REKLAMA

Mural Kazimierza Deyny

Woytek - Wiadomość archiwalna

Rok 2019 został ogłoszony przez Legię rokiem Kazimierza Deyny. Jeden z kibiców stołecznego klubu wpadł na pomysł wykonania dużego muralu z podobizną legendy naszego klubu w ramach budżetu partycypacyjnego na 2020 rok. Na naszej stronie będziemy regularnie przypominali o głosowaniu na mural, gdy tylko ono się rozpocznie. Poniżej oddajemy głos autorowi, który szczegółowo opisuje cały temat.

- Jak co roku mieszkańcy stolicy będą mogli głosować na lokalne projekty w ramach budżetu partycypacyjnego na 2020 rok. Pomyślałem, ze to dobra okazja, aby bez kosztowo zrobić coś wyjątkowego, dla uczczenia pamięci naszej legendy. Dobra wiadomość jest taka, że wystarczy tylko kilka kliknięć we wrześniowym głosowaniu. Gorsza – potrzeba ich naprawdę sporo, ale wierzę że damy radę! Głosowanie na pomysły będzie trwało od 6 do 23 września 2019 roku - mówi Piotrek, pomysłodawca akcji.

- Sam projekt jest oddolną inicjatywą, którą finalnie zrealizuje miasto, dlatego nie uwzględnia legijnych czy dzielnicowych akcentów (te zostawmy na swoje grafy w ramach kibolskiej działalności). W tym wyjątkowym przypadku skupiamy się na zdjęciu Kazika z piłką autorstwa Eugeniusza Warmińskiego, do którego prawa otrzymałem od klubu, za co przy okazji bardzo dziękuję. Długo szukałem najlepszej fotografii. Ta była moim pierwszym wyborem. Widać na niej czystą miłość do piłki, Kazik wygląda na nim dumnie i dostojnie jak na najlepszego piłkarza przystało. Finalnie dojdzie pewnie imię, nazwisko + daty. To zostanie ustalone po ewentualnej wygranej - dodaje kibic.

Ściana na Ochocie

- Ścianą na której planowany jest mural znajduje się przy jednym z największych i najładniejszych boisk do gry w piłkę na Ochocie należącej do lokalnej szkoły podstawowej. W piłkę grało się tu od lat, a miejsce wychowało niejedno, legijne pokolenie. Zielone światło na wykorzystanie ściany musiał dać Wydział Kultury, Wydział Infrastruktury, Biuro Architektury, Planowania Przestrzennego i dyrekcja szkoły. Gdyby nie chodziło o Kazika dawno bym się poddał. Każdy kto kiedyś współpracował z urzędami wie o czym mówię… Ciągłe zmiany, nic się nie da, a po co, a dlaczego…

Projekt został jednak oficjalnie dopuszczony do głosowania i otrzymał status dzielnicowy na Ochocie. Będą mogli na niego głosować WSZYSCY mieszkańcy Warszawy. Osoby z Ochoty nie będą mieli dylematu, mogą go wybrać razem z innymi ze swojej dzielnicy. Dla pozostałych będzie to stanowić pewnie wyrzeczenie, bo nie można oddawać głosów w dwóch różnych dzielnicach.

Już teraz zachęcamy Was do polubienia fanpage na Facebooku, na której wrzucane są najważniejsze informacje dotyczące projektu https://www.facebook.com/MURALKazimierzaDeyny/

Samo głosowanie wystartuje 6 września na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl.

fot. Eugeniusz Warmiński / archiwum Legii Warszawa
fot. Eugeniusz Warmiński / archiwum Legii Warszawa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (17)

+dodaj komentarz
keski - 21.08.2019 / 10:38, *.inetia.pl

Mistrzostwo swiata!Takie arcydziela zaszczyt ogladac.

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 20.08.2019 / 18:59, *.2.26

@Plaskacz: mural z Kazikiem super ale podnóżki dla rowerzystów super sprawa dla aktywnych - Kazik by docenił

odpowiedz
Kacper’70 - 20.08.2019 / 17:26, *.chello.pl

Bardzo dobra inicjatywa i to na mojej dzielni :) sam zagłosuję i namówię sąsiadów, tylko Legia!!!

odpowiedz
Mietek - 20.08.2019 / 14:24, *.play-internet.pl

Szkoda że to takie zdjęcie na którym nie jest w bluzie z e(L)ką

odpowiedz
Kuba - 20.08.2019 / 14:02, *.t-mobile.pl

@Y: Z tamtych czasów pozostały jedynie czarno - białe zdjęcia, na których się wzorujemy obecnie. Dopiero po wojnie rozpoczęła się era kolorowej fotografii. W temacie: super zdjęcie, oddam głos!

odpowiedz
Plaskacz - 20.08.2019 / 14:01, *.chello.pl

No i sztos!!! A nie jakieś absurdy w stylu podnóżków dla rowerzystów. Miasto jst nasze hehe.

odpowiedz
Pepe - 20.08.2019 / 13:58, *.t-mobile.pl

@Y:
W tym wypadku dookoła jest tyle koloru, że szarość i biel idealnie komponują się z otoczeniem.

odpowiedz
znajca - 20.08.2019 / 13:11, *.unitelmedia.pl

@Y:
Zazwyczaj mono stosuje się dla upamiętnienia osoby, która już odeszła z tego łez padołu. Oczywiście, nie wiem czym kierował się pomysłodawca.

odpowiedz
Szacuenk - 20.08.2019 / 12:35, *.centertel.pl

Szczerze mam ciary jak wyobrazilem sobie grę przy takiej ścianie. Niesamowita inspI racja dla młodych .

odpowiedz
Trampek - 20.08.2019 / 12:21, *.net.pl

SUPER !

odpowiedz
Juri - 20.08.2019 / 11:22, *.centertel.pl

Coś wspaniałego.

odpowiedz
Y - 20.08.2019 / 11:15, *.235.120

Nie moge pojac jednego....czy komuna to tylko szarosc czern i biel? Czy powstanie warszawskie to tylko szarosc czern i biel??? Przeciez wtedy tez byl kolorowy swiat, w lato trawa drzewa liscie, kolory....a wszystkie murale i grafiti w warszwwie to szarosc czern biel czerwiwn itd.....zero koloru i radosci, co sie z wami dzieje?

odpowiedz
Roma - 20.08.2019 / 11:06, *.plus.pl

Szanowny kibicu - moje pełne poparcie i podziękowania za inicjatywę. Jak sobie przypomnę jak On grał ...

odpowiedz
Pab(L)o - 20.08.2019 / 10:58, *.lukman.pl

Świetna inicjatywa

odpowiedz
xman - 20.08.2019 / 10:54, *.play-internet.pl

Kozacki mura(L) , oby więcej takich pomysłów i wykonań.

odpowiedz
do autora - 20.08.2019 / 10:25, *.com.pl

SZTOS! I zdjęcie i sam pomysł!

odpowiedz
Saska Kępa (L) - 20.08.2019 / 10:20, *.t-mobile.pl

Rewelacja! Brawo! Szacun dla pomysłodawców i wykonawców.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.