Walerian Gwilia - fot. Mishka / Legionisci.com

Klasyfikacja kanadyjska: Gwilia umacnia się na prowadzeniu

Woytek - Wiadomość archiwalna

W sezonie 2019/20 legioniści rozegrali do tej pory 20 spotkań i zdobyli w nich zaledwie 21 bramek. Najwięcej goli zgromadził Jarosław Niezgoda - 6 razy pokonał bramkarzy rywali. Najwięcej asyst ma na swoim koncie Walerian Gwilia (5) i to on prowadzi w klasyfikacji kanadyjskiej, bo dołożył do tego 3 bramki. W porównaniu z notowaniem z początku września Gruzin dołożył jedną bramkę i jedną asystę.

Aż 19 bramek legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 7 padło po strzałach z główki. 15 to gole z akcji, 6 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 2 bezpośrednio z rzutów karnych.

Najczęściej Legia strzelała tuż po rozpoczęciu każdej połowy, czyli między minutami 1-15 i 46-60 - po 6 trafień.

Aktualny bilans sezonu 2019/20 jest następujący:
- 20 meczów: 9 zwycięstw - 6 remisów - 5 porażek, bramki: 21-13
- Ekstraklasa: 1,55 pkt na mecz
- ogółem 1,05 bramki na mecz

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2019/20 (Ekstraklasa, Liga Europy, Puchar Polski)