Młodzież: mecze weekendowe (akt.)

Rozgrywki ligowe zainaugurowała w niedzielę drużyna CLJ U18 pokonując 5-0 Hutnika Kraków. Tymczasem zespoły U16 i U15 zmierzyły się ze starszymi kolegami z Talentu Warszawa i Znicza Pruszków, w obu przypadkach padł wynik 6-1 dla Legii. Legia U14 pokonała 4-0 Lecha Poznań, mecz z Lechem, już bardziej zacięty, rozegrali też zawodnicy o rok młodsi (2007 i mł.).

Legioniści z rocznika 2008 zmierzyli się z druzyną Agape Białołęka U13, która postawiła legionistom twarde warunki. Gracze o rok młodsi spotkali się z kolei w meczu kontrolnym z rówieśnikami z AP Wilczki.

CLJ U18: Hutnik Kraków 02/3 0-5 (0-4) Legia U18
0-1 13 min. Kajetan Staniszewski (as. Szymon Włodarczyk)
0-2 22 min. Nikodem Niski (as. Kacper Gościniarek)
0-3 26 min. Kajetan Staniszewski (as. Patryk Pierzak)
0-4 44 min. Jakub Kwiatkowski (as. Jakub Czajkowski)
0-5 90 min. Mikołaj Grzejda b.a.

Legia: Gabriel Kobylak - Hubert Derlatka [03], Kamil Rokosz, Łukasz Rytelewski, Jakub Kwiatkowski - Nikodem Niski (63' Kacper Imiołek [03]), Yehor Matsenko (68' Mikołaj Grzejda), Kacper Gościniarek, Patryk Pierzak [03](55' Gabor Grabowski), Kajetan Staniszewski [03] (kont., 30' Jakub Czajkowski) - Szymon Włodarczyk [03]; rezerwa: Piotr Kołodziej (br)[03], Filip Szewczyk [03], Aleks Krasicki
Trener: Grzegorz Szoka, II trener: Jakub Renosik

Legia U16 6-1 (1-0) Talent Warszawa 03
1-0 37 min. Dawid Kiedrowicz (as. Filip Borowski)
2-0 47 min. Maddox Sobociński (as. Patryk Winiarski)
3-0 54 min. Maddox Sobociński (as. Filip Borowski)
4-0 69 min. Igor Strzałek (as. Tomasz Mazur)
5-0 76 min. Igor Strzałek (as. Dawid Kiedrowicz)
5-1 85 min. Jakub Długołęcki
6-1 87 min. Tomasz Mazur as. Dawid Kiedrowicz

Strzały (celne):
I połowa: Legia 7 (4) - Talent 9 (4)
II połowa: Legia 10 (8)- Talent 6 (4)

Legia: Kacper Czajkowski [02] - Kacper Jakóbczyk (67' Dawid Kiedrowicz), Kacper Włoch, Kacper Wnorowski, Hubert Wierucki (67' Bartosz Dziemidowicz) - Bartosz Dziemidowicz (46' Patryk Winiarski, 53' Filip Borowski, 82' Adam Dębiński), Adam Dębiński (Kpt) (46' Kacper Knera), Bartosz Mikołajczyk [05](67' Igor Strzałek), Igor Strzałek (46' Wiktor Nowak), Dawid Kiedrowicz (46' Maddox Sobociński) - Filip Borowski [05](46'Tomasz Mazur)
Trener: Tomasz Kycko, II trener: Norbert Misiak

Do przerwy drużyna gości twardo stawiała czoła legionistom, którzy mieli kilka niezłych okazji za sprawą Dziemidowicza czy Strzałka, ale i goście po strzałach Budy i Mustafaeva mogli odpowiedzieć podobnie. W 37. minucie prostopadłym podaniem popisał się Filip Borowski a Dawid Kiedrowicz nie zmarnował okazji.

Druga odsłona miała zupełnie inny przebieg. Goście z Targówka wydawali się coraz bardziej zmęczeni,a szybko straocna bramka (gol Sobocińskiego po wrzutce z prawego skrzydła Winiarskiego, który niestety chwilę później z powodu urazu pusiał opuścić boisko) podcięła im skrzydła. Po 9 minutach II połowy Sobociński skopiował swój wyczyn zamykając akcję na długim słupku, a na 4-0 podwyższył Strzałek po prostopadłym podaniu Mazura. Goście dopiero po 7. minucie zaczęli "wracać" do gry. Najpierw dobrej okazji nie wykorzystał Jakub Długołęcki po dobrej interwencji Czajkowskiego, zaś zaraz potem w polu karnym sfaulowany został Mustafaev. "Remik" sam postanowił wykonać rzut karny, ale mocno przestrzelił. Goście zostali ukarani za niewytkorzystaną okazjębardzo szybko, bo po trzech minutach, gdy Strzałek pewnie wykorzystał dokładne dogranie od Dawida Kiedrowicza. Goście zdołali zdobyć gola honorowego za sprawą Długołęckiego, ale to nie do nich należało ostatnie słowo. Wynik ustalił Tomasz Mazur, który również skorzystał z prostopadłego zagrania Kiedrowicza.

