Maciej Rosołek - fot. Woytek / Legionisci.com

III liga: Legia II Warszawa 4-0 KS Wasilków

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W meczu 8. kolejki III ligi Legia II Warszawa pokonała KS Wasilków 4-0. Do przerwy legioniści wygrywali już 3-0 po dwóch golach Macieja Rosołka i jedynym trafieniu Mateusza Praszelika. W ostatniej minucie meczu wynik ustalił Patryk Konik.

W spotkaniu z zespołem beniaminka z Wasilkowa legioniści byli faworytem - goście zajmują ostatnie miejsce w tabeli, strzelają mało bramek, a jedyne zwycięstwo odnieśli... po 2 samobójach graczy Polonii. Do tego "dwójkę" wspomogło dziś kilku graczy szerokiego składu I drużyny: Radosław Cierzniak (na ławce zasiadł też Wojciech Muzyk), powracający po kontuzji Ivan Obradović i Arvydas Novikovas, oraz młodzi: Michał Karbownik, Mateusz Praszelik i Maciej Rosołek. Szybko okazało się, że nasi gracze bardzo poważnie podeszli do spotkania już jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa objęli prowadzenie - bardzo aktywny dziś Praszelik wygrał pojedynek z obrońcą i wyłożył do Rosołka, który skutecznie wykończył akcję. Po kolejnym kwadransie było już dwa zero - po dwójkowej akcji Praszelika z Novikovasem swoją drugą bramkę zdobył Rosołek. Goście, wśród których jedynym bardziej znanym graczem był Jan Pawłowski (47 występów w Ekstraklasie w latach 2012-15), próbowali się odgryzać, ale pewna gra obronna całej drużyny Legii nie pozwalała im na stworzenie zbyt dogodnych okazji. Nieźle w odbiorze i pojedynkach 1 na 1 spisywał się Karbownik, choć zabrakło dzisiaj trochę celnego otwierającego podania. Tuż przed przerwą mogło być 3-0, ale uderzenie Piotra Cichockiego wylądowało na słupku. Chwilę potem jednak kolejna akcja Legii dała trzybramkowe prowadzenie. Rosołek odegrał ze skrzydła do Praszelika, który okiwał jeszcze bramkarza i wbił futbolówkę do pustej bramki.

Spotkanie było już praktycznie rozstrzygnięte, więc druga połowa - choć stała pod znakiem przewagi legionistów - nie przynosiła zbyt wielu emocji. Legioniści często schodzili do linii końcowej i dośrodkowywali, ale obrońcy KS najczęściej oddalali zagrożenie. Strzałów po akcjach kombinacyjnych próbowali z kolei Nikodem Niski czy Mateusz Praszelik, jednak bez efektu. Decydujące trafienie padło w ostatnich minutach spotkania. Rajdem po skrzydle popisał się Mikołaj Neuman, który po okiwaniu dwóch przeciwników dograł do innego z rezerwowych - Patryka Konika, a 18-latek zdobył swoją pierwszą bramkę w meczu o punkty dla zespołu rezerw!

III liga: Legia II Warszawa 4-0 (3-0) KS Wasilków
1-0 - 14' Maciej Rosołek (as. Mateusz Praszelik)
2-0 - 31' Maciej Rosołek (as. Arvydas Novikovas)
3-0 - 41' Mateusz Praszelik (as. Maciej Rosołek)
4-0 - 90' Patryk Konik (as. Mikołaj Neuman)

Legia II: Radosław Cierzniak - Mateusz Grudziński (81' Patryk Konik), Radosław Pruchnik (Kpt), Chris Philipps, Ivan Obradović - Arvydas Novikovas (46' Radosław Cielemęcki), Michał Karbownik, Łukasz Łakomy, Piotr Cichocki (86' Mikołaj Neuman) - Mateusz Praszelik (70' Nikodem Niski) - Rosołek
Rezerwa: Wojciech Muzyk, Dawid Wach, Kamil Orlik
Trener: Piotr Kobierecki, II trener: Tomasz Sokołowski