarokrotnie swoimi umiejętnościami musiał się wykazywać Kuba Mielcarz. Grercy byli mocni fizycznie, bardzo zdyscyplinowani taktycznie, i mieli w swoich szeregach kilka dużych osobowości piłkarskich. Podopieczni Rafała Gębarskiego nie wystraszyli się jednak rywala i sami próbowqali się odgryzać. Najbliżej objęcia prowadzenia byli zaraz po przerwie, gdy wykonywali rzut karny. Niestety, golkiper Olympiakosu obronił zarówno uderzenie Arka Ziarki, jak i dwie dobitki. Z kolei po stracie Legii w środku pola, zawodnicy z Pireusu wyprowadzili błyskawicznie wzorcową kontrę, zdobywając - decydującego, jak się okazało - gola. Mimo porażki nasi zawodnicy nie muszą się wstydzićswojej postawy.

Legia U15 1-0 (1-0) Motor Lublin 04/5
Gol:
1-0 35 min. Maksymilian Stangret

Strzały (celne): Legia 7 (4) - Motor 22 (10)

Legia: Dawid Kuczyński [04] - Szymon Gaj, Bartosz Krasuski, Igor Szostek, Maciej Bochniak, Piotr Kuc, Benedykt Piotrowski, Oskar Lachowicz, Milan Bazler, Michał Wojciechowski, Maksymilian Stangret, Kacper Michalski, Wiktor Kaiuk, Kacper Rojkowicz, gr. testowany
Trener: Artur Kalinowski, II trener: Tomasz Bąbel

Legia U14 5-1 (3-1) Motor Lublin 05/6
Gole:
1-0 21 min. Maciej Saletra (as. gr. testowany II)
1-1 25 min. Wiktor Lenard
2-1 28 min. Tomasz Rojkowski
3-1 38 min. Maciej Saletra (as. Aleksander Mickielewicz)
4-1 43 min. Piotr Żołyński (dob. strz. gr. test. II)
5-1 70 min. Piotr Żołyński (as. Kacper Lepianka)

Strzały (celne): Legia 23 (11) - Motor 2(1)

Legia: Aleksander Mickielewicz - gr. testowany I, Rafał boczoń, Jakub Nędzyński, Oskar Jenner, gr. testowany II, Maciej Saletra, Kajetan Pysz, Roman Zhuk, Mikołaj Chodorski, Tomasz Rojkowski, Kacper Włodarek, Kacper Lepianka, Jakub Chodkowski, Jakub Żewłakow, Igor Rosa, Piotr Żołyński oraz: Karol Kosiorek, Piotr Zieliński
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Łukasz Pachelski

Należy zaznaczyć, że choć w obu zespołach Motoru (głownie w młodszym) wystąpiło również kilku zawodników starszych, przeważali rówieśnicy młodych legionistów.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.