Koszykówka

Stelmet Zielona Góra 103-64 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com, legiakosz.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 4. kolejki PLK Legia Warszawa przegrała ze Stelmetem Zielona Góra 64-103. Jest to czwarta porażka legionistów w czwartym meczu w tym sezonie.Kolejne spotkanie rozegrają 23 października z zespołem Kataja Joensuu w ramach rozgrywek FIBA Europe Cup.

Legioniści trafili jako pierwsi, ale Stelmet szybko zdobył siedem punktów i objął prowadzenie. Podopieczni trenera Spaseva starali się szybko wracać do defensywy, co skutecznie ograniczało poczynania gospodarzy. Mecz wyrównał się, punktowali Michael Finke, Romaric Belemene czy Drew Brandon. W końcówce pierwszej kwarty to Stelmet był skuteczniejszy i wygrał tę część meczu 21-16. Koncentracja wśród stołecznych koszykarzy spadla, co szybko obróciło się przeciwko nim. Ivica Radić, Marcel Ponitka i Przemysław Zamojski powiększyli przewagę zielonogórzan do 12 punktów (36-24). Legia była bardzo nieskuteczna, słabo funkcjonowała gra w ataku zespołu trenera Tane Spaseva. Stelmet chciał do maksimum wykorzystać słaby moment w grze warszawian i dążył do powiększenie przewagi. Wkrótce zielonogórzanie wygrywali już różnicą 21 punktów. Po czterech minutach niemocy w końcu zdobyczą punktową mogli pochwalić się legioniści. Do przerwy gospodarze cieszyli się prowadzeniem 51-34.

Pobyt w szatni i kilkuminutowa przerwa nie przyniosły odmiany w grze Legii. Wciąż to Stelmet dyktował warunki i ponownie osiągnął 20 „oczek" przewagi. Nawet gdy gospodarze nie kończyli akcji, to zdobywali piłkę pod atakowaną tablicą i ponawiali atak, tym razem skutecznie. Podobna sytuacja powtarzała się wielokrotnie. Wykończenia akcji brakowało po stronie gości, co przełożyło się na rezultat 74-44 dla Stelmetu po 30 minutach gry. Ostatnia odsłona spotkania nie była przebudzeniem warszawian. Momenty dobrej gry to było zdecydowanie za mało nawet na zmniejszenie strat do przeciwnika. Stelmet zwyciężył 103-64. W warszawskiej drużynie zadebiutowali na poziomie ekstraklasy Przemysław Kuźkow (7 punktów na koncie) oraz Jakub Nizioł (bez punktów).

Teraz przed Legią mecz w ramach 1. kolejki grupy H rozgrywek Fiba EuroCup w której stołeczni koszykarze podejmą fińską Kataję Basket Joensuu. Mecz ten odbędzie siew środę, 23 października w hali Torwar. Początek o 20:00.

PLK: Stelmet Zielona Góra 103-64 Legia Warszawa
Kwarty: 21-16, 30-18, 23-10, 29-20