Kacper Wełniak - fot. Woytek / Legionisci.com

III liga: Legia II Warszawa 1-2 Unia Skierniewice

W meczu 5. kolejki III ligi rozegranym w Ząbkach Legia II Warszawa przegrała z Unią Skierniewice 1-2. Legioniści objęli prowadzenie w 6. minucie po trafieniu Kacpra Wełniaka. W 25. minucie wyrównał Marcin Pieńkowski. Po zmianie stron ten sam zawodnik ustalił wynik meczu na 2-1 dla gości. Tym samym podopieczni Piotra Kobiereckiego zanotowali pierwszą porażkę w tym sezonie.

Legioniści zagrali w składzie dość zbliżonym do środowego, zwycięskiego pojedynku z Polonią, jednak wyznaczonych do meczu I drużyny Karbownika i Praszelika zastąpili ich rówieśnicy - Wełniak i Łakomy. Legioniści kontrolowali mecz na pioczątku i udokumentowali swoją przewagę golem Wełniaka po wrzutce Pruchnika z rogu, jednak po akcji Rosołka w 22. minucie, który niecelnie uderzył z 8 metrów, potem więcej do powiedzenia mieli goście. Swoją przewagę podkreślili dwoma trafieniami Marcina Pieńkowskiego, po czym wycofali się bliżej swojej bramki. Przez ostatnie pół godziny legioniści bili rozpaczliwie w mur, ale rozgrywali swoje akcje zbyt wolno, by zaskoczyć swoich przeciwników. W doliczonym czasie Legia zdobyła nawet gola, ale arbiter uznał, że wczęśniej swojego rywala sfaulował Łakomy.Kolejne spotkanie rezerwy rozegrają 1 września o godzinie 12:00 z Huraganem Morąg. Mecz odbędzie się na stadionie w Ząbkach.

III liga: Legia II Warszawa 1-2 (1-1) Unia Skierniewice
1-0 - 6' Kacper Wełniak (as. Radosław Pruchnik)
1-1 - 25' Marcin Pieńkowski
1-2 - 57' Marcin Pieńkowski

Legia II: 54. Gabriel Kobylak - 20. Nikodem Niski, 4. Ariel Mosór, 6. Chris Philipps, 26. Mateusz Grudziński - 18. Piotr Cichocki (86' 8. Mikołaj Neuman), 15. Radosław Pruchnik, 5. Łukasz Łakomy, 11. Maciej Rosołek, 17. Radosław Cielemęcki (56' 16. Patryk Konik) - 9. Kacper Wełniak

Rezerwa: 35. Kacper Tobiasz, 3. Dawid Wach, 14. Kacper Gościniarek
Trener: Piotr Kobierecki

żółte kartki: Niski, Philipps, Łakomy (Legia II) - Uthke-Nowak (Unia)