Legia U15 6-1 (5-1) Znicz Pruszków 04
1-0 4 min. Maksymilian Stangret (as. Oskar Lachowicz)
2-0 9 min. Oskar Lachowicz (as. Wiktor Puciłowski)
3-0 10 min. Wiktor Puciłowski (z karnego po faulu na Maksie Stangrecie)
4-0 22 min. Maksymilian Stangret
5-0 34 min. Kacper Michalski (dob. strz. Maksa Stangreta)
5-1 40 min. (z dystansu)
6-1 46 min. Piotr Kuc (as. Michał Wojciechowski)

Strzały (celne): Legia 24 (11) - Znicz 6 (3)

Legia: Kacper Michalski [04] - Szymon Gaj, Bartosz Krasuski, Igor Szostek, Maciej Bochniak, Wiktor Puciłowski, Benedykt Piotrowski, Oskar Lachowicz, Kacper Rojkowicz, Kacper Michalski, Michał Wojciechowski, Milan Bazler, Piotr Kuc, Wiktor Kaiuk, gr. testowany
Trener: Artur Kalinowski, II trener: Tomasz Bąbel

Lech Poznań 06 0-4 Legia U14
0-1 39 min. Rafał Boczoń (po solowym rajdzie)
0-2 46 min. Maciej Saletra (karny na Tomaszu Rojkowskim)
0-3 47 min. Tomasz Rojkowski
0-4 79 min. Kacper Lepianka (as. Igor Rosa)

Legia: Aleksander Mickielewicz - Jakub Nędzyński, Rafał Boczoń, Jakub Chodkowski, Kacper Włodarek, Kajetan Pysz, Jakub Żewłakow, Maciej Saletra, Karol Kosiorek, Piotr Zieliński, Piotr Żołyński, Roman Żuk, Tomasz Rojkowski, Kacper Lepianka, Maciej Złotkowski, Wojciech Gan.
Trener: Dariusz Rolak

Spotkania między tymi zespołami stoją zazwyczaj na wysokim poziomie. Choć kilku z lechitów przebywało ze starszą drużyną, zespół ten i tak prezentuje dużą siłę. Pierwszy kwadrans to napór legionistów, którzy silnym pressingiem wypracowywali sobie liczne sytuacje i szybko odzyskiwali piłkę. Po 15-20 minutach lechici, w szczególności podaniami za linię obrony, zdołali rozciągnąć grę i mieli momenty przejęcia inicjatywy. W końcówce I odsłony padł w końcu pierwszy gol w tym spotkaniu - Rafał Boczoń wyprowadził piłkę z głębi pola, ograł kilku obrońców, a następnie oddał strzał; golkiper Lecha obronił za pierwszym razem, ale dobitki naszego stopera już nie zdołał zatrzymać. Można się było spodziewać, że po przerwie lechici ruszą do ofensywy, jednak było inaczej. Legioniści wprowadzili na boisko świeże siły, a praktycznie wszyscy rezerwowi wnieśli na boisko coś pozytywnego i byli "zamieszani" w bramki, które padły po przerwie. "Ławka" Lecha nie wyglądała najwyraźniej tak imponująco, a szybkie tempo gry wymuszało korzystanie z szerokiego składu. Trafienia Saletry i Rojkowskiego zaraz po przerwie, podkopały morale lechitów i na bramkę gospodarzy sunęły kolejne ataki. Podopieczni Dariusza Rolaka nie wykorzystali wprawdzie kilku okazji, ale w końcówce podwyższyli jeszcze wynik, gdy do dogrania Igora Rosy dopadł Kacper Lepianka. Filigranowy skrzydłowy nie zmarnował szansy i strzelił na 4-0.

Lech Poznań 07 - Legia U13

Legia: Jakub Misiewicz - Dawid Foks, Antoni Wasiak-Libiszowski, Leon Ziętek, Maciej Jaroszewski - gr. testowany, Kuba Solecki, Kuba Nawrocki, Aleks Płoszka, Maciej Jeleński, Aleksander Iwańczuk, Sebastian Baranowski, Mateusz Różański

Swój sparing rozegrały w niedzielę również zespoły młodzików Lecha i Legii. Tym razem żadna ze stron nie dominowała zbyt mocno. Legioniści zagrali bez zawodników którzy zostali powołani na trwajacą od 4 do 11 sierpnia Letniej Akademię Młodych Orłów (Michał Korba, Michał Reterski, oraz pozyskani latem - choć występujący od dłuższego czasu w meczach towarzyskich Legii - Stanisław Gieroba i Dawid Ostrowski; na LAMO pojechali również trenerzy Jakub Zapaśnik i Krzysztof Mutschmann, stąd na ławce rezerwowych zasiedli Maciej Pietraszko i Dariusz Rolak). Mimo tych osłabień, spotkanie stało także z naszej strony na wysokim poziomie i było toczone w szybkim tempie, z dużą ilością pojedynków 1 na 1. Zacięty, wyrównany mecz mógł się podobać, nawet mimo kilku drobnych wpadek z obu stron. Obie strony mogą być zadowolone z rozegranego, wartościowego sparingu.