Walerian Gwilia od początku sezonu punktuje najlepiej - fot. Mishka / Legionisci.com

Klasyfikacja kanadyjska: Gwilia na czele

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W sezonie 2019/20 legioniści rozegrali do tej pory 14 spotkań i zdobyli w nich 16 bramek. Najwięcej goli zgromadził Jarosław Niezgoda - 5 razy pokonał bramkarzy rywali. Najwięcej asyst ma na swoim koncie Walerian Gwilia i to on prowadzi w klasyfikacji kanadyjskiej, bo dołożył do tego dwie bramki.

Aż 14 bramek legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 5 padło po strzałach z główki. 12 to gole z akcji, 4 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 1 bezpośrednio z rzutu karnego.

Najczęściej Legia strzelała tuż po rozpoczęciu każdej połowy, czyli między minutami 1-15 i 46-60 - po 5 trafień. Najwięcej straciliśmy natomiast w ostatnim kwadransie gry - 3 z 6 goli.

Aktualny bilans sezonu 2019/20 jest następujący:
- 14 meczów: 7 zwycięstw - 5 remisów - 2 porażki, bramki: 16-7
- Ekstraklasa: 2,16 pkt na mecz
- ogółem 1,14 bramki na mecz

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2019/20 (Ekstraklasa, Liga Europy